Ana Sayfa » Kıbrıs » Resmi Gazete'den Haberler...

Resmi Gazete'den Haberler...

Vıp Salonların Kullanım Esasları Da Değişti.

 
 
Resmi Gazete'den Haberler...

SİGORTA BİLGİ MERKEZİ VE TEMİNATLAR TÜZÜĞÜ YAYIMLANDI

Lefkoşa, 21 Mart 12 (T.A.K.): Ercan Havalimanı'ndaki VIP salonların kullanım esaslarında bazı değişiklikler yapıldı.

Protokol sıralamasındaki değişikliğin ardından VIP salonları kullananların sıralamasında da birkaç değişiklik oldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi hariç, şeref salonunu kullanan makamlardan "büyükelçiler" çıkarılarak VIP II salonuna alındı. Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi VIP I salonunu kullanacak. VIP I salonunu kullanacak kişiler listesinde yer alan makamlara Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı ile GKK Kurmay Başkanı eklendi. Ayrıca VIP I salonunu kullanan makamlar, kendi içinde devlet protokol sıralamasına göre düzenlendi.

VIP I salonu kullanabilecekler listesinde Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı'nın sırası değiştirilerek, Tugay Komutanı ve GKK Yardımcısı'nın önüne alındı. Listede daha önce yer alan Kurucu Cumhurbaşkanı, vefatından dolayı listeden çıkarıldı.

VIP II salonu kullananlar listesinde, kaymakamlar, ilçe merkez belediye başkanlarının üzerine alındı.

Söz konusu değişiklikler, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın uygulamaları esas alınarak ve ülkeye özgü uygulamalar dikkate alınarak yapıldı.

SOL DİREKSİYONLU ARAÇLAR

Bakanlar Kurulu, Nisan 2010'dan önce ithal edilmiş ve en az 9 yıl adına kayıtlı bulunan aracına KKTC'de yerleşmeye gelen statüsünde ithal izni almış olanların, 30 Mayıs 2012'ye kadar sol direksiyon araçlarını kayıt yaptırabilmesine olanak veren bir tüzüğü kabul etti.

Resmi Gazete'de yayımlanan tüzük, "Motorlu Araçlar ve Yol Trafik (Değişiklik) Tüzüğü" adını taşıyor.

ELEKTRİK KURUMUNA KEFALET SENEDİ

Bakanlar Kurulu, İhtiyat Sandığı Dairesi'nin, Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. nezdinde bulunan 25 milyon TL'sinin, Elektrik Kurumu adına 25 ay süreyle yeniden teminat olarak gösterilip devlet kefalet senedi verilmesini onayladı.

SİGORTA BİLGİ MERKEZİ VE TEMİNATLAR TÜZÜĞÜ

Bakanlar Kurulu, Sigorta Hizmetleri (Düzenleme ve Denetim) Yasası altında, sigortalıların hak ve menfaatlerinin korunmasının temini için sigorta ve reasürans şirketlerinin tesis edecekleri teminatlarla ilgili usul ve esasları düzenleyen Teminatlar Tüzüğü'nü kabul etti.

Aynı yasa altında "Sigorta Bilgi Merkezi Tüzüğü" de yayımlandı. Tüzük, sigorta uygulamalarında birliğin sağlanması, sigorta sahtekarlıklarının önlenmesi ve sigorta sistemine güvenin artırılması için birlik bünyesinde kurulan merkezle ilgili usul ve esasları düzenlemeyi amaçlıyor.

3 DÖVİZ BÜROSUNUN LİSANSLARI İPTAL EDİLDİ

Para ve Kambiyo Yasası tahtında yayımlanan tebliğ uyarınca ocak ayı sonuna kadar lisans ücretini yatırmayan ve bakanlıktan lisans belgesini almayan 3 döviz bürosunun lisansları iptal edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre, Globallink Exchange Ltd., Oceanview Exchange Ltd. ve Var Exchange Ltd.'in lisansları iptal oldu.

2 BANKACILIK BİRİMİNİN İZNİ DE İPTAL

Uluslararası Bankacılık Birimleri Yasası uyarınca lisans ücretlerini Merkez Bankası'na yatırmayan iki kurulun izinleri iptal edildi. Merkez Bankası Yönetim Kurulu'nun kararına göre, Ekonomi Bank IBU Ltd. ile Optima Uluslar arası Bankacılık Birimi Ltd.'in faaliyet izinleri iptal oldu.

MITT Moskova Turizm Fuarı'nda KKTC de temsil ediliyor. Bakanlar Kurulu'nun Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, 21-24 Mart tarihlerinde yapılacak fuarda 32 metrekarelik stant kira ücreti olarak 13 bin 803 Euro ödendi.

Taşınmaz Mal Komisyonu'nda görev yapan Hans Christian Kruger ile Daniel Tarschys'nin mart ayında dolan görev süreleri ile iş sözleşmeleri uzatıldı. Kararda, uzatma süresi belirtilmedi.

SPOR FEDERASYONLARINA MADDİ KATKI

31 spor federasyonu ile Milli Olimpiyat Komitesi'ne toplam 293 bin 250 TL katkı yapıldı. Söz konusu yardım, federasyonların yurt dışı faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürebilmesi amacıyla verildi.

(GÜL/HÖ) EK:ERCAN VIP SALONLARI KULLANIM ESASLARI

 
21 Mart 2012 Çarşamba 17:42
Okunma: 879
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler