Ana Sayfa » Kıbrıs » ÖZYİĞİT: HÜKÜMET CAS KONUSUNDA YANLIŞ ADIM ATIYOR

ÖZYİĞİT: HÜKÜMET CAS KONUSUNDA YANLIŞ ADIM ATIYOR

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümetin Cyprus Airport Services (CAS) konusunda yanlış adım attığını savundu.

 
 
ÖZYİĞİT: HÜKÜMET CAS KONUSUNDA YANLIŞ ADIM ATIYOR

 

 

170 CAS çalışanıyla ailelerinin büyük mağduriyet yaşadığını, bu kişilerin çoğunun aynı zamanda Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) mağduru olduğunu söyleyen Özyiğit, "Çalışanlar 2 aydır yaşadıkları olumsuzluğa rağmen sesini çıkarmadı, işten durdurulmalarını öngören tebligata rağmen sağduyulu davranarak yalnızca haklarını talep etti. Çalışanların bu özverili ve sağduyulu tavrına karşılık CTP ile DP'li yetkililer umarız bu kez sözlerini tutar ve yeni mağduriyet yaratmaz? dedi.

Özyiğit, KTHY sürecinde olduğu gibi, CAS sürecinde de mağdur olan ve haksızlığa uğrayan çalışanların yanında durmaya devam edeceklerini belirtti.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP- UG) koalisyon hükümetinin icraatlarını eleştirdi.

"UMARIZ HÜKÜMETİN YAPTIĞI OYALAMADAN İBARET DEĞİLDİR...?

CAS konusunda henüz bir karar alınmamasının düşündürücü olduğunu savunan Özyiğit, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Başbakan Özkan Yorgancıoğlu'nun yaptığı açıklamalara işaret ederek, "Umarız hükümetin yaptığı oyalamadan ibaret değildir? dedi.

CAS çalışanlarına işten durdurulma kararının seçimlerden bir gün sonra ilettiğini ve bunun ?siyasi ahlaktan yoksun' bir davranış olduğunu savunan Özyiğit, "Halk artık bu tür entrikalara göz yummadığını, gerektiğinde ders vererek değişimin önünü açacağını yerel seçimlerde gösterdi? ifadesine yer verdi.

"HABERLEŞME ALANINDA NELER AMAÇLANIYOR??

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümetin haberleşme alanında tekelleşmeye zemin hazırlayan adımları attığını da öne sürdü.

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (TEL-SEN) tarafından gündeme getirilen ?haberleşmede özel şirketlere tanınan imtiyazlar, tekelleşmenin önünü açacak' yönündeki uyarıların ele alınması gerektiğini kaydeden Özyiğit, "Tekelleşmenin önünü açacak, Telekomünikasyon Dairesi'ni ortadan kaldıracak her türlü adıma karşı çıkacağımızı, her türlü mücadeleyi vereceğimizi yeniden vurgulamak isteriz? dedi.

Fiber optik kablo hattı döşenmesi konusunda sendikanın uyarısının ve Daire'nin önerilerinin dikkate alınmadığını savunan Özyiğit, hükümeti, özelleştirmenin ve tekelleşmenin değil, özerkleşmenin önünü açacak adımları atmaya davet etti.

(RÇ/ŞEB)

 
10 Temmuz 2014 Perşembe 14:10
Okunma: 749
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharat