Ana Sayfa » Kıbrıs » Küçük Türkiye'den Gelen Belediye Başkanları Heyetini Kabul Etti

Küçük Türkiye'den Gelen Belediye Başkanları Heyetini Kabul Etti

"iki Ülke Arasındaki Temas Çıkara Değil Kardeşçe Dayanışmaya Yönelik".

 
 
Küçük Türkiye'den Gelen Belediye Başkanları Heyetini Kabul Etti

Lefkoşa, 28 Mart 12 (T.AK.): Başbakan İrsen Küçük, bugün, Kahramanmaraş Büyükkıçılcık Belediye Başkanı Bayram İnce ile onun başkanlığında KKTC'ye gelen Bozhöyük, Ericek ile Değirmendere Belediye Başkanlarını kabul etti.

Küçük, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye ile her türlü teması önemsediklerine işaret ederek, belediye başkanlarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'de görmenin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Küçük, Türkiye ile temasın ve bu temasın devamlılığının önemli olduğunu anlatarak, iki ülke arasındaki temasın çıkara değil, kardeşçe dayanışmaya yönelik olduğunu kaydetti.

İrsen Küçük, Kıbrıs Türk mücahidinin 1974'e kadar adanın yüzde 3'üne sıkışmış bir şekilde Türkiye'ye olan inancıyla ayakta durduğunu; bugünlere bu inançla gelindiğini söyledi.

Başbakan Küçük, Kıbrıs Türkü'nün haklı mücadelesinde Türkiye'yi her zaman yanında bulduğunu hatırlatarak, yarım yüzyıllık projenin, Türkiye'den su getirilmesinin de çok yakın bir zamanda gerçekleşeceğini belirtti.

Barış suyu tanımlaması çerçevesinde Türkiye'deki Dragon  çayının bir kısmının KKTC'ye geleceğini ay sonu itibarıyla buradaki baraj temelinin atılacağını belirten Küçük, bu amaçla Türkiye Başbakan Yardımcı Beşir Atalay ve ilgili bakanın törene katılacağını söyledi.

Küçük, projenin zamanında tamamlanması için gerekli titizliğin gösterildiğini anlatarak, projenin bugün itibarıyla zamanında bitirileceğinin görüldüğünü kaydetti.

İNCE

Kahramanmaraş Büyükkızılcık Belediye Başkanı Bayram İnce ise, konuşmasında, yoğun gündemi içinde kendilerini kabul etmesi nedeniyle Başbakan İrsen Küçük'e teşekkür etti.

İnce, ilk kez KKTC'ye geldiklerini, dağları, tepeleri, ovaları gezdiklerini anlatarak, ülkeyi beğendiklerini söyledi.

İnce, KKTC'ye ilk kez gelmiş olsalar da Kıbrıs Türkünün haklı mücadelesine her zaman destek verdiklerini, bu ziyaretin de manevi desteğin bir şekilde gösterilmesi olduğunu belirtti.

Bayram İnce ziyaretin anısına el işi bir kilimi Başbakan Küçük'e takdim ederken, Küçük'ün kendisine verdiği Lefkara işi tepsiyi aldı.

(HY/HA)

 
28 Mart 2012 Çarşamba 11:34
Okunma: 493
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi