Ana Sayfa » Kıbrıs » Küçük,Türk-iş'in Genel Kurulu'nda Konuşma Yaptı

Küçük,Türk-iş'in Genel Kurulu'nda Konuşma Yaptı

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye'nin Kararlı İlerleyişini Örnek Alarak, Ülke İnsanını Daha Güzel, Daha Mutlu, Daha Refah Yarınlara Ulaştırmak İçin Yılmadan, Yorulmadan Çalıştıklarını Vurguladı.

 
 
Küçük,Türk-iş'in Genel Kurulu'nda Konuşma Yaptı
Başbakan Küçük, "Ülkemize Uygulanan Haksız Ambargolara Rağmen Yürüttüğümüz Bu Çalışmaları, İnsanımızla, Örgütlerimizle İşbirliğine, Görüş Birliğine Ulaşmanın Yollarını Aramakta Israrlı Ve Sabırlı Davranıyoruz. Birlikte Üretecek, Birlikte Paylaşacak, Birlikte Daha Refah Ve Daha Mutlu Aydınlık Günlere Ulaşacağız" Dedi.

Başbakan Küçük, Türk-iş'in Ankara'da Yapılan 21. Olağan Genel Kurul Toplantısında Yaptığı Konuşmada, "Birlikte Üretecek, Birlikte Paylaşacak, Birlikte Daha Refah Daha Mutlu Aydınlık Günlere Ulaşacağız. Doğrularımız Farklı Olabilir, Zaman Zaman Çatışabilir, Yarışabiliriz De. Taraf Olarak Kaybedebiliriz De. Fakat Kazananın Ülkemiz, Milletimiz Olmasına Gayret Etmeliyiz. Genelde Her Zaman Toplam Değerlerden Hepimiz Payımıza Düşeni Alırız" Şeklinde Konuştu.

Başbakan Küçük, Türkiye'nin Son Yıllarda Özlenen Hedeflere Emin Adımlarla İlerlediğini, Hak Ettiği Saygıyı Ve Takdiri Gördüğünü Kaydetti.
türk-iş'in Ankara'da Büyük Anadolu Oteli'nde Gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısına, Başbakan İrsen Küçük'ün Eşi Gülin Küçük, Hür-iş Başkanı Yakup Latifoğlu, Hür-iş'e Bağlı Bazı Sendikaların Başkan Ve Temsilcileri İle UBP Milletvekili Ahmet Çaluda Da Katıldı.

Küçük

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Ve Kktc'nin Halkının Kardeşliğinin Yanı Sıra, Kurumlarında Ve Her Etkinlikte Birliktelik, Dayanışma Sergilemelerinden Tarifsiz Haz Duyduğunu Dile Getirdi.

Anavatan Türkiye'nin En Büyük, En Güçlü, En Etkili Sendikal Hareketinin Ülke Sendikacılığına Katkılarına Ek Olarak, Yatırımlarıyla Ülke Ekonomik Gelişimine Kazandırdıkları Eserlerinden Dolayı Türk-iş Yönetimine Teşekkür Eden Küçük, "Dayanışmanın, İşbirliğinin Dahası Kardeşliğin En Güzel Örneğini Sergileyenleri, Üyelerini, Emekçi Kardeşlerimi Yürekten Kutlar, Saygıyla Alkışlıyorum" Dedi.

Türk-iş'in Türkiye Cumhuriyeti'nin Bütünlüğüne, Türk Milletine, Bayrağına Sahip Çıkışlarının, Üyelerin Menfaatlerinin Korunması, Geliştirilmesi Çabalarında Gösterdikleri Kararlı Duruşun Sendikaya Bir O Kadar Daha Anlam Kazandırdığını Söyleyen Başbakan Küçük, Şöyle Devam Etti:

"Yüksek Öğrenimim Döneminden Başlayarak, Yaşadığım Yarım Asırlık Dönemde Sivil Toplum Örgütleri, Sendika Ve Siyasi Parti Oluşumlarının Her Kademesinde Bulunan Ve Halen Bulunmakta Olan Birisi Olarak, Şunu Belirtmeliyim Ki, Sorunların Çözümünde Önce Tespitler Yapılır, Görüşler Ortaya Konur Ve Ortak Akılda Birleşme Aranır.

Belirlenen Yol Haritaları Çizilerek Yönetimler, Hareketi İleriye Taşırlar Ancak Bu Süreçleri Ülkenin Yüce Menfaatlerini Gözeterek Yaşamanın, Hareketin Sağlıklı Yarınları İçin Esas Olduğu Hiç Gözardı Edilmemelidir."
sorunların Başarı İle Üstesinden Gelinmesinin Temel Şartının, Diyalog Olduğunu Vurgulayan Başbakan İrsen Küçük, Sosyal Diyalogun Olmadığı Yerde Anlayış Ve Güven Eksikliği Doğacağını, Bunun Da Çatışma Ve Sosyal Hastalıklara Zemin Hazırladığını Kaydetti.

Toplumlarda Aileden Başlayarak Sivil Toplum Örgütleri, Sendikalar, Siyasi Partilere Kadar Uzanan Çizgide Diyalogun, Birlikte Yaşamak, Üretip Paylaşmak Ve Barışın Ön Koşulu Olduğuna İşaret Eden Küçük, "Herkesin, Her Kesimin Ortak Paydası Refah Ve Mutluluksa, Bunun Zemini Ülkenin Bütünüyle O Noktalara Taşınması Olmalıdır" Dedi.

Türkiye'nin Son Yıllarda Özlenen Hedeflere Emin Adımlarla İlerlediğini Ve Hak Ettiği Saygıyı, Takdiri Gördüğünü İfade Eden Başbakan Küçük, "Ne Mutlu Türkiye Cumhuriyeti Bireyleri Olarak Sizlere, Ne Mutlu Yavruvatan KKTC İnsanı Olarak Bizlere, Ne Mutlu Türk Milleti Olarak Hepimize Ki; Kendi Ekseninde İstikametini Belirlemiş, Kendine Özgü Onurlu Ve Emin Duruşuyla Dünyayı Sarsan Küresel Ekonomik Krizi Hissetmeden Yoluna Devam Eden, İstikrarlı Bir Hükümet İş Başındadır" Şeklinde Konuştu.

Anavatan Türkiye'nin Kararlı İlerleyişini Örnek Alarak, Ülke İnsanını Daha Güzel, Daha Mutlu, Daha Refah Yarınlara Ulaştırmak İçin Yılmadan, Yorulmadan Çalıştıklarını Vurgulayan Başbakan Küçük, "Ülkemize Uygulanan Haksız Ambargolara Rağmen Yürüttüğümüz Bu Çalışmaları, İnsanımızla, Örgütlerimizle İşbirliğine, Görüş Birliğine Ulaşmanın Yollarını Aramakta Israrlı Ve Sabırlı Davranıyoruz. Birlikte Üretecek, Birlikte Paylaşacak, Birlikte Daha Refah Daha Mutlu Aydınlık Günlere Ulaşacağız" Dedi.

Konuşmasına "Doğrularımız Farklı Olabilir, Zaman Zaman Çatışabilir, Yarışabiliriz De. Taraf Olarak Kaybedebiliriz De. Fakat Kazananın Ülkemiz, Milletimiz Olmasına Gayret Etmeliyiz. Genelde Her Zaman Toplam Değerlerden Hepimiz Payımıza Düşeni Alırız" Şeklinde Devam Eden Küçük, Türk-iş'in Genel Kurulunun Emekçilere, Genelde Türkiye Çalışma Hayatına, Türkiye'ye Hayırlı Uğurlu Sonuçlar Yaratmasını Temenni Etti.
genel Kurul, 11 Aralık'a Kadar Devam Edecek.
 
8 Aralık 2011 Perşembe 14:43
Okunma: 568
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu