Ana Sayfa » Kıbrıs » Küçük Aslanköy'de Bölge Toplantısı Düzenledi...

Küçük Aslanköy'de Bölge Toplantısı Düzenledi...

Küçük: "ekonomik Program, 160 Örgütün Görüşü Alınarak Hazırlandı".

 
 
Küçük Aslanköy'de Bölge Toplantısı Düzenledi...
BAŞBAKAN KÜÇÜK, EKONOMİK PROGRAMA SON ŞEKLİNİ VERMEK ÜZERE 12 EKİM'DE YENİDEN ANKARA'YA GİDECEK


Lefkoşa, 5 Ekim 12 (T.A.K.): Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, 2013-15 yıllarını kapsayan ekonomik programın, 160 örgütün ve tüm bakanlıkların görüşü alınarak hazırlandığına işaret ederek, çalışmaları şeffaflık içinde yaptıklarını ve  halktan gizleyecek hiçbir icraatları olmadığını söyledi.


Küçük, UBP'de de şeffaflık istediklerini ve bunun için de iddialı sloganlar ortaya atmaya başladıklarını belirtti.


Başbakan Küçük, ekonomik programa son şeklini vermek üzere 12 Ekim'de yeniden Ankara'ya gideceğini de açıkladı.


UBP Basın Bürosu'nun açıklamasına göre, Başbakan Küçük dün akşam Aslanköy'de bölge toplantısı düzenledi. Aslanköy, Turunçlu, Paşaköy, Kurudere, Vadili ve Ulukışla köylerindeki UBP örgüt başkanları, kurultay delegeleri, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü ile Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan da hazır bulundu.


"İNŞALLAH TEK ADAYLA KURULTAYA GİDERİZ"


Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ülkede Başbakan İrsen Küçük başkanlığındaki hükümetle bir istikrar sağlandığını, bu istikrarı bozmamak gerektiğini belirterek, "Bunun için hep 'inşallah tek aday ile kurultayımıza gideriz' diye düşünmekteydim. Demokrasi gereği herkes aday olabilir, yarış olabilir. Ama partimizin geleceği açısından, Ülkemizin geleceği açısından Sayın Başbakan İrsen Küçük'ün devam etmesi lazım" dedi.


Aksi halde hem UBP'nin, hem de ülkenin geleceğine etki edebilecek çok sıkıntılı günler yaşanabileceğini ifade eden Hasipoğlu, delegelerin iradelerini bu yönde kullanmasını istedi.


Hasipoğlu, ekonomik göstergelerde olumlu gelişmeler olduğunu; işsizlik ve piyasaya düşen para azlığı yüzünden bazı sıkıntılar yaşandığını ancak Güney Kıbrıs'a göre çok iyi durumda bulunulduğunu söyledi.


"TÜRKİYE'NİN İRSEN KÜÇÜK HÜKÜMETİNE TEVECCÜHÜ"


Hasipoğlu, önümüzdeki 2013-2014 ve 2015 yıllarında çok önemli gelişmelerin olacağını ifade ederek, "Bu Türkiye'nin İrsen Küçük Hükümetine göstermiş olduğu büyük teveccühün göstergesidir. Göreceksiniz ki 2013-2014 yıllarında bu ülke çok daha iyi yerlere taşınacaktır" diye konuştu.


BAŞBAKAN KÜÇÜK: "ANAVATAN'IN DESTEĞİYLE..."


UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük de Aslanköy'deki toplantıda yaptığı konuşmada, UBP'nin 1976'dan beri halka hizmet sunduğunu; hükümet edecek kadroları barındırdığını; CTP ve DP'nin ise görevi yarıda bırakıp erken seçime gittiğini söyledi.


Küçük, hükümeti döneminde Türkiye'yle ilişkilerin en iyi düzeye getirildiğine işaret ederek, "Ülkemizi her yönüyle güçlendirmek, büyütmek ve kurmuş olduğumuz KKTC'ni yaşatarak geliştirmek de Anavatanımızın desteğiyle olabilir. Anavatanımızla birlikte ülkemizde uygulanmaya başlanan projeler hep ilk kez uygulanan büyük projelerdir. Yol projeleri, yolların ışıklandırılması projeleri, Ercan projesi, Türkiye'den ülkemize su getirme projeleri, hepsi ülkemizi ileriki yıllarda çok daha iyi yerlere getirecek projelerdir" dedi.


Başbakan İrsen Küçük, asıl hedeflerinin 2014 yılında yapılacak genel ve yerel seçimler olduğunu ifade ederek, kararlı çalışmalarla UBP'nin tek başına iktidar hedefini ortaya koyduklarını belirtti.


"12 EKİM'DE YİNE ANKARA'YA GİDECEĞİZ"


UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'la üçlü bir zirve yaptıklarını ve ekonomik programa, tarıma, çalışanlara, memurlara yapılacak katkılar, geçen yıl verilmeyen eşel-mobil farklarının nasıl aktarılacağı gibi konuları görüştüklerini söyledi. Küçük, 12 Ekim'de yine Ankara'ya giderek, 2013-15 ekonomik programının son şeklini görüşeceklerini açıkladı.


Küçük, "Ankara'da ekonomik programda bu yıllar itibarıyla yapılacak olan katkıları görüşeceğiz, miktarları bağlayacağız ve halkımız da bilecek ki, önümüzdeki 3 yıl içerisinde ekonomimizde ulaşacağımız hedefleri ortaya koyup halkımızla paylaşacağız" diye konuştu.


"160 KURULUŞUN GÖRÜŞÜ ALINDI"


"Bizler önceki hükümet gibi üç yıllık protokoller imzalayıp da Resmi Gazete'de bir yıl sonra yayımlayan hükümet olmayacağız. Bizden önce de başbakanlar protokoller imzaladı ancak halktan gizlediler" diyen Başbakan Küçük, "Biz şeffaf şekilde bunu duyuruyoruz. Bütün kuruluşlarla paylaşıyoruz. 160 tane kuruluşun tek tek görüşü alınmıştır" dedi.


İrsen Küçük, muhalefetin ekonomik programdan habersiz olduğu yönündeki eleştirilere değinirken, hem örgütlerin, hem de tüm bakanlıkların görüşlerinin alındığını belirtti. Küçük, UBP Gazimağusa Milletvekili, başkan adayı Ahmet Kaşif'in "benim haberim yok" dediğini kaydederek, özetle şöyle konuştu:


"İLGİ DUYMAMIŞSAN HABERİN OLMAZ"


"İlgi duymamışsan olmaz senin haberin ama senin bürokratlarının, teknik adamlarının haberi vardır. Teker teker Ekonomi Bakanlığı'na çağrılıyorlar. Sayın Sunat Atun'un başkanlığında bu çalışmaları bir yıldan beri sürdürüyoruz ve ilk kez şeffaf olarak halkın bilgisine getire getire bu programı Ankara'yla birlikte sonuçlandırıyoruz. Bizim gizli işimiz yoktur. Hele halkımızdan gizleyecek, saklayacak hiçbir icraatımız yoktur. Biz her icraatımızın açık yapılmasını şeffaf yapılmasını isteriz."


"UBP'DE DE ŞEFFAFLIK"


UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, kendilerinin UBP'de de şeffaflık istediklerini, bunun için de açıkça iddialı sloganlar ortaya atmaya başladıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:


"Bazı kararlılıklarla, bazı olayların üzerine gidiyoruz. Diyoruz ki 'partimizi büyülteceğiz', 'büyük bir UBP yaratacağız', 'UBP'yi kurumsallaştıracağız. Yani UBP'yi halkın partisi yapacağız. UBP'yi kitle partisi yapacağız, UBP'yi KKTC'nin partisi yapacağız. Şahısların, ailelerin partisi olmaktan çıkaracağız. Bu konuda iddialıyız ve bu iddiamızı da sonuna kadar sürdüreceğiz. Biz UBP'yi şeffaflaştıracağız. UBP'de her şey açık olacaktır. Parası da bütçesi de icraatları da açık olacak. Hiç kimseden korkumuz yoktur. Alnımız açıktır. Anamızdan emdiğimiz süt gibi hiçbir endişemiz da yoktur. Dolayısıyla bu şeffaflık bu halka verilecektir. Halk bunu istemektedir. Biz de UBP olarak bu şeffaflığı getireceğiz."


"ŞEFFAFLAŞTIRDIKTAN SONRA GENÇLERE..."


UBP'nin başında ilelebet kalmak istemediklerini, partiyi şeffaflaştırdıktan sonra gençlere teslim edeceklerini belirten Küçük, daha sonra deneyimleriyle onlara danışmanlık yapabileceklerini, bu yöndeki düzenlemeler için olağan kurultaydan sonra tüzük değişikliği kurultayı da yapacaklarını kaydetti.


"KHK'DA KIRILMADIK CEVİZ KALMADI"


Başbakan İrsen Küçük, Kamu Hizmeti Komisyonu'nda yaşananlara da değindiği konuşmasında, "Amme Hizmetleri Komisyonu'nda kırılmadık ceviz kalmamıştır. Yapılmayan rezalet kalmamıştır. Yapılmayan suiistimal kalmamıştır. Her taraf kokuşmuştur" dedi.


Komisyonda hakça sonuçlar alınmadığını bildiği için başbakanlığı döneminde çok az görev yolladığını belirten Küçük, şunları ifade etti:


"Çünkü biliyorum orada hakça sonuçlar alınmıyor, insanlar kayrılıyor, haklı olmayan insanlar ön plana çıkarılıyor ve orada bir rezalet devam ediyor. Mecbur kalmadıkça da istihdam için, terfiler ve kadrolar için Amme Hizmetleri Komisyonu'na yetki vermedim. Doktorların 3-4 ay önce yetkisini verdik, sahte belgeler havalarda uçtu. Doktorlar mahkemelere koştu. En nihayet geçenlerde Amme Hizmetleri Komisyonu Başkanı da itiraf etmek durumunda kaldı. Son yapılan mülakatlarda, ondan önce yapılan mülakatlarda kokuların çıktığını söyler duruma geldi. Bunun için de bir yasa çalışmamız vardır. Yeni Amme Memurlar Yasasını Bakanlar Kurulu'nda görüşüp, meclisimize sunacağız. Bu hazırlığı da aylardan beri yapıyoruz, son olaylardan sonra hazırlanan bir çalışma değildir."


"HALK KİME GÜVENECEK?... YETKİMDE OLSA, ONU DA GÖREVDEN ALIRDIM"


Başbakan Küçük, kendisinin sahte imzasıyla yayınlanan belge konusunu polisin 24 saatte ortaya çıkardığını kaydederek, "Halk kime güvenecek? Bize düşen görev halkımızın kaybettiği güveni yeniden sağlamaktır. Sahte evrakla ilgili iki kişi tutuklanmıştır. Bir tanesinin görevine 3'lü kararname ile son verdim. Diğeri Sayın Cumhurbaşkanımızın yetkisindedir. Ben yetkili olsam, 2 gün evvel onu da görevden alırdım ama benim yetkimde değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yetkisindedir. Kararı o verecek, ona bir diyeceğim yok" ifadelerini kullandı.

 
5 Ekim 2012 Cuma 18:25
Okunma: 882
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu