Ana Sayfa » Türkiye » MHP'de kurultay günü

MHP'de kurultay günü

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 10. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılıyor.

 
 
MHP'de kurultay günü
Divan Başkanı tek aday olarak Tuğrul Türkeş seçildi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kurultay konuşması yaklaşık 2 saat sürdü. 'Kurultayda sigara içildiği' iddiası nedeniyle Sağlık Bakanlığı kurultaya yetkililerini gönderdi. Toplam 1216 delegenin oy kullandığı kurultayda Devlet Bahçeli 401, Koray Aydın 72, Musallat Dervişoğlu 41 delegeninin imzasıyla genel başkan adayı oldu. Koray Aydın taraftarlarının tezahüratları üzerine Divan Başkanı Tuğrul Türkeş uyarı konuşması yaptı.

İşte Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları:
Türk dünyasının her köşesinden, bereket ve güzellikleri bu salona taşıyan sayın misafirler, milliyetçi hareketi yükseltme hareketinden asla taviz vermeyen fedakar dava arkadaşlarım, millet, milliyet ve milliyetçiliğin fedakar neferleri ülküdaşlarım, ülkü, ilke mücadelesinin eşsiz temsilcileri, yiğit bozkurtlarım, asaletin, zarafetin ve nezaketin simaları olan sevgili asenalar saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, medyamızın her biri birbirinden değerli medya temsilcileri.  Bugün Ankara bir başka güzeldir, bugün Ankara kutlu hareketimizin sevincine ev sahipliği yapmaktadır. Bugün Ankara’da üç hilal ayağa kalkmaktadır, bugün Türklüğün kalp atışları gök kubbeyi çınlatmaktadır.

Daha birkaç gün önce  89. yılını idrak ettiğimiz cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bütün şehitlerimizi ve partimizin kurucu genel başkanı başbuğumuz Alparslan Türkeş beyi rahmetle anıyorum.Türk milleti sensiz asla diyen vatansever milli vicdanlar başkentte bir araya geldi. Varım, var olacağım, birim bir kalacağım diyen millet evlatları Ankara’ya ulaştı. Yenilmedim, yenilmeyeceğim, yıkılmadım, yıkılmayacağım, düşmedim ve düşmeyeceğim diyen millet sevgisi Ankara’da buluştu.


“KAN İÇEN VAMPİRLERE İNAT…”


Milliyetçi hareket varsa çareler tükenmiş değildir. ülkücü hareket varsa her şey bitmiş değildir. BOP eşbaşkanına, yanına aldığı ihanet arkadaşlarına, kan içen vampirlere inat biz buradayız ve millet için her fedakarlığı yapmaya hazırız.“ONLARIN TERCİHİ PEŞMERGEDİR”


AKP Barzani’yle gurur duymuştu. Az kalsın PKK ve İmralı canisiyle gurur duyduklarını ilan edeceklerdi. Bu nedenle AKP tercihini yapmıştır. Onların tercihi peşmergedir. Bizimse, Türk dünyasının birbirinden değerli siz muhterem misafirlersiniz. Türk milleti sizinle övünüyor. Türklüğü etnik mesanesine indiren başbakan bu duygumuzu anlamayacaktır. Siyasetini bölmeye ufalamaya adamış bu zihniyet ne dediğimizi dünya döndükçe fark edemeyecektir.

Varsın AKP Barzani’yle övünsün, başbakan varsın şeref kartını İmralı’ya gömsün. Siz bunların hiçbirine aldırmayın, Türk milletinin gerçek övünçleri buradadır. Türklüğün gurur tablosunda yerini alan mümtaz fertler bu salondadır. AKP canileri alkışlasın, bize sizlerin duaları yeter. AKP Oslo’da düşmanla masaya otursun, biz sizlerle olalım yeter. AKP Habur’da teröristleri karşılasın, biz şehit cenazelerini karşılayalım yeter.“BAŞBAKAN 2023’Ü KENDİSİNE MÂL ETTİ”


2023 projesini 1997’den beri aziz milletimizin önüne taşıyan şahsım ve MHP’dir. Bu konuda defalarca uyarıya bulunmamıza rağmenBaşbakan Erdoğan, 2023 vizyonunu kendisine mal etmeden hiç vazgeçmemiştir. İstanbul’un fethinin 600. yılında 2053 yılında süper güç Türkiye ülkü ve gayemiz bulunmaktadır. 2013 yılından itibaren 40 yılda bu hedefe varmak ihtimal halindedir. 2077 HEDEFİ


Amacımız son yurdumuzda devlet kurmamızın bininci yıl dönümü olan 2077’de Türkiye’nin dünyaya yön veren siyasi ekonomi ve kültür alanında rakipsiz hale gelmesidir.  Ekonomi politikalarımızın iki temel esası olan herkese çalışabileceği iş ortamı sağlamak ve geliri adil şekilde paylaştırmak milliyetçiliğimizin insan merkezli olduğumuzun işareti sayılmalıdır.“2071’DE TÜRK MİLLETİ YOK”


Başbakan’ın 2071 hedefi aldatma ve asıl manasından uzak kalmıştır. Bu gidişle Malazgirt zaferinin 1000. yılında Allah muhafaza millet kalmayacak. AKP zihniyeti parçalanmış bir milleti gerçekleştirme arayışındadır. Başbakan’ın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur. 2071 hedefinde Türk kimliği yoktur. 2071 hedefinde Türk yoktur. 2071 hedefinde Türk vatanı da yoktur. Etnik kimliklerle geriletilmiş, Türküm demenin suç sayıldığını bir Anadolu coğrafyası Başbakan Erdoğan’ın isteği ve gizli gündemidir. Yabancı dostları heyecan içindedir.ÜLKÜCÜ DEVLET ZİRVESİ 


Okyanus ötesine tutunmadan, milletin haklarını peşkeş çekmeden iktidara ulaşacağını dosta ve düşmana göstereceğiz.  Ülkücü Başbakan, ülkücü Cumhurbaşkanı ve ülkücü Meclis Başkanı’nın aynı anda bulunması ve çalışması hayal değildir. Bir insanı muhite bir muhiti vatana ve bir vatanı dünyaya, çağıran yayan sezen ve kavrayan bir geniş vizyon parıltısıyla başarıya varabiliriz. Başarının kitabını yazabiliriz.“ÇİN SARAYINI BASAN KÜRŞAD BİZİMLEDİR”


Biz bu ruhla her zorluğu aşmak ve her uçurumu geçersiz kılmak mecburiyetindeyiz. Yoksa başkalarına benzeme alışkanlığa milliyetçiliğe bir şey kazandırmayacağı gibi, uzun vadede tersine çevirecek acı sonuçlara neden olacaktır. Biz yolumuzu ülkümüzü 43 yıl önce dokuz ışıkla belirledik. Başbuğumuz Türkeş beyin işaretiyle yola koyulduk. Çin Sarayı 40 ülküdaşıyla basan Kürşad bizimledir. Milletin tüm evladı bizimledir. Söğüt Ruhu Ertuğrul Gazi hoca bizimledir. Alperenler, akıncılar bizimledir.

Başbakan Erdoğan’ın çift başkanlıktan şikayet eden tutumu başkanlık sistemine ve eyalet sistemine neden olacaktır. Türk milletinin kanı emilecektir. PKK’lılara genel af çıkarılacaktır. Sözde Kürt sorunu yakıtıyla dört parçalı Kürdistan’ın kurulması kaçınılmaz olacaktır.

Askerimizin, polisimizin, korucumuzun kanı yerde kalacaktır. Bunların karşısında tek ve yegane millet gücü ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Üç hilal teslim alınmadıktan sonra, hain niyetler nefes alamayacaktır.

Bunun için bize silahların susmasını istemediğimiz çamurunu atıyorlar bırakın atsınlar. Bizim tarafımız belli duruşumuz ortada. Biz milli hafızamızı kaybetmedik. AKP ve CHP emperyalist güdümlü vicdanını devretmiş sözde aydınlar tarafından alkışlansın bizim gündemimizde değildir. Hepsi bir olsun alayı birlik olsun Allah’ın izniyle hepsine yeteriz. Hepsine gününü gösteririz.

Bugün durum çok ciddidir. Bu gidişata dur denilmezse, kanlı çatışma kardeş kavgası ve bölünmüş bir Türkiye ortaya çıkacaktır.

MİLLİ MUTABAKAT METNİ


Hazırlamış olduğumuz dokuz maddelik Milli MUtabakat Metnini açıklamak istiyorum:

1- Türkiye Devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa teröre ve Ak Parti’ye teslim edilmeyecektir.
2- Türkiye Cumhuriyet Devleti tektir, ülkesi bütündür.
3- Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekun büyük Türk milletidir.
4- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes din dil mezhebe bakılmaksızın Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.  
5- Türk milletine yeni vatandaşlık arayışları boştur.
6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır. 
7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına Türk milliyetçileri iri diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacaktır.
8- Bu yüzden ülkücü hareketin sessiz duyarsız kalması da asla düşünülemeyecektir.
9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir.DUA İLE KONUŞMASINI BİTİRDİ

Şairimiz Arif Nihat Asya’dan ilham alarak hazırladığım duayı okumak istiyorum:

Minarelerimizi ezansız, gökyüzümüzü bayraksız bırakma Allah’ım. Biliyoruz hasma karşı koymasını, bizi cansız bırakma Allah’ım. Bizi havasız susuz ve vatansız bırakma Allah’ım. Biz ki bin yıllık kardeşlik dedik, bizi ayrı düşürme Allah’ım. Biz ki bağımsızlıkta karar kıldık, bizi esaret altında bırakma Allah’ım. Felaketleri at hanemizden bizi gaip koyma Allah’ım. Milletimi yaşat, devletimi var et, sen bizden varlığını esirgeme Allah’ım. Bozkurt’un başını dik, üç hilalin geleceğini kutlu et Allah’ım.KONGREDEN NOTLAR...

Kongre'de Genel Başkan Devlet Bahçeli dışında, parti liderliği için 10 aday daha var. Ancak bu adayların büyük bölümünün yeterli delege desteği alamayacakları, dolayısıyla çekilecekleri ifade ediliyor. 

Bahçeli'nin karşısına çıkması muhtemel en güçlü aday ise, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın.

Nitekim, Ankara Arena daha şimdiden Aydın ve Bahçeli destekçileri tarafından "paylaşılmış" gibi; Salonun içine Bahçeli'ye yakın delegeleler hakim görünüyor. 
Aydın taraftarları ise Arena'nın bahçesinde sürekli Koray Aydın lehine slogan atıyorlar.  
4 Kasım 2012 Pazar 14:44
Okunma: 1005
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu