Ana Sayfa » Kıbrıs » Küçük: Kabiliyetli ve kararlıyız!

Küçük: Kabiliyetli ve kararlıyız!

Başbakan Küçük, Sendikanın Öneri Paketini Reddetmesine Tepki Gösterdi.

 
 
Küçük: Kabiliyetli ve kararlıyız!
"HEM ÇALIŞANLARIN GELECEĞİ FEDA EDİLDİ, HEM HALKIN CEZALANDIRILMASINDA ISRARLI OLUNDUĞU GÖRÜLDÜ"


"KTHY'NİN SONUNU GETİRENLER VEYA KÖRÜKLEYENLERİN LTB'DE DE AYNI TAVRI SERGİLEMEKTEN HİCAP DUYMAMALARI ŞAŞIRTICI"


"HÜKÜMET HER TÜR TEDBİRİ ALACAK İMKAN, KABİLİYET VE KARARLILIĞA SAHİP"


"ÇALIŞANLARA HAK VE MENFAATLERİ GEREĞİ PAZARTESİ İŞBAŞI YAPMALARINI SALIK VERİRİM"


Lefkoşa, 10 Kasım 12 (T.A.K): Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Belediyesi ile ilgili son önerilerin Belediye Emekçileri Sendikası (BES) tarafından reddedilmesini eleştirerek, "Hem çalışanların geleceği feda edildi, hem de Lefkoşa halkının cezalandırılmasına devam kararında ısrarlı olunduğu görüldü" dedi. Hükümetin her tür tedbiri alacak imkan, kabiliyet ve kararlılığa sahip olduğunu belirten Küçük, belediye çalışanlarına "hak ve menfaatleri gereği" pazartesi işbaşı çağrısı yaptı.


Yazılı açıklamasında, "Hükümeti devralışımızın bir ay sonrasında kapanma noktasına ulaşan KTHY'nin sonunu getirenlerin, seyredenlerin, besleyenlerin ya da bilinçli olarak körükleyenlerin  LTB'de de aynı tavrı sergilemeye çalışmaktan hicap duymamaları şaşırtıcıdır" ifadelerini de kullandı.


ÇALIŞANLAR FEDA EDİLDİ


Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve Ulusal Birlik Partili (UBP) Meclis üyelerinin Belediye Emekçileri Sendikası (BES)'e sunduğu önerilerin reddedilmesiyle hem Belediye çalışanlarının geleceğinin feda edildiğini, hem de Lefkoşa halkının cezalandırılmasına devam kararında ısrarlı olunduğunun görüldüğünü kaydetti.


HÜKÜMET EN AZ SORUMLU TARAF


Global kriz ve değişen şartlarla Belediye bütçesinin olumsuz etkilenmesinde en az sorumlu taraf olan hükümetin, Belediyede uzlaşı adına her türlü fedakarlığı gösterdiğini kaydeden Başbakan Küçük, bazı çevrelerin gayretlerine rağmen halkın daha fazla mağdur edilmesine izin verilmediğini ifade etti.


KTHY ÖRNEĞİ


Küçük, "Hükümeti devralışımızın bir ay sonrasında kapanma noktasına ulaşan KTHY'nin sonunu getirenlerin, seyredenlerin, besleyenlerin, ya da bilinçli olarak körükleyenlerin  LTB'de de aynı tavrı sergilemeye çalışmaktan hicap duymamaları şaşırtıcıdır" dedi.


Lefkoşa'yı beledi hizmetlerden yoksun bırakanların, sendikal hak arama çerçevesinde yaptıkları eylemlerini demokrasiye inanç gereği hoşgörü sınırlarını da zorlayarak saygı ile karşıladıklarını kaydeden Başbakan, buna karşın çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesine, LTB'nin yüksek faizli borçlardan kurtarılmasına imkan tanıyan Ziraat Bankası'nın 55 milyon TL'lik düşük faizli kredisi ile yeniden yapılandırılarak LTB'ye aylık 1 milyon tasarruf sağlanmasını, Sayıştay Başkanlığının durdurulmasını istediği 194 çalışanın Devlet kadrolarına aktarılarak işsiz aşsız kalmamasını, Belediye personel giderlerinin yükünün önemli ölçüde azaltılmasını ve 7 yıldan bu yana biriken İhtiyat Sandığı, Sosyal Sigorta borçlarının yapılandırılmasını kapsayan ve LTB'yi düzlüğe çıkaracak son öneri paketinin de BES tarafından reddedildiğini kaydetti.


HÜKÜMET KARARLI... PAZARTESİ İŞBAŞI


Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve TC Ziraat Bankası'na kredi imkanlarından dolayı teşekkür eden Küçük, hükümetin Lefkoşa'yı hak etmediği ortamdan kurtarmak için her türlü tedbiri alacak imkan, kabiliyet ve kararlılığa sahip olduğunu tüm tarafların bilmesini istedi.


Başbakan Küçük, "LTB çalışanlarının bu gerçekler karşısında sağduyulu davranacağına, mağduriyetlerinin devamına izin vermeyeceklerine, haklılıklarını başkalarının emellerine malzeme yaptırmayacaklarına olan inancımızı belirtir, hak ve menfaatleri gereği pazartesi işbaşı yapmalarını salık veririm" diye ekledi.


(RU/GUR)


 
10 Kasım 2012 Cumartesi 16:06
Okunma: 1299
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu