Ana Sayfa » Kıbrıs » Küçük: Gereken cevap tüzük çerçevesinde verilecek

Küçük: Gereken cevap tüzük çerçevesinde verilecek

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, partinin küçük şahsi hesaplarla zaafiyete ve güçsüzlüğe uğratılmasına gerek yetkili kurulların, gerekse partililerin izin vermeyeceğini belirterek, "Aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecektir" dedi.

 
 
Küçük: Gereken cevap tüzük çerçevesinde verilecek


Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, partinin küçük şahsi hesaplarla zaafiyete ve güçsüzlüğe uğratılmasına gerek yetkili kurulların, gerekse partililerin izin vermeyeceğini belirterek, "Aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecektir" dedi.

Küçük, akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, demokratik kurallar içinde tamamlanan parti içi bir yarış sonrasında zaman kaybetmeden yeni çalışmalarla KKTC'nin önünün açılması ve ilerlemesine katkı koymaları gerektiğine işaret ederek, artık zamanın KKTC için ortaya konan hedeflere ilerleme zamanı olduğunu vurguladı.


SON KEZ SAĞDUYU DAVETİ...


Küçük, "UBP tabanı adına, aile içi gelişmeleri kullanarak partimizi ve gözümüz gibi sakındığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni  hiç haketmediği bir kaosa sürüklemeye çalışanları son kez sağduyuya davet etmek isterim" dedi.


Son günlerde uzun süren kurultay sürecinin yarattığı yapay cepheleşme ya da taraflılığın istismar edilerek UBP'yi yıpratmak, partilileri birbirine düşürmek, birlik ve beraberliği zaafiyete uğratmak adına sistemli kampanyalar sürdürüldüğünü ifade eden Küçük, partisinin demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini ve kurultay sonucunda kazananın şahsı değil yeni KKTC projesi olduğunu belirtti.


"ÜLKENİN EN GÜÇLÜ VE BÜYÜK PARTİSİ"


"UBP, KKTC'nin gelişmesi, gelecek nesillere büyük ve kalıcı eserler bırakmak üzere çaba sarfeden ülkenin en güçlü ve en büyük siyasi partisidir" diyen Küçük, açıklamasında şunları kaydetti:


"Yasal ve demokratik çerçevede  geçtiğimiz aylarda parti içi bir yarış gerçekleştirilmiş ve demokratik kurallar içinde tamamlanmıştır. Bu sürecin tamamlanması sonrasında, zaman kaybetmeden yeni çalışmalarla KKTC'nin önünü açmalı ve ilerlemesine katkı koymalıyız. Artık zaman KKTC için ortaya konan hedeflere ilerleme zamanıdır.


SİSTEMLİ KAMPANYALAR...


Ancak üzülerek görülmektedir ki, son günlerde uzun süren kurultay sürecinin yarattığı yapay cepheleşme ya da taraflılık istismar edilerek, Ulusal Birlik Partisi'ni yıpratmak, partilileri birbirine düşürmek, varlığımızın ve büyüklüğümüzün temeli birlik ve beraberliğimizi zaafiyete uğratmak adına sistemli kampanyalar yaratılarak sürdürülmektedir.


Hala daha halkımıza umut vermeyen, ülkemiz siyasetine hiçbir olumlu katkı sağlamayan muhalefet partileri ile bazı medya organlarının, partimizde yaşananları istismar gayretlerini hayretle izlemekteyiz.


KAZANAN YENİ KKTC PROJESİ...


Kurultayımız nedeniyle dozu zaman zaman artan, zaman zaman itidalli olunan bir tartışma süreci yaşandığı ve partimizin bir demokrasi sınavından başarıyla geçtiği bir gerçektir. Kurultayımızın ortaya çıkardığı bir başka gerçek de, kurultay sonucunda kazananın şahsım değil, yeni KKTC projesi olduğudur.


Kurultayımız, büyük bir projenin tamamlanmasına onay vermiş, KKTC'nin kendi ayakları üzerinde durabilen, halkının huzur ve mutluluk içinde yaşadığı, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile kopmaz bağlarımızın daha da güçlendiği bir fikri desteklemiştir. Yeni UBP, yeni KKTC projesinde artık hiçbir kişisel çıkar, projemizin üzerinde yer alamayacaktır.


"UBP'NİN BU TÜR TARTIŞMALARLA KAYBEDECEK ZAMANI KALMADI"


UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, UBP'nin bu tür tartışmalarla kaybedecek zamanı kalmadığını ifade ederek, kurultay süreci boyunca yaşanan tartışmaları, demokratik zenginlikleri olarak kabullenmek ve küslük ya da dargınlık gibi UBP'ye  yakışmayacak tavırlardan kaçınarak elbirliğiyle devlete ve Kıbrıs Türkü'ne hizmet etmek amacında birleşeceklerini vurguladı.


"KENDİ EVİMİZDE KONUŞARAK, TARTIŞARAK..."


UBP'nin birlik ve bütünlüğünü korumanın, ülkeye ve halka karşı duydukları sorumluluğun gereği olduğuna işaret eden Küçük, "Bu sorumlulukları kendi evimizde konuşarak, tartışarak paylaşmanın, üstlenmenin yollarını Parti tüzüğümüz ve teamüller çerçevesinde mutlaka en kısa sürede bulacağız" dedi.


Küçük, sorumluluğunun bilincinde, parti yetkili kurullarının kendisine devrettiği yetkiler çerçevesinde gerekli adımların atılacağına dikkat çektiği açıklamasında, şunları kaydetti:


"SORUMLULUK TAŞIYAN TÜM UBP'LİLERİN FEDAKARLIĞINI BEKLEMEK HAKKIM"


"UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak sorumluluğumun bilincinde, parti yetkili kurullarının şahsıma devrettiği yetkiler çerçevesinde gerekli adımlar atılacak;  özelde UBP, genelde KKTC'nin daha güzel, daha aydınlık günleri için iyi niyetli, hoşgörülü çabalarım her zaman olduğu gibi devam edecektir.


Ortak paydası KKTC'nin teminatı UBP olan ve bu anlayışla sorumluluk taşıyan tüm UBP'lilerin aynı fedakarlığı göstermelerini beklemenin, Parti Genel Başkanı olarak hakkım olduğunu düşünüyorum."


Küçük, "Bilinmelidir ki, aynı yolu yürüyenlerin yüküne ortak olmak, görev yetki ve sorumlulukları paylaşmak ortak hedefin mesafesini kısaltır, selametini arttırır" dediği açıklamasında, partilerinin  birlik ve beraberlik içinde kendi iç sorunlarını kendi iç bünyesinde çözebilecek güç ve yeteneğe de sahip olduğunu vurguladı.


"SÜRECİ KÖRÜKLEYENLERE GEREKLİ CEVAP TÜZÜK ÇERÇEVESİNDE VERİLECEKTİR"


Küçük, şunları kaydetti:


"Bunu başkalarına malzeme sağlayarak siyasi nemalanmalarına çanak tutanlara izin vermeme yönündeki partililerimizin kararlılığını, hiç kimse test etmeye kalkışmamalıdır.


Unutulmamalıdır ki UBP büyük ve güçlü bir partidir.  Partimizin böylesi küçük şahsi hesaplarla zaafiyete, güçsüzlüğe uğratılmasına gerek parti yetkili kurullarımız, gerekse partilimiz izin vermeyecek; aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecektir.


Ulusal Birlik Partisi tabanı adına, aile içi gelişmeleri kullanarak partimizi ve gözümüz gibi sakındığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni  hiç haketmediği bir kaosa sürüklemeye çalışanları son kez sağduyuya davet etmek isterim."


(ÖK/GUR)


 
6 Mayıs 2013 Pazartesi 20:01
Okunma: 1640
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu