Ana Sayfa » Kıbrıs » Sertoğlu aday tanıtım toplantılarına katıldı

Sertoğlu aday tanıtım toplantılarına katıldı

Ulusal Birlik Partisi’nin 7 Nisan’da yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi seçimleri ile ilgili çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Örgütler çapında başlatılan tanıtım toplantıları kapsamında dün akşamki ilk durak Yenişehir Örgütü oldu.

 
 
Sertoğlu aday tanıtım toplantılarına katıldı
UBP YENİŞEHİR VE HAMİTKÖY ÖRGÜTܒNDE COŞKU HÂKİMDİ…

Ulusal Birlik Partisi’nin 7 Nisan’da yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi seçimleri ile ilgili çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Örgütler çapında başlatılan tanıtım toplantıları kapsamında dün akşamki ilk durak Yenişehir Örgütü oldu.

Yenişehir Örgütü’ndeki aday tanıtım toplantısına Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Hasan Sertoğlu ve Meclis üyeleri yanı sıra Maliye Bakanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu,Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, bazı milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe BaşkanıFaiz Sucuoğlu toplantının başında adayları tek tek tanıttı. Adaylar partililer tarafından büyük alkışlar ile karşılandı.

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Hasan Sertoğlu kalabalıktan oldukça etkilendiğini belirterek herkese teşekkürlerini sundu. Sertoğlu kötü durumda olan Lefkoşa Türk Belediyesi’ne dikkat çekerek, ‘kendi ayakları üzerinde duran bir belediyeye sahip olacaksınız’ diye konuştu. Son zamanlarda yapılan anket sonuçlarına da değinen Sertoğlu, yarışa geç başladıklarına vurgu yaparak, esas anket sonuçlarının önümüzdeki günlerde belli olacağını dile getirdi.

Adayların, bakanların ve vekillerin bir sonraki durağı ise Hamitköy’dü. Hamitköy’deki örgüt toplantısında konuşan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, gördükleri kalabalıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sucuoğlu her örgütte sevgi seli ile karşılaştıklarına vurgu yaparak ‘sizler sayesinde bu yarıştan alnımızın akı ile çıkacağız’ dedi.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Hasan Sertoğlu da, Lefkoşa Türk Belediyesi’ni sorunlu olarak devralmaya talip olduklarını vurgulayarak çalışanı ile barışmış, her alanda her an hizmete hazır bir belediye yaratmayı amaçladıklarını belirtti. ‘Çalışmayanı değil, çalışanı kucaklayan bir belediyeye sahip olacaksınız’ diyen Sertoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesinin kendileri ile beraber şeffaf bir yönetim anlayışına kavuşacağını belirti.

Hasan Sertoğlu; “Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunu, Belediye Meclisini Kilitleyip ardından da istifa edip kaçanlar çözemez. Bu sorunu biz çözeceğiz. Kaosu bitereceğiz ve Lefkoşa gülecek,Lefkoşalı kazanacak” dedi.SERTOĞLU-GİAD ZİYARET…

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu, Arsen başkanlığındaki Genç İşadamlarıDerneği’ni ziyaret etti.

Genç İşadamları Derneği Başkanı Anıl Kaya ziyaretlerinden dolayı Sertoğlu’na sonsuz teşekkürlerini sundu.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu’da, bugüne kadar yanlış bulduğu hiçbirşeyi yapmamayı kendisine ilke edindiğini belirterek, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yanlış gördüğü uygulamaları düzelteceğini ve belediyeyi bir disipline koyacağını belirtti. Sertoğlu siyaset yapmak için yola çıkmadıklarına vurgu yaparak, geçmiş yönetimlerinde başarılarının ortada olduğunu vurguladı. Seçimi kazandıkları takdirde iş yapanın kalacağını, yapmayacak olanın da gideceğini vurgulayan Sertoğlu, seçimi kazandıkları takdirde dört elle Lefkoşa’ya sarılacaklarını belirtti.

SERTOĞLU VE EKİBİNDEN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE ZİYARETLER…

KIBRIS TÜRK MÜTEAHİTLER BİRLİĞİ, TÜRK MUKAVEMET TEŞKİLATI, TAŞERONLAR BİRLİĞİ VE POLİS EMEKLİLERİ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ…

KIBRIS TÜRK MÜTEAHİTLER BİRLİĞİ ZİYARET…

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı ve Meclis üyesi adayları seçim çalışmaları çerçevesinde Sivil toplum örgütlerine başlattıkları ziyaretlere devam ediyor. Adaylar sırası ile Kıbrıs Türk Müteahitler Birliği, Türk Mukavemet Teşkilatı, Taşeronlar Birliği ve Polis Emeklileri Derneği’ni ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Müteahitler Derneği Başkanı Faik Dağaştı adayları kabulünde yaptığı konuşmada, adayların sor bir göreve talip olduklarını, Lefkoşa2nın söz değil icraat beklediğini belirtti. Dağaştı,Sertoğlu’nu yakından tanıdıklarını, daha önceki başarılarına tanık olduklarınıbelirterek, Sertoğlu ve ekibine çıktıkları bu yolda sonsuz başarılar diledi.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu da zor bir göreve talip olduklarını belirterek‘Ancak Bir Lefkoşalı olarak bu görevden kaçmak olmazdı’ diye konuştu. Sertoğlu, Lefkoşa halkının siyasi karar değil, kişilere göre karar vermesi gerektiğini belirterek, ‘kararınızı adayların geçmişine bakarak, yaptıkları işlere bakarak verin’ diye konuştu.

TÜRK MUKAVEMET TEŞKİLATI…

Adayların bir sonraki durağı ise Türk Mukavemet Teşkilatı oldu… Teşkilat Başkanı Yılmaz Bora yaptığı konuşmada Lefkoşa’nın halinin içler acısı olduğunu, vatandaşın kimi zaman kendilerinden bile bu sorunların çözülmesi amacı ile yardım talep ettiklerini belirtti. Başkan adaylığının ateşten gömleği giymek olduğunun altını çizen Bora, Lefkoşa’lıya hizmetin ön planda tutulması gerektiğine vurgu yaptı. Bora sözlerini ‘sizlere güveniyoruz’ diyerek tamamladı.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu ise ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Lefkoşa’da durumun akıl almaz bir hal aldığını belirterek, belediyenin kimsenin babasının malı olmadığını belediyenin Lefkoşalının malı olduğuna vurgu yaptı. Sertoğlu şöyle konuştu: ‘Eğer bizler belediyeye sahip çıkmaz ve içinde bulunduğu durumdan kurtarmazsak belediye ve tabii ki Lefkoşalının durumu daha da kötü olacak. 7 Nisan’a çok uzun bir zaman kalmadı. Lefkoşalı bize onay verirse 8 Nisan sabahından itibaren gecemiz gündüzümüz Lefkoşa, İşimiz gücümüz Lefkoşa olacak’ dedi.

TAŞERONLAR BİRLİĞİ…

Taşeronlar Birliği de Ulusal Birlik Partili adayların güncesindeydi. Taşeronlar Birliği Başkanı Osman Amca adayları kabulünde yaptığı kısa konuşmada, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bir amiral gemisi olduğunu ve şu an Lefkoşa’nın içinde bulunduğu durumdan dolayı çok üzgün olduklarını belirtti. ‘Seçilmeniz durumunda Lefkoşa’nın eski haline dönmesi için elinizden gelen çabayı göstereceğinize inanıyoruz’ diyen Amca, bu ateşten gömleği giymenin büyük bir olay olduğunu dile getirdi.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu da ‘biz geçmişte yaşananları konuşmadan sadece geleceğe bakıyoruz’ diyerek Lefkoşa Türk Belediyesini nasıl kurtaracaklarınıortaya koyarak aday olduklarını belirtti. 10 ayda Lefkoşa Türk Belediyesini tam randımanlı çalışabilir bir duruma getirebileceklerini dile getiren Sertoğlu, ‘Lefkoşalıdan bu planımızı gerçekleştirmek için onay istiyoruz’ dedi. Geçmişlerinin kendilerine güven verdiğini dile getiren Sertoğlu, ‘çözümü nasıl getireceğimizi biliyoruz’ diyerek sözlerini tamamladı.

POLİS EMEKLİLERİ DERNEĞİ…

Bu arada Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı ve Meclis üyesi adayları Emekli Polisler Derneği’de ziyaret etti. Burada konuşma yapan Sertoğlu Lefkoşa Türk Belediyesi projelerini emekli polislere anlattı, onlardan seçim süresince destek istedi.

SERTOĞLU VE EKİBİNİN ZİYARETLERİ…

KIBRIS TÜRK KIZILAY DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ…

Esat Altay başkanlığındaki Kıbrıs Türk Kızılay Derneği Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan AdayıHasan Sertoğlu ile Belediye Meclis Üyesi adayları ile Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy’u kabul ederek bir süre görüştü.

Görüşmenin başında konuşma yapan Dernek Başkanı Esat Altay, adaylara çalışmalarında başarılar diledi, ardından dernek faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktardı.

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy ise konuşmasında, ziyaret amaçlarının adayları tanıtmak ve destek istemek olduğunu dile getirdi. Lefkoşa Türk Belediyesinde yaşanan sorunların derneği de yakından ilgilendirdiğini kaydeden Taçoy, sorunlardan derneğin de etkilendiğinin altını çizdi. Ulusal Birlik Partisi’nin bir kez daha bu sorunlar yaşanmamak adına yola çıktığını belirten Taçoy, başkan adayı Sertoğlu’nun da sorunların bilincinde güçlü ve dinamik olarak bu yola çıktığını belirtti. ‘Sizin ve halkımızın desteğine ihtiyacımız var’ diyen TAçoy, Sertoğlu’na yürekten güvendiklerini ve inandıklarını belirtti. Sertoğlu’nun geçmiş yönetimlerde elde ettiği başarılara da dikkat çeken Taçoy, Sertoğlu’nun Lefkoşa Türk Belediyesine de iyi bir şekilde yön vereceğine inandıklarını dile getirdi.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu da Lefkoşa’nın ve Lefkoşalının felakete sürüklendiğini belirtti. Yaz aylarının yaklaştığı ve sıcakların arttığı bu günlerde çöplerin ortalığı sardığına, sineklerin arttığına dikkat çeken Sertoğlu, ‘eğer en kısa zamanda önlem alınmazsa Lefkoşa felaketi yaşayacaktır’dedi. Çok zor bir göreve talip olduklarının altını çizen Sertoğlu, daha öncede zor görevlere talip olduklarını ve hepsini başardıklarını belirtti. ‘Biz sadece elimizi değil, her şeyimizi taşın altına koyduk’ diyen Sertoğlu, on ayda belediyeyi düzeltip, Lefkoşayı da eski haline koyabilecek kabiliyetleri bulunduğunu dile getirdi. Sertoğlu sözlerinin sonunda diğer adaylardan geç yola çıktıklarını ancak yeterli güç ve enerjilerinin bulunduğunu söyledi.

 
22 Mart 2013 Cuma 12:53
Okunma: 793
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu