Ana Sayfa » Kıbrıs » Sertel:'Denktaş Tarihe, Millete Mal Olmuş,Öngörülü Bir Liderdi'

Sertel:'Denktaş Tarihe, Millete Mal Olmuş,Öngörülü Bir Liderdi'

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Rauf Denktaş'ın Büyük Bir Devlet Adamı, Öngörülü Bir Lider Olduğunu Belirtti.

 
 
Sertel:'Denktaş Tarihe, Millete Mal Olmuş,Öngörülü Bir Liderdi'
Sertel, Denktaş'ın ölümü  nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Mesajında, Denktaş'ın son nefesine kadar KKTC halkının ve KKTC'nin bağımsızlığı ve refahı için çalıştığını belirten Sertel, şunları kaydetti:

''Bağımsız Kıbrıs'ın kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, tarihe, millete mal olmuş, son nefesine kadar Kıbrıs'ın haklı davasının savunuculuğunu yapmış, her fırsatta birlik, beraberlik ve barış mesajı vermiş büyük bir devlet adamı, öngörülü bir liderdi. KKTC'nin kuruluşunun 28'inci kuruluş yıl dönümünde TGF Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim'le Sayın Denktaş'ı tedavisinin devam ettiği evinde ziyaret etmiş, geçmiş olsun dileklerimizi iletmiştik. Vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Denktaş'ın vefatı Kuzey Kıbrıs halkını olduğu kadar anavatan Türkiye'yi de yasa boğmuştur. Merhum Denktaş'a Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine, yakınlarına Kıbrıs halkına ve büyük Türk milletine başsağlığı dilerim. Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz.''
 
14 Ocak 2012 Cumartesi 19:09
Okunma: 811
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler