Ana Sayfa » Bilgi Bankası » SERDAR DENKTAŞ

SERDAR DENKTAŞ

SERDAR DENKTAŞ kimdir?

 
 
SERDAR DENKTAŞ
SERDAR DENKTAŞ

DEMOKRAT PARTİ

LEFKOŞA MİLLETVEKİLİ



1959 yılında Lefkoşa’da doğdu. İngiltere’de London College of Printing’de matbaacılık eğitimini  bitirdikten sonra University of Cardiff’te ekonomi eğitimi gördü. Cardiff’te Türk Öğrenci Derneğini kurdu ve ayni zamanda Öğrenci Birliği Yönetiminde yer aldı.KKTC’de 1986’da K.K.Kültür Derneğini, 1989’da da Genç İşadamları Derneği’ni kurarak ilk başkanlığını yaptı. Kıbrıs Kredi Bankası Genel Müdürlüğü görevinde bulundu.1990 Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden Lefkoşa Milletvekili seçildi. 20/6/1990-15/5/1992 tarihleri arasında İçişleri Köyişleri ve Çevre Bakanlığı yaptı. 1992’de İçişleri Bakanlığından istifa ederek daha sonra Dokuzlar hareketine dönüşen parti içi muhalefetin başını çekti ve arkadaşları ile birlikte Parti’den ihraç edildikten sonra Demokrat Parti’nin kuruluşunda yer aldı. 1992-1993 yılları arasında Demokrat Parti’den Lefkoşa İlçe Başkanlığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.1993 Erken Genel Seçimlerinde Demokrat Parti’den Lefkoşa Milletvekili seçildi ve  1/1/1994-18/1/1995 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinde bulundu. 1996 yılında partisinin Genel Başkanlığına seçildi. 16 Ağustos 1996 tarihinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. 2000 Yılında Parti Genel Başkanlığı’ndan istifa etti ve 2001-2003 yılları arasında Turizm ve Çevre Bakanlığı görevini yürüttü. 2002 Aralık ayından itibaren yeniden Demokrat Parti Genel Başkanlığını yürütmektedir.

6 Aralık 1998  ve 14 Aralık 2003 Genel Seçimlerinde Demokrat Parti’den Lefkoşa Milletvekili seçildi.Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler  - Demokrat Parti  Koalisyon Hükümetinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı.Yayınlanmış iki kitabı vardır.

20 Şubat 2005 Erken Genel Seçimlerinde Demokrat Parti’den Lefkoşa Milletvekili seçildi.28 Nisan 2005 tarihinde kurulan Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler – Demokrat Parti Koalisyon Hükümetinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı.

19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde yeniden Demokrat Parti’den Lefkoşa Milletvekili seçildi..



İngilizce ve Almanca bilir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 
9 Nisan 2012 Pazartesi 14:22
Okunma: 2154
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)