Ana Sayfa » Kıbrıs » Kumarhaneler de tartışıldı

Kumarhaneler de tartışıldı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Gündem Dışı Konuşmaların Ardından Elektronik Haberleşme Ve Şans Oyunları (Değişiklik) Yasa Tasarılarını Görüşerek Oybirliğiyle Onayladı.

 
 
Kumarhaneler de tartışıldı
Genel Kurul Ayrıca 2012'nin İlk Birleşiminin 9 Ocak'ta Yapılmasını Da Onayladı. Buna Göre 2 Ve 5 Ocak'ta Yapılması Öngörülen Birleşimler 9 Ocak'a Ertelendi.

Elektronik Haberleşme

Genel Kurul İlk Olarak Elektronik Haberleşme Yasa Tasarısı'nı Ele Aldı.
ubp Milletvekili Hasan Taçoy'un Tasarı Hakkındaki Komite Raporunu Okumasının Ardından İlk Sözü Ctp - Bg Milletvekili Özdil Nami Aldı.

Avrupa Birliği'ne Uyum İçin Getirilen Tüm Yasalara Destek Vermeye Devam Edeceklerini Kaydeden Nami, Yapılan Çalışmalar Neticesinde Tasarının Ülke Çıkarlarına Uygun Hale Geldiğini Söyledi.

Tasarı İçin Uzun Mesai Yapıldığını İfade Eden Nami, İlgili Kurumlarla İyi Bir Diyalogla, Katılımcı Bir Anlayışla Ab Uzmanları İle Birlikte Yasanın Yapıldığını Vurguladı.

Özdil Nami, Yasa İle Özelleştirmenin Önünün Açılacağı Spekülasyonlarının Doğru Olmadığını, İki Yıllık Bir Geçiş Dönemi Getirmekte Olduğunu Belirtti.

Fellahoğlu

CTP - BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu Da, Tasarının Önemli Ve Gerekli Olduğunu Kaydetti.
bunun Yapılması Gereken Bir Yasa Tasarısı Olduğunu Belirten Fellahoğlu, Sektörün De Böyle Bir Düzenlemeye İhtiyacı Olduğunu Söyledi.

Fellahoğlu, Tasarının Meclis'e Getirilmesinde Gecikildiğini De Savunarak, Diğer Uyum Yasalarının Da Meclis'e Hızla Getirilmesini İstedi.

Telekomünikasyon Dairesi'nin İki Yıl İçinde Yatırımlarını Yapıp Kendini Rekabete Hazırlaması Gerektiğini Kaydeden Fellahoğlu, Telekomünikasyon Dairesi'nin Mutlaka Varlığını Sürdürmesi Gerektiğini Söyledi.
ülkedeki Sıkıntıların Meclis Çalışmalarını Da Etkilemekte Olduğunu Belirten Fellahoğlu, Ülke Yararına Yasalara Destek Vermeye Çalıştıklarını Kaydetti.

Cumhurbaşkanı'nın, UBP Milletvekillerine Yemek Verdiğini Savunarak, Bunu Eleştiren Fellahoğlu, "Bunun Doğru Bir Davranış Olmadığını" Kaydetti.

Uluçay

CTP - BG Milletvekili Teberrüken Uluçay Da, İletişim Sektöründe Rekabetin Kurallarını Getirmesi Ve Düzenlemesi Bakımından Tasarının Ülkede Ciddi Bir Gelişme Yaratacağını Söyledi.

Yasanın Amacının; Elektronik Haberleşmenin Düzenlenmesi İçin Bağımsız Bir Organın Kurulması, Kuralların Belirlenmesi Olduğunu Anlatan Uluçay, Tasarının Geçmesinin Ardından Fonksiyon Kazanması İçin Yapılması Gerekenlerin Çok Daha Önemli Olduğunu Kaydetti.

Tasarının Fonksiyon Kazanmaması Halinde Mevcut Duruma Artı Yerine Eksi Getirebileceğini Belirten Uluçay, Tasarının Bağımsız Bir Kurulun Kurulmasını Öngördüğüne De Dikkat Çekti.

Uluçay, Telekomünikasyonun Özelleştirilmesiyle Tasarının İlgisi Olmadığını Da Söyledi.
iki Yıl İçinde Telekomünikasyon Dairesi'nin Yatırımlarla Kendisini Geliştirmesinin Öngörüldüğünü Kaydeden Uluçay, Bütçede Bu Amaçla 500 Bin Tl'lik Kaynak Ayrıldığını, Maliye'den De Bir 500 Bin Tl'lik Ek Kaynak Daha Yaratılabileceği Sözü Alındığını İfade Etti.

Uluçay, Bu Konunun Takipçisi Olacaklarını Da Kaydetti.

Taçoy

UBP Milletvekili Hasan Taçoy Da, Tasarının Ülke İçin Çok Önemli Olduğunu Söyledi.
tasarının Sadece Haberleşme Sağlayıcılarını Değil, Tüketici, Devlet Ve Tüm Hizmet Veren Unsurları Da İlgilendirdiğine İşaret Eden Taçoy, Komitenin Yaptığı Uzun Süreli Çalışmalarla Mükemmele Yakın Bir Tasarı Ortaya Çıkarıldığını İfade Etti.
tasarı Hakkında Bilgi Veren Taçoy, Yasanın Bir Reform Olduğunu Ve Yeni İstihdam Alanları Da Yaratacağını Söyledi.

Taçoy, Telekomünikasyon Dairesi'nin Özelleştirilmesi İle İlgili Bir Kuralın Tasarıda Bulunmadığını, Endişeleri Gidermek İçin 2 Yıllık Bir Süreyi İçeren Geçici Bir Madde Koyduklarını İfade Etti.
telekomünikasyon Dairesi'nin Bu Süreçte Kendini Yenilemesi, Yatırımlar Yapması Gerekeceğini Vurgulayan Taçoy, Yapılacak Yatırımlarla Dairenin Ekonomik Değerinin Artacağını Söyledi.
komitenin; 14 Resmi Toplantı, Yaz Tatili Boyunca Da Haftada 3 Kez Gayrı Resmi Toplantı Yaptığını Belirten Taçoy, Herkese Teşekkür Etti.

Emiroğulları

TDP Milletvekili Mustafa Emiroğulları Da, Tasarının Oybirliğiyle Komiteden Geçtiğini Ve Ülkenin Önünü Açacağını Söyledi.
oluşturulacak Kurulun Üyelerine Bir Buçuk Asgari Ücret Maaş Belirlenmesinde Neyin Kıstas Alındığını Soran Emiroğulları, Bir Gsm Operatörünün Vergi Rekortmeni Olduğunun Söylendiğini Belirterek, Bu Konuda Ayrıntılı Bilgi İstedi.

Türk Telekom'a Büyük Bir Borç Olduğunu Savunarak, Bu Konuda Da Bilgi Talep Eden Emiroğulları, "Borcun Ödenmemiş Olması Halinde Türk Telekom'a Teslim Olunduğunun Ortada Olduğunu" İddia Etti.
emiroğulları, Tasarı İle Telekomünikasyon Dairesi'ne İki Yıl Tanındığının Söylenmesine Rağmen Türkiye İle İmzalanan Protokole Göre Telekomünikasyonun Özelleştirilmesinin Gündemde Olduğunu Savundu.

Saner, Yasanın Bazı Tüzüklerinin De Hazır Olduğunu Belirterek, Türk Telekom'a Olan Borcun Ödenmediğini De Söyledi.

Saner'in Konuşmasının Ardından Tasarının Madde Madde Görüşülmesine Geçildi Ve Bütünü Oylandı.
tasarı, 30 Kabulle Oybirliğiyle Onaylandı.

TC Kalkınma Bankası'nın KKTC'deki Yatırımcılara Kaynak Sağlamasının Doğru Olmadığını Savunan Emiroğulları, KKTC Kalkınma Bankası'nın Durumunun Ne Olacağını Sordu.

Kumar Ve Şans Oyunlarının Ülkede Belli Sınırlarda Kalması Gerektiğini Kaydeden Emiroğulları, Bafra'da 12 Parsel Varken Otel Sayısının Üç Olduğunu İfade Etti.

Bafra'daki Parsellerin Geriye Dönüşümsüz Verildiği İçin Yatırım Yapmayanın Elinden Alınamadığını İfade Eden
Emiroğulları, Tc Kalkınma Bankası'nın Da Para Verecekse KKTC Kalkınma Bankası Aracılığıyla Bunu Yapmasını İstedi.

Emiroğulları, Kumarhane Sayısının Belirlenip Bunların Artırılmaması, Mevcutların Denetiminin Sağlanmasını Da İstedi.

Emiroğulları, Tasarıya Olumlu Oy Vermeyeceklerini De Söyledi.
genel Kurul Daha Sonra Tasarıyı Madde Madde Görüşerek, Bütününü Oyladı. Tasarı 30 Kabul Oyuyla Oybirliğiyle Onaylandı.
 
29 Aralık 2011 Perşembe 19:59
Okunma: 550
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu