Ana Sayfa » Kıbrıs » Ltl'de Cerditwest Bank Finansmanıyla Okula Kazandırılan Konferans Salonu Törenle Hizmete Girdi

Ltl'de Cerditwest Bank Finansmanıyla Okula Kazandırılan Konferans Salonu Törenle Hizmete Girdi

Eroğlu: "öğretmenlik Kutsal Bir Meslek Ancak Binasız Öğretmen Olmaz".

 
 
Ltl'de Cerditwest Bank Finansmanıyla Okula Kazandırılan Konferans Salonu Törenle Hizmete Girdi

"DEVLETİN OLANAKLARI SINIRLI; TÜM ALTYAPIYI  TAMAMLAMAYA  YETMEYEBİLİR... GÜÇLÜ ÖZEL İŞLETMELERİNİN KATKILARI ÖNEMLİ"

Lefkoşa, 21 Aralık 12 (T.A.K.): Lefkoşa Türk Lisesi (LTL)'de  Altınbaş Holding kuruluşu Cerditwest Bank tarafından sağlanan finansmanla okula kazandırılan tam donanımlı konferans salonu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun da katıldığı törenle hizmete girdi.

Altınbaş Ailesi'nin merhum babasının adı verilen "Mehmet Altınbaş Konferans Salonu"nun açılışına, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Mutlu Atasayan, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği ile bakanlık ve Altınbaş Holding yetkilileri de katıldı.

Öncesinde Umut Grup'un müzik dinletisi sunduğu açılışta, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük adına Maliye Bakanı Ersin Tatar, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu  Atasayan, Kıbrıs Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Creditwest Bank Genel Müdürü Süleyman Erol ve LTL Müdürü Meryem Öksüzoğlu birer konuşma yaptı.

Etkinlikte, LTL'nin tarihçesi yanında, konferans salonuna adını veren Mehmet Altınbaş ve Creditwest Bank'la ilgili kısa film gösterimi de gerçekleştirildi.

Altınbaş yetkililerine hediyelerle plaket de takdim edildi.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu açılıştaki konuşmasında, ülkede eğitimin, nereden nereye, nasıl  geldiğini yaşayarak öğrenenlerden biri olduğuna işaret ederek, sıfırdan başlayarak bugünlere gelen Kıbrıs Türk toplumunun eğitime verdiği önem nedeniyle her çocuğun eğitim alma şansını yaratma adına atılan adımlar soncu bugün KKTC'de 8 üniversite  bulunduğunu söyledi.

Devletin olanaklarının sınırlı olduğunu; her ne kadar imkanlar artırıldıysa da eksiklikler olabileceğini; tüm altyapıyı tamamlamaya  yetmeyebileceğini anlatan Eroğlu, bu noktada Altınbaş Holding gibi güçlü özel işletmelerinin katkılarının öneminin ortaya çıktığını kaydetti.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ancak binasız öğretmen olamayacağını ifade eden Eroğlu, altyapı eksiklikleri için okul aile birliklerinin de çalıştığını ancak bunun yeterli olmadığını anlattı.

Eroğlu, LTL'nin ülkenin en eski okullarından olduğuna işaret ederek bu tarihi okulda öğretmenlik ve müdürlük yapmayı "büyük şans" olarak değerlendirerek  herkesi kutladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Altınbaş ailesini, ülke geçliğine yönelik hayır işinden dolayı kutlayarak teşekkür ederken, bunun diğer işletmelere de örnek olmasını diledi.

TATAR: "BUGÜNLERE KOLAY GELİNMEDİ..."

Başbakan adına konuşan Maliye Bakanı Ersin Tatar, LTL'nin bulunduğu bölgenin, kendisinin doğup büyüdüğü yerler olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, tarihi binada gerçekleştirilen anlamlı yatırımın açılışının, Şehitler haftasının başladığı günde yapılmasının da ayrı bir önem taşıdığını söyledi.

Bugünlere kolay gelinmediğini, büyük bedeller ödenerek bazı kazanımların sağlanabildiğine işaret eden Tatar, devlete sahip çıkılmasının gerekliliğini belirtti.

Tatar, LTL'nin bugünlere gelmesinde emeği geçen  tüm müdür ve öğretmenlere de teşekkür etti.

ATASAYAN: "TÜM ÇOCUKLARA AYNI STANDART VE KALİTEDE EĞİTİM VİZYONUYLA HAREKET EDİYORUZ"

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Mutlu Atasayan ise, okul öncesi eğitimden, üniversite eğitimine kadarki sürede, sosyal devlet anlayışıyla her çocuğun eğitim alma hakkına sahip olduğu prensibiyle, ülkenin dört bir yanında, tüm çocukların aynı standartta ve kalitede eğitim alabilmesi vizyonuyla hareket ettiklerini söyledi.

Dünyada yaşanan gelişme ve değişime bağlı olarak bilginin hızlı şekilde paylaşılması;yeniliklerin sürekli takip edilmesini ihtiyacının ortaya çıktığına işaret eden Atasayan, bu çerçevede başlattıkları, okul müfredatlarının yenilenmesi, mesleki teknik okulların kampus altında toplanması projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

Atasayan, KKTC sınırları dahilindeki tüm okulların standart altyapı olanaklarına sahip olabilmeleri için asgari ölçüde imkanlarını zorlayarak yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve tüm çabalarının gençlerin çağdaş ve kaliteli eğitim olanaklarına sahip olmaları olduğunu belirtti.

Türkiye'nin katkıları yanında bugün bir örneği yaşanan özel bir kuruluşun değerli yatırımından duydukları memnuniyeti ifade ederek Creditwest Bank yetkililerine teşekkür eden Atasayan, bunun diğer özel kuruluşlara da örnek olmasını diledi. Okul müdürü ile öğretmenlere de katkıları için teşekkür etti.

ALTINBAŞ: "EĞİTİM ALANINDAKİ YATIRIMLARIMIZ, GEREK KKTC, GEREKSE TÜRKİYE'DE SÜRECEK"

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş ise, babaları öldükten sonra onun vasiyeti üzerine başladıkları eğitim alanındaki yatırımlarını, bundan sonra da gerek KKTC, gerekse Türkiye'de sürdüreceklerini belirtti.

Türkiye'de üniversite kurarak başladıkları bu alandaki çalışmaları kapsamında, okullardaki eksiklikleri tamamlamak adına ellerinden gelen katkıyı yapacaklarının sözü veren Altınbaş, işadamlarına da seslenerek,  her şeyi devletten beklememeleri, yardımlarını esirgememeleri yönünde çağrı yaptı.

EROL: "TARİHİ MİMARİYE BU KADAR KÜÇÜK KATKI... GURUR VERİCİ"

Creditwest Bank Genel Müdürü Süleyman Erol ise tarihi mimariye "küçük katkı" yaptıklarına işaret ederek, böyle köklü bir okulun ihtiyacını karşılamanın gurur verici olduğunu söyledi.

Salon yapılırken tarihi mimariyi korumaya özen gösterdiklerini ifade eden Erol, 250 milyar TL'lik yatırımla binanın tam  donanımlı 180 kişilik konferans salonu şeklinde düzenlendiğini anlattı. Süleyman Erol eğitime bu tür bir katkı yapmaya olanak sağlamalar nedeniyle bakanlık ve okul müdürüne de teşekkür etti.

ÖKSÜZOĞLU: "LTL BİR GURUR GÜNÜNÜ DAHA YAŞIYOR"

LTL Müdürü Meryem Öksüzoğlu ise, "LTL bir gurur gününü daha yaşıyor" diye söze başlayarak, salonu kazandıran Altınbaş Holding ve Creditwest Bank yetkilerine teşekkür etti. Öksüzoğlu, yapılanın diğer özel kuruluşlara da örnek olması dileğinde bulundu.

Öksüzoğlu, Bakan Atasayan'a da destekleri için teşekkür etti.

(ÖK/HY)  FOTOĞRAFLI

 
21 Aralık 2012 Cuma 19:05
Okunma: 911
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu