Ana Sayfa » Kıbrıs » Lyoness: "Şirketimiz Yasaldır"

Lyoness: "Şirketimiz Yasaldır"

"Lyoness Holding Europe Ag, 2003 Yılından Bu Yana Dünya'da 37 Ülkede Faaliyet Gösteren,  'dayanışmalı Tüketici Topluluğu'dur. Uluslararası Madrid Protokolüne Göre Marka Ve Logo Tescili Yapılmış Olup, Dünya Çapında Hukuki Koruma Altındadır".

 
 
Lyoness:
Lyoness Kart Hizmetleri Ticaret Ltd. Genel Müdürü Av. İbrahim Ürcan, bazı basın yayın organlarında yer alan ''Lyoness'' isimli "Ponzi/Pramit Sistem Saadet zincirinin yasadışı olduğu ve tamamıyla dolandırıcılığa yönelik olduğuna dair yer alan haberlerde" şirketlerinin isminin kullanılarak dolandırıcılıkla ve yasal olmamakla suçlandıklarını belirterek, "Şirketimiz KKTC'de yasal olarak kurulmuş olup, faaliyetlerimiz de yasaldır" dedi.


Ürcan, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Lyoness Holding Europe AG'nin, 2003 yılından bu yana Dünya'da aralarında "Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere, İtalya, Romanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Slovakya, Hırvatistan, Sırbistan, Macaristan"ın da bulunduğu 37 ülkede ve 2009 yılından itibaren de Kuzey Amerika ülkelerinde (ABD, Kanada ve Meksika) faaliyet gösteren, gittikçe genişleyen "Dayanışmalı Tüketici Topluluğu" olduğu kaydedildi.


Açıklamada, şirketin "Uluslararası Madrid Protokolü"ne göre marka ve logo tescilinin yapıldığı, dünya çapında hukuki koruma altında olduğu kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:


"Lyoness Holding Europe AG, Türkiye Cumhuriyeti'nde, 18.8.2009 tarihinde Lyoness Kart Hizmetleri Ticaret Ltd. ismi ile tüm yasal yükümlülüklerini yerine getirmek suretiyle kurulmuştur. Bu arada Türkiye'de Türk Patent Enstitüsü'nde de marka kaydımız mevcuttur.


Lyoness, KKTC'de 18.7.2011 tarihinde tüm yasal yükümlülüklerini yerine getirerek Y.Ş 286 kayıt numarasıyla Şirketler Mukayyitliğinde Yabancı Şirket olarak Lyoness Kart Hizmetleri Ticaret Ltd. ismi ile tescil edildi."


Açıklamada, KKTC'de kuruluşuna müteakip, şirketle ilgili, Polis Genel Müdürlüğü'ne (PGM) bağlı Mali Suçlarla Mücadele Amirliği tarafından soruşturma yapıldığı, Polis Genel Müdürlüğü'nün soruşturma neticesinde, şirketin yasal olarak kurulduğu ve faaliyetlerinin de yasal olduğunu tespit ettiği ve bunu kendilerine de yazılı belgeyle bildirdiği kaydedildi. Açıklamada, PGM'nin yaptığı soruşturma sonucunda şirketin yasal olduğunun belirtildiği resmi belgelerle ilgili ayrıntılara da yer verildi.


Açıklamada Lyoness tarafından yürütülen faaliyet ve tüketicilerin bundan nasıl faydalandıkları anlatıldı.


Açıklamada şöyle denildi:


"Lyoness tarafından yürütülen faaliyet, tüketicilerin alışveriş güçlerini bir araya getirerek, toplu bir talep ve alım gücü imkânı oluşturmak, buna karşılık bu tüketicilerin piyasa aktörü firmalar karşısında ekonomik bir dizi avantajlar sağlamasına imkân vermektir.


Tüketici, Lyoness ile bir üyelik sözleşmesi akdederek, ileride günlük ihtiyaçlarını Lyoness ile anlaşmalı yerlerden alışveriş yaparak karşılayacağını taahhüt eder. Bu konuda herhangi bir mecburiyet yoktur. Bu bağlamda Lyoness, yaptığı bu sözleşmelere ve bu sözleşmelerin içerdiği alışveriş taahhütlerine istinaden, piyasa arz edicisi firmalarla anlaşmalar yapar. Bu anlaşmalar, belli indirim oranlarının ve başka bazı avantajların Lyoness müşterilerine sağlanmasını, buna karşılık olarak Lyoness'in müşterilerine yönelik bu firmaların tanıtımını ve reklamını yapmasını, Lyoness müşterilerinin ilgili firmaya yönelmesini, bazı durumlarda ilgili firmaya Lyoness tarafından ciro garantisi verilmesini içerir."


Açıklamada, Türkiye'de anlaşma yapılan bir çok firmanın ismine yer verildi.


"TÜM PARA HAREKETLERİ KAYIT ALTINDA... ÜLKE BU ALIŞVERİŞLERDEN VERGİ GELİRİ ELDE EDİYOR"


Açıklamada şöyle denildi:


"Şu aşamada firmalarla yapılan anlaşma, 'alışveriş çeki ve/veya Cashback Kart sözleşmesi' şeklindedir. Alışveriş çeki sözleşmesine göre, Lyoness, ilgili firmadan peşin ödeme yoluyla 'indirim yansıtılmış alışveriş çekleri' satın alır, bunları kendi müşterilerine pazarlar. Lyoness'in kârı bu alışverişte % 1'dir. Kalan tüm indirim oranları Lyoness sistemi içindeki hesaplamalar yoluyla müşterilere yansıtılır... Müşterilerin elde ettikleri tüm sistem avantajları ve indirimler haftalık ve aylık periyotlarla müşterilere nakit olarak ödenir. Tüm bu para hareketleri istisnasız banka üzerinden gerçekleşir. Dolayısıyla tüm para hareketleri kayıt altında tutulmaktadır. Lyoness sisteminde bir alışverişin değerlendirmeye alınabilmesi için, o alışverişin mutlaka kayıt altına alınması gerekir. Bu ise beraberinde, Lyoness alışverişlerinin istisnasız tamamının vergi sistemi içinde görünür olmasını sağlar. Bu şekilde ülkemiz de tüm bu alışverişlerden vergi geliri elde eder."


Açıklamada, Lyoness toplam ticari fiyat farkının binde birlik miktarının, Lyoness çocuk ve aile fonuna aktarıldığı, bu fonda biriken meblağın yarısının uluslararası yardım projelerine harcanırken, diğer yarısının yurtiçi yardım projelerine harcanmakta olduğu ifade edildi.


Açıklamada, "Şirketimiz KKTC'de yasal olarak kurulmuş olup,  faaliyetlerimizde yasaldır. Şirketimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler şirketimizin Şht. Ecvet Yusuf Cad. 44/C Yenişehir Lefkoşa adresinden veya şirketimiz tarafından düzenli olarak yapmakta olduğu resmi Lyoness Bilgilendirme Seminerlerine katılmak suretiyle ve şirketimizin resmi web sitesi lyoness.com.tr'den detaylı bilgi alabilir" denildi.

 
23 Mart 2012 Cuma 12:08
Okunma: 2251
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu