Ana Sayfa » Kıbrıs » Meclis Genel Kurulu Toplandı

Meclis Genel Kurulu Toplandı

Gündemde Hayvan Sağlığı Yasa Tasarısı İle 9 Sayıştay Raporu Var .

 
 
Meclis Genel Kurulu Toplandı
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 2 Temmuz'da başladığı yaz tatilini tamamlayarak bugün ilk toplantısını yapıyor. Kısaltılmış yaz tatilinden sonraki ilk toplantı Meclis Başkan Vekili Mustafa Yektaoğlu başkanlığında saat 11.00'de başladı.


Meclis'in bugünkü gündeminde "Hayvan Sağlığı Yasa Tasarısı"yla 9 Sayıştay raporu bulunuyor.


Cumhuriyet Meclisi 5. dönem yasama yılına ise 1 Ekim Pazartesi başlayacak.


Elli milletvekilli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi'nde sandalye dağılımı Ulusal Birlik Partisi (UBP) 27, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) 15, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 3, Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) 2, Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) 1 şeklinde.


Bugünkü toplantıda ilk olarak bazı tasarların ivedilikleri için tezkereler okundu. Bu sırada bazı milletvekilleri söz aldı.Meclis Genel Kurulu ilk olarak Hayvan Sağlığı Yasa Tasarısı ve AB Uyum Yasa Tasarıları ile Kamu Reform Yasa Tasarılarını  arkasından da Sayıştay raporlarını sırasıyla görüşecek.


Genel Kurul Hayvan Sağlığı Yasa Tasarısı'nı görüşmeden önce, Ödünç Para veren Finans Şirketleri Düzenleme ve Denetim Yasa Tasarısı ile Fon Kaynaklarının Kullanılmasına Yönelik Değişiklik Yasa Tasarısı'nın ilgili komitelerde ivedilikle görüşülmesi onaylandı.


DENKTAŞ


İvedilik istemiyle ilgili söz alan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, yasama döneminin başında sürekli ivedilik istemlerinde bulunulmasının anlamsız hale geldiğini ileri sürdü.


Denktaş, hafta sonu yapılan öğretmen sınavlarında UBP Kurultay ile ilgili olarak "UBP Güzelyurt İlçe Kongresi'nde ilçe başkanı seçilen Ahmet Çaluda'nın karışsında kim adaydı?" sorusuna tepki gösterdi.


Serdar Denktaş, öğretmen sınavındın böyle bir sorunun sorulamayacağına işaret ederek, "Eminim UBP'li arkadaşlar şaka yaptığımı zannediyorlar. Ama şaka yapmıyorum. Bu sınava giren bir gencin anlattığı bu" dedi.


Denktaş, herkesi ciddiyete davet ederek, bir öğretmen adayına bir partinin ilçe kongresiyle ilgili soru sormanın anlamsız olduğunu, ivediliklerin toptan gözden geçirilerek gerçekten ivedi olanların ivediliklerinin kalması, diğerlerinin ivediliklerinin kaldırılmasını istedi.


KÜÇÜK


Başbakan İrsen Küçük de söz olarak ivedilik istemlerinin doğru olduğunu, temennisinin yeni dönemde daha süratli komite çalışması yapılması olduğunu kaydetti.


Küçük, bir süre sonra bütçe yasa tasarısının gündeme geleceğini, bunun doğal olarak bazı yasaların geriye kalmasına yol açacağını ifade ederek, ivediliklerle ilgili DP Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın düşüncelerine katılmadığını söyledi.


İrsen Küçük, komite başkanlarının ivedilik sıralaması yapıma yetkisi olduğunu bu nedenle ivediliklerin alınmasında bir sorun olmadığını kaydetti.


Bunun üzerine CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu yerinden konuşarak, komite başkanlarının böyle bir yetkisi olmadığını belirterek, Başbakan Küçük'ün söylemine itiraz etti.


Konuşmalardan sonra yapılan oylamada Hükümet'in KKTC'de Borç İlişkilerinde Kurallarla İlgili Yasa Taslağı'yla ilgili ivedilik istemi oy çokluğuyla kabul edildi.


Meclis Genel Kurulu daha sonra Fon Kaynaklarının Kullanılmasına Yönelik Değişiklik Yasa Tasarısı'nın ivedilik istemini görüşmeye başladı.


YORGANCIOĞLU


CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu söz alarak, sabit kameraların elektrik paralarının başka yerlerde kullanıldığını ileri sürerek, bunu eleştirdi. Yorgancıoğlu, fonda olan paraların başka yerlere kullanıldığını savundu.


Yorgancıoğlu, halkın sorunları ortada dururken, Hükümet'in de bu sorunlara çare üretmesi gerekirken başka işlerle uğraştığını savunarak, bugün bir gazetede yer alan haberin Başbakan İrsen Küçük tarafından yalanlandığını kaydetti.


Başbakan Küçük'e UBP Güzelyurt İlçe Kongresi için 72 kişiye iş sözü verdiğini ileri süren Yorgancıoğlu, bunun kabul edilemeyeceğini söyledi.


"UBP'nin hükümetteki miladı doldu" diyen Yorgancıoğlu, Hükümet'in kendi onuruyla istifa etmesi gerektiğini vurguladı.


Bankalardaki faiz oranlarının neden yüksek olduğunu, neden insanların borçlarını ödeyemediğini soran Yorgancıoğlu, ekonomi büyürken neden bunların yaşandığının sorgulanması gerektiğini kaydetti. Yorgancıoğlu, "Ekonomi büyüyorsa bu yıl ödenen kurumlar vergisi neden azaldı" şeklinde devam etti.


Yorgancıoğlu, ülkedeki ekonomik programların burada yapılması gerektiğini söylediklerini, bunun kabul gördüğünü anımsatarak, ancak buna rağmen Ekonomi ve Enerji Bakanı'nın ekonomik programın takdimini  Türkiye'de yaptığını, kimsenin de programın içeriğinden haberi olmadığını söylediğini belirtti.


Böyle bir programın kimsenin yararına olmayacağını ifade eden Yorgancıoğlu, içeriğini kimsenin bilmediği bu programa toplumun karşı çıkacağını söyledi. Yorgancıoğlu, "Toplum kendinin olmayan bir şeye karşı çıkacak. Bunda da haklıdır" dedi.


Yogancıoğlu, UBP'nin Kurultayından hemen sonra erken seçime gidilmesi gerektiğini vurguladı.


KÜÇÜK


CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu'ndan sonra söz alan Başbakan İrsen Küçük eleştirileri yanıtladı.


"Halk unutmadı iki defa görev alıp kaçışınızı halk unutmadı" diyen Başbakan Küçük, kendilerinin seçimden kaçan taraf olmadığını vurguladı ve UBP'nin aldığı görevi yarıda bırakan bir parti olmadığını söyledi.


Küçük, "Biz halktan 2014'e kadar görev aldık, halkın desteğini almak için her türlü uğraşı vereceğiz" dedi.


Meclisten geçen yasalara örnekler veren Başbakan Küçük, kimsenin bunları küçümsememesini istedi.


CTP-BG'nin seçime giderken 6 bin tane istihdamı olduğunu anımsatan Başbakan Küçük, bu kadar geniş istihdamın hiçbir hükümet döneminde gerçekleştirilmediğini kaydetti.


"Biz kurultay ve kongrelerimizi normal prosedür şeklinde yürütüyoruz" diyen Başbakan Küçük, Hükümet'in  kurultaya endekslendi diye lanse ettirilerek, maksatlı davranıldığını söyledi.


Ekonomik program konusundaki eleştirileri de yanıtlayan Küçük, bu programın tamamen kendi ürünleri olduğunu ifade ederek, ilgili bakanın programı hazırlarken bütün bakanlıkların müsteşarları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden destek aldığını, hükümette görüşüldüğünü, Ankara'da ilk toplantısının yapıldığını kaydetti.


Başbakan Küçük, önümüzdeki günlerde program hakkındaki görüşmelerin süreceğine işaret ederek,  bütçe çalışmaları içinde ekonomik programın yerini alacağını sözlerine ekledi.


Başbakan İrsen Küçük'ün konuşması ardından ivedilik istremi onaylandı.


Muhtarlara asgari ücretin yüzde elli oranında katkı yapılmasına yönelik yasada değişiklik yapacak yasa tasarısının ivedilik istemi görüşülmeye başlandı.


ÇAKICI


Konuyla ilgili söz alan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, muhtarlıkların demokrasinin en küçük birimi olduğuna işaret ederek, "Muhtarlara maaş verilesi yanlış bir uygulama olmaz" dedi.


Çakıcı, Meclisin ilk oturumunda salonun halıların değişmesi dışında başka farklılıklar olmadığına işaret ederek, yaz tatili öncesinde 3 partinin verdiği 10 imzayla yaz tatilinden vazgeçilmesini, ülkenin zor durumda olduğunu, LTB'yle ilgili yanlış kararlar verildiğini söylediklerini anımsattı.


TDP'nin yaz tatilinde, meclisi olağanüstü toplantıya çağırdığını, tatili daha önemli bulan UBP'lilerin toplantıya gelmediğini savunan Çakıcı, bunu eleştirerek, LTB'de yaşanan süreci, partisinin Anayasa Mahkemesi'ne başvurusunu ve verilen kararı anlattı.


Mehmet Çakıcı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun'un istifasının ülkeyi ilgilendirdiğini, Başbakan İrsen Küçük'ün bir eğitimci olan Kemal Dürüst'ü görevden alarak, Mutlu Atasayan'ı atamasını eleştirdi.


Mutlu Atasayan'dan Eğitim Bakanı olmayacağını savunan Çakıcı, Kurultay'da kendisini destekleyeceğini açıkladığı için eğitim konusunda deneyimi olmayan birini bu göreve atadığını ileri sürdü.


UBP'nin elma gibi ikiye ayrıldığını belirten Çakıcı, UBP içinde kimin hangi tarafta olduğunu belli olduğunu söyledi.  Çakıcı, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy'un UBP Genel Sekreteri görevine getirilmesini de eleştirdi.


KÜÇÜK


Başbakan İrsen Küçük, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı'dan sonra ivedilik talebiyle ilgili lehte yaptığı konuşmada, Çakıcı'yı yanıtlayarak, ivedilik gerekçelerini anlattı.


Küçük, bugüne kadar hiçbir gazete ve gazeteci hakkında hukuki işlem yapmadığını ancak az önce kendisine ait olmayan imzayla yayın yapan gazetedeki haberle ilgili yasal işlem başlattığını söyledi.


İrsen Küçük, TDP'yi "küçücük bir parti" olarak niteleyerek, "Küçücük partinin genel sekreterini doğru düzgün seçemediniz. UBP gibi büyük bir partinin ise seçimlerinin tartışmalı olması doğaldır" diye konuştu.


Küçük, UBP'nin ara seçimde TDP'ye emanet bir milletvekili verdiğini; 2014'de bu emanet milletvekilinin geri alınacağını söyleyerek, isim vermeden ara seçimde milletvekili olan TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli'ye gönderme yaptı.


Küçük, kendi başkanlığındaki UBP'nin hiç kimseyi dışlamadığı dışlamasının mümkün olmadığını, çünkü böyle bir siyaset tarzını benimsemediğini söyledi.


Başbakan İrsen Küçük, bakanlıkları mesleklerle sınırlandırmanın doğru olmadığını, kendisinin tarımcı olmakla birlikte kısa da olsa geçmişte bir dönem sağlık bakanlığını yaptığını kaydetti.


Bu söz üzerine DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu yerinden "Sen söyleyince ben de hatırladım şimdi Sağlık Bakanlığı yaptığını" diye laf attı.


AB uyum çalışmaları çerçevesinde hazırlanan Hayvan Sağlığı Yasa Tasarısı, Meclis Genel Kurulu'nda onaylandı.


Meclis Genel Kurulu, muhtarlara asgari ücretin yarısı oranında katkı yapılmasına yönelik yasada değişiklik yapacak tasarının ivedilik istemi görüşülürken nisap yetersizliği nedeniyle saat 13.15'de birleşime yarım saat ara verdi.


Birleşime, yarım saat aranın ardından nisabın sağlanmasıyla 13.50'de devam edildi. Genel Kurul önce görüşülmekte olan ivedilik istemini oy çokluğuyla kabul etti.


Genel Kurul, bilgiye sunulacaklar bölümünde Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen eski Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif'in bakanlık görevinden alınması ve  Ertuğrul Hasipoğlu'nun Sağlık Bakanlığı'na atanması ile Kemal Dürüst'ün Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan alınarak yerine Mutlu Atasayan'ın atanmasıyla ilgili tezkereler okundu.


HAYVAN SAĞLIĞI YASA TASARISI


Bilgiye sunumların ardından Meclis Genel Kurulu Havyan Sağlığı Yasa Tasarısı'nı görüşmeye başladı.


Genel Kurul, tasarıyı görüşmeye tasarıyla ilgili olarak oluşturulan Geçici ve  Özel Komite Başkanı Hasan Taçoy'un sunumuyla başladı.


Tasarının geneliyle ilgili olarak ilk sözü CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami aldı.


Özdil Nami, Hayvan Sağlığı Yasa Tasarısı'nın AB Uyum Yasaları çerçevesinde gündeme geldiğine işaret ederek, bunun ülkedeki yasaların AB'ye uyumlu hale getirilmesi perspektifiyle hazırlandığını anlattı.


SENNAROĞLU


CTP-BG İskele Milletvekili Önder Sennaroğlu ise yasa tasarısının içeriğiyle ilgili olarak konuşmayacağını söyleyerek, bugün AB uyum yasaları hazırlayan UBP'nin yıllar önce AB'ı "kıyma makinesi" olarak nitelediğini hatırlattı.


Sennaroğlu, UBP'nin her konuda halka yalan söylediğini savunarak, batırılan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) yerine kurulacak yeni havayollarının geçen Mart'ta uçacağının söylendiğini, bunun yalan çıktığını; Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nun özerkleştirileceğinin açıklandığını, onun da yalan çıktığını ifade etti.


Önder Sennaroğlu, hayvan üreticilerinin bir süre önce yaptığı eylemde Başbakan İrsen Küçük'ün istemlerin tümünü kabul ettiğini hatırlatarak, daha o gün kendisini arayan bir TV kanalına söylenenlerin tümümün yalan olduğunu söylediğini belirterek; aradan geçen zamanın kendisini haklı çıkardığını söyledi.


Ülkede hayvancı hayvanını satacak yer bulamazken hükümetin et ithal edilmesine izin verdiğini anlatan Sennaroğlu, "Peki niye tavuk etinin ithaline izin vermiyorsunuz? İzin verseniz vatandaş tavuk etini kilosu 4.5 TL'ye yiyebilecek" dedi.


Kendisinin Tarım Bakanlığı döneminde süt bedellerinin üreticiye düzenli ödendiğini, ancak UBP hükümetinin bu düzeni bozduğunu savunan Sennaroğlu, Başbakan Küçük'ün her ayın 5'i ve 25'inde ödeneceğini taahhüt etmesine karşın ödemlerin hala yapılmadığını, 4 Ekime kadar da bu bedellerin ödenemeyeceğini savundu.


EMİROĞLULARI


TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları da, Meclis'e ilginin azlığından yakınarak, "Bıraktığımız gibi, değişen bir şey yok" dedi.


Bazı milletvekillerinin koltuk derdinde olduğunu, bazılarının pes etmiş ve bazılarının da birkaç günlük bakanlık için davasından vazgeçtiğini; siyasetin sokağa döküldüğünü savunan Emiroğluları, seçimin kaçınılmaz hale geldiği görüşünü yineledi.


Kurultay uğruna ülkenin feda edilemeyeceğini söyleyen Emiroğluları, "Kıbrıs Türk halkının hak ettiği siyaset bu değildir" dedi. Hükümetin gitmesi için toplumsal müdahalenin artık başlaması gerektiği söyleyen Emiroğluları, muhalefet partilerine, sendika ve sivil toplum örgütlerine bu yönde çağrı yaptı.


Emiroğluları, "AB'ye inanmayan UBP'nin AB'ye uyum yasaları hazırlayarak AB'ye uyum sağlaması" temennisinde bulundu.


LTB Başkan ve Meclis üyelerinin görevden uzaklaştırılması kararına da değinen Emiroğluları, halkın LTB eylemdeyken yaşadığı sıkıntıları anlattı.


Emiroğluları, hayvan kaçakçılığının devam ettiğini belirterek,  hükümeti  müdahale ederek bunun önünü alamamakla suçladı.


Ülkede hayvan sağlığı değil insan sağlığının tehlikede olduğunu, çevreyle ilgili sıkıntılar yaşandığını kaydeden Emiroğluları, altyapı eksikliklerine de değindi.


Emiroğluları, AB'ye uyumlu yasaların çıkarılmasını olumlu bulduklarını ancak uygulanacağına inanmadıklarını ifade ederek, "Belki bundan sonra gelenler uygular" dedi.


SOYER


CTP-BG Milletvekili  Ferdi Sabit Soyer de, AB'ye uyum çerçevesinde hazırlanan söz konusu yasa tasarısının ülkenin geleceğine katkı yapacak bir yasa olduğuna işaret ederek, 12 başlık altındaki AB uyum sürecinin geciktiğini anlattı.


Bu uyum sürecinin ülkedeki siyasi çıkmazın aşılmasının da temelini oluşturacağını ifade eden Soyer,  devlet yapısının demokratikleşmesi, verimli hale gelmesi, hukuk siteminin gelişmesini sağlaması açısından zemin oluşturacağını kaydetti.


Başbakan'ın, basında çıkan bir belgedeki imzanın kendisine ait olmadığını söylediğini; bunun daha da vahim olduğunu belirten Soyer, imza sahtelemenin kabul edilemeyeceğini, siyasetin geldiği noktanın tüm unsurlarıyla değiştirilmesi gerektiği  söyledi ve "Bugün sana, yarın bana" dedi.


Soyer, yasanın güzel hazırlandığını, içeriğine itirazı olmadığını ancak genel yapı yenilenmeden bir anlam taşımayacağını da söyledi.


Ekonomideki büyümeyle ilgili söylemleri eleştiren Soyer, TC Lefkoşa Büyükelçiliği'nin hazırladığı rapordan alıntılar yaparak, hükümetin aldığı bazı kararların halktan gizlendiğinin bu raporla ortaya çıktığını  savundu ve bu raporun tartışılması gerektiğini belirtti.


Soyer, 2012-13 ekonomik programıyla ilgili çelişkili ifadeler kullanıldığını belirterek eleştirirken; UBP'deki kurultay çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Bu, kurultay değil, kaostur" dedi.


KALYONCU


CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu da, hayvancılık konusunda  hükümetin verdiği sözleri tutmadığını; hayvan sağlığından öte insan sağlığının, hatta insanların akıl sağlığının tehdit altında olduğunu savunarak, intihar sayısındaki artışa dikkat çekti.


UBP'nin bugün iki parçaya ayrıldığını, ancak ülkede yaşananlardan her iki tarafın da sorumlulukları bulunduğunu anlatan Kalyoncu, bir gazetede çıkan ve Başbakan'ın yargıya taşıdığı söz konusu yazıdan alıntılar yaparak,  "Bunlar UBP'nin her seçim döneminde veya kritik dönemlerde muhaliflere karşı yaptığı işlerdir" dedi.


LTB'de Cemal Bulutoğluları görevinin başına dönmesine rağmen işlerin halen düzelmediğini, araçlar bozuk olduğu gerekçesiyle insanların çöplerinin yine düzenli toplanmadığını anlatan Kalyoncu, Meclisin de "seviyesiz" hale geldiğini, ülkede bu ortamda siyaset yapmanın zor olduğunu ifade etti.


ANGOLEMLİ


TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli de, intihar sayısındaki artışa dikkat çekerek, bunun nedenlerinin zaman kaybedilmeden araştırılması gerektiğini vurguladı ve hükümeti bu konuda göreve çağırdı.


Başbakan'ı olaylardan ders çıkarmamakla suçlayan Angolemli, "Gazimağusa'da yapılan ara seçimde halkın UBP'ye sarı kart göstererek ikazda bulunduğu" yorumunu yaptı.


Hayvan sağlığıyla ilgili AB uyum yasalarının çıkarılmasına olumlu baktığını ifade eden Angolemli,  bunun  insan sağlığıyla da ilgili olduğunu belirtti.


Angolemli, turizmde alınan yanlış önlemler nedeniyle esnafın sorunlar yaşadığını anlatırken; tek geliri hayvancılık olan üreticilerin de sorunlarının göz ardı edilemeyeceğini ifade etti.


Başbakan'ın verdiği sözleri tutmadığını savunan Angolemli, hayvancılara da Başbakan'ın sözlerine inanmamaları; eylemlerini sonuç alıncaya kadar sürdürmeleri yönünde çağrı yaptı.


Angolemli, ülkede ne tavukçuluk nede başka bir üretimin bir kişinin  tekeline bırakılamayacağını ifade ederek, Rekabet Kurulu'nu göreve çağırdı.


Kendisinin tek gelirinin milletvekili maaşı olduğunu ve ayın ortasını zor getirdiğini anlatan Angolemli, "Asgari ücretle geçinen ne yapsın, nasıl geçinsin...Hükümet gereğini yapsın" dedi.


AMCAOĞLU


Tarım ve Doğal  Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu da, et ithalatı konusunda kesimlerin azaldığı söylemlerini dikkate alarak bunu kurula bağlayan bir Bakanlar Kurulu kararı geçirdiklerini anımsatarak, bunun ne bir bakanın ne de kimsenin iki dudağının arasında olmayacağını kaydetti.


Amcaoğlu, üreticiyi koruyup kollamanın hükümetin ve bakanlığının görevi olduğunu ancak diğer sektörlerle ilişkilerin de gözden kaçırılmaması gerektiğine vurgu yaptı.


Ülkede tekelcilik yaratma niyetleri bulunmadığını belirten Amcaoğlu, tavukçuluk yapmak isteyen üreticilerin talep etmesi halinde gerekli desteğin verilebileceğini söyledi.


Hayvancıların eylemine de değinen Amcaoğlu, sütte başlattıkları destek programı çerçevesinde çiğ süt konusunda üreticiye ekstra 9 kuruş ödeme öngörüldüğünü, özellikle şikayet konusu olan üretime destekle ilgili yeni bir uygulama başlattıklarını anlattı.


Amcaoğlu, bakanlık olarak kayıtları güncelleyip listeler yaparak küçük baş destek ödemeleriyle ilgili hazırlıklarını tamamladıklarını, herhangi bir sıkıntı olmadığını kaydetti.


Amcaoğlu, Süt Kurumu'nun bir dönemlik ödemeyi kendi kaynaklarıyla yapma gücü bulunmadığına işaret ederek Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği başkanını, işi çıkmaza sürükleme adına girişimler yapmakla suçladı.


Amcaoğlu, üreticinin kayba uğramaması için gerekeni yaptıklarını vurguladı.


Yasanın mali destek görmezse bir anlam ifade etmeyeceği söylemlerine katıldığını belirten  Amcaoğlu, AB fonlarından 4 milyon Euro'luk destek kullanılması  yönündeki çalışmaları bir noktaya getirdiklerini açıkladı.


Amcaoğlu, AB uyum çerçevesinde hazırladıkları yasal çalışmaların tamamlanarak Meclisten geçme aşamasında olduğunu da kaydetti.


Daha sonra oylamaya geçildi ve tasarı oybirliğiyle onaylandı.


Genel Kurul bu aşamada gruplararası varılan mutabakatla bugünkü çalışmalarını tamamladı. Bir sonraki birleşim perşembe günü yapılacak.
 
24 Eylül 2012 Pazartesi 11:06
Okunma: 819
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu