Ana Sayfa » Kıbrıs » Sertoğlu: Lefkoşa Dünya başkenti olacak!

Sertoğlu: Lefkoşa Dünya başkenti olacak!

Dün akşam düzenlenen şölen Ulusal Birlik Partisi’nin gövde gösterisine dönüştü. Parti organları tam kadro şölende hazır bulunurken halkın gösterdiği ilgi şölenin miting havasında geçmesini sağladı.

 
 
Sertoğlu: Lefkoşa Dünya başkenti olacak!
Gece gündüz işimiz gücümüz LefkoşaDün akşam düzenlenen şölen Ulusal Birlik Partisi’nin gövde gösterisine dönüştü. Parti organları tam kadro şölende hazır bulunurken halkın gösterdiği ilgi şölenin miting havasında geçmesini sağladı.


Şölende konuşan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin büyüklüğüne vurgu yaparak 1975 yılında kurulan partinin Kuzey Kıbrıs’ın her karış toprağına damgasını vurmuş bir parti olduğunu belirtti.


Ülkeyi ileriye taşıyan her yatırım ve her gelişmede Ulusal Birlik Partisi’nin payı çok büyüktür diyen Sucuoğlu, ‘Ulusal Birlik Partisi bizlere dedelerimizin, babalarımızın bıraktığı Şerefli Bir Mirastır. Kıbrıs Türk halkının bağrından kopmuş bir siyasi geleneğin devamıdır’ dedi.
‘Ne Mutlu Bizlere ki Ulusal Birlik Partiliyiz’ diyen Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 1958 yılında uluslararası tanınmışlığını kazanan bir belediye olarak kurulduğunu dile getirdi.


Sucuoğlu sözlerine şöyle devam etti: ‘1976 yılından buyana yapılan seçimlerle birçok belediye başkanımız bu onurlu göreve gelmişlerdir. Uzun yıllar borçsuz ve kendine yeten Lefkoşa Türk Belediyesi ilk defa 2002-2006 yıllarında CTP döneminde 20 milyon Türk liralık bir borçlanma gerçekleştirmiştir. 2006 yılında belediyeyi devralan Demokrat Parti 411 istihdamla belediyeyi tam bir çıkmaza sürüklemiştir. 2007 yılından itibaren Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı ödemeleri yapılamamıştır.’


Bugün Lefkoşa Türk Belediyesini düşmüş olduğu olumsuz durumdan kurtarmak ve Lefkoşa Türk halkının hak ettiği hizmetleri vermek için çok güçlü bir kadroyla yola çıktık’ diyen Sucuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir başkent belediyesi olmak büyük sorumluluk demektir, bir başkent belediyesi olmak göz önünde olmak demektir, bir başkent belediyesi olmak çalışanın hakkını vermek, hakka hizmet etmek demektir, bir başkent belediyesi olmak zor günlerde irade, kararlılık ve cesaret demektir, bir başkent belediyesi olmak Hasan Sertoğlu demektir”

Ardından Ulusal Birlik Partisi, bakanları ile milletvekilleri ile kadın kolları ve gençlik kolları ile adayları ile hep birlikte sahneye çıkarak birlik, beraberlik mesajı verdi.


Ardından konuşma yapan Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Fuat Namsoy, sözlerine ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalbi, bu güzelim ülkenin başkenti, Gökyüzünde güneşi eksik olmayan Lefkoşam ve Lefkoşaya can veren, hayat veren Lefkoşa’nın Yüreği sevgi dolu, yüreği insanlık dolu güzel insanları, Sevgili Ulusal Birlik Partililer, Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz’ diyerek başladı.
Namsoy, Ulusal Birlik Partililer ile birlikte Kıbrıs Türkü’nün, kalbinin attığı Sarayönü meydanında yeni bir seçim zaferini, siyaset tarihine yazdırmak için, hep birlikte yola çıkmış bulunduklarını belirterek,  sözlerine şöyle devam etti: ‘Bu tarihi meydanda, ay yıldızlı bayrakların özgürce dalgalanması için, canlarını veren, kanlarını döken, terlerini akıtanların, siyasi misyonunu yaşatan Ulusal Birlik Partililer olarak 7 Nisan akşamı bu meydanda adayımız Sertoğlu ile birlikte bir büyük Lefkoşa zaferi zaferini daha hep birlikte kutlayacağız. Bundan hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın.’


Namsoy bu sürede durmamak ve yorulmamak gerektiğini belirterek, ‘bu akşamdan sonra işimiz Lefkoşa, Gücümüz Lefkoşa olacak. Bu akşamdan sonra gecemiz Lefkoşa, gündüzümüz Lefkoşa olacak…’ dedi.
Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Fuat Namsoy Lefkoşa Türk Belediyesi’nin halka hizmet veremez duruma getirildiğini vurgulayarak, belediyeyi bu hale getirenlerin, belediye meclis toplantılarını boykot edip kargaşa yaratanların şimdi boş vaatlerle oy avcılığı yaptığını dile getirdi.
Namsoy, Kuzey Kıbrıs halkının tüm bu olumsuzlukları unutmadığını ve Lefkoşalıların da bu kaosu yaratanları iyi tanıdığını belirtti.


‘7 Nisan’da Lefkoşa halkı onlara gerekli cevabı verecek ve Sertoğlu’nu Lefkoşa Türk Belediyesinin sorunlarını tarihe gömmek için sandıktan çıkaracaktır.’ diyen Namsoy, ‘sorunlar, lafla değil, akıl ile, irade ile, kararlılıkla, istikrarla çözülür. Çalışanlarına sağlanacak huzur ve gelecek güvencesiyle çözülür.’ diye konuştu.
Namsoy konuşmasına şöyle devam etti:


“Sevgili Ulusal Birlik Partililer, bizim parti içi demokrasi yarışlarımızı fırsat bilen bazı kendini bilmezler, ellerini ovuşturarak Ulusal Birlik Partili kardeşlerimizin oylarına gözlerini dikmiş durumdadırlar. Ulusal Birlik Partililerin Güneş logosundan başka bir logonun altına mühür vuracağını zannedenler 7 Nisan akşamı avuçları boş bir şekilde siyaset çöplüğüne gömüleceklerdir. Siz Ulusal Birlik Partilisiniz, 7 Nisan sabahı gideceksiniz sandıkların başına, o muteber ellerinizle alacaksınız mühürleri ellerinize ve Ulusal Birlik Partisinin adayı Hasan Sertoğlu’na vuracaksınız mühürlerinizi. Vuracaksınız ki partiniz güçlensin, vuracaksınız ki muhalefetteyken yüzünüze bakmayanlar, muhalefetteyken evlatlarınızı, torunlarınızı işlerden atanlar bir daha iktidar yüzü görmesin. 8 Nisan Sabahı Lefkoşa’ya güneş yeniden doğacak. 8 Nisan’da Sertoğlu ve güçlü kadrosunun işi Lefkoşa olacak, gücü Lefkoşa. Sertoğlu ile Lefkoşa yep yeni bir döneme kucak açacak”


Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Fuat Namsoy, Ulusal Birlik Partisi’nin halka hizmeti süresince başının hiç öne eğilmediğini, belirterek eserlerinin ortada olduğunu ve hiçbir zaman verilemeyecek hesaplarının olmadığını vurguladı. Namsoy Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunları çözecek güçte olduklarının da altını çizdi.
Namsoy sözlerini şöyle tamamladı:


“Lefkoşa’mıza hizmet yolunda, yeminimizden, sözümüzden, dönmeyeceğiz. Lefkoşa sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz… Güçlü bir ülke, büyük ve güçlü bir UBP ile… Güçlü Bir Lefkoşa, Güçlü Bir Başkent İçin, Sertoğlu Diyoruz… İşimiz Lefkoşa, Gücümüz Lefkoşa, Diyoruz… Gecemiz Lefkoşa, Gündüzümüz Lefkoşa, Sevdamız Lefkoşa diyoruz… Dağ başını duman almış gümüş dere durmaz akar, güneş ufuktan şimdi doğar yürüyelim arkadaşlar…”


Namsoy’un konuşmasının ardından büyük bir coşku içerisinde adaylar sahneye davet edildi. Başkan adayı Hasan Sertoğlu anons edildiğinde Sarayönünde büyük coşku yaşandı.
Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu yaptığı konuşmada, Lefkoşalıya söz verdiğini dile getirdi.  Sertoğlu, Lefkoşa’nın değişeceğini belirterek, Lefkoşa’nın bir dünya başkenti olacağının altını çizdi. “Lefkoşa tertemiz, pırıl pırıl bir Lefkoşa olacak” diyen Sertoğlu, Lefkoşa’nın sadece siyasi bir başkent olmayacağını, kültürün sanatın başkenti olacağını vurguladı. Sertoğlu ekibi ile beraber birbirlerine ve Lefkoşa halkına inanarak, güvenerek ve Lefkoşa’nın sorunlarını bilerek yola çıktıklarını belirterek, bu yola baş koyduklarını belirtti.


Sertoğlu şöyle konuştu: ‘Biz hiç kimse ile kavga etmek için değil, hiç kimse ile polemik yaşamak için değil, sadece ve sadece Lefkoşa’nın sorunlarını çözmek, Lefkoşalıya hizmet için aday olduk, çünkü bizim işimiz Lefkoşa gücümüz Lefkoşa’dır.’


Sertoğlu Lefkoşa çalışanlarına da söz vererek, Lefkoşa’da terlerini akıtan, Lefkoşa için her şeylerini ortaya koyan aileleri ile birlikte mutluluğu hak eden çalışanların tüm dertlerinin çözüleceğini ve mutlu olacaklarını dile getirdi.


Sertoğlu sözlerine şöyle devam etti: ‘Çalışanlar mutlu olacaklar ki Lefkoşalıyı bizleri sizleri, mutlu edebilsinler, bu bir mutluluk projesidir. Yalnızca burada altını çizmek isterim, verdiğimiz söz sadece ve sadece çalışanlar için geçerlidir, çalışmayanlar için değil. Lefkoşa’nın bizlerin çalışanlara ihtiyacı var, çalışmayanlara değil. 8 Nisan’da Allah kısmet ederse biz yolumuza çalışan emekçi arkadaşlar ile devam edeceğiz ve onlarla birlikte Lefkoşa’yı hak ettiği yere taşımak için çalışacağız’


‘Bizim sloganımız az konuşup çok iş yapmaktır’ diyen Sertoğlu, kravat takıp memur olmak için değil, kravatımızı çıkarıp sokaklarda Lefkoşa’nın dertlerini çözmek için emrinize amade olacağız’ diye konuştu.
Sertoğlu ekipleri ile birlikte verdikleri bu sözleri tutmak için, arkalarında çok güçlü Ulusal Birlik Partisi kadroları bulunduğunu da dile getirerek, dimdik ayakta olduklarını her sorunla mücadele edecek güçte olduklarını vurguladı.


Sertoğlu sözlerini şöyle tamamladı: ‘ Arkadaşlar biz Lefkoşalıyız, Lefkoşayı çok seviyoruz. Tüm gücümüzü Lefkoşalılardan alacağız çünkü Lefkoşa’nın sorunlarını problemlerini 22 yıldır bu kentte yaşayan insanlar olarak çok iyi bilmekteyiz. Çözümümüz cebimizde hazırdır.  Biz laf üretmeyiz, çözüm üretiriz. Çok fazla konuşmayız, çok iş yaparız.’


Başbakan İrsen Küçük’de etkinlikte yaptığı konuşmasında, programın tanıtım amaçlı olduğunu belirterek, bunun bir miting programı olmadığını ancak Ulusal Birlik Partililerin coşkusu ile gecenin miting havasında geçtiğini belirtti.


Yeni bir seçim için yola çıktıklarını belirten İrsen Küçük, seçimin Lefkoşa Türk Belediyesi seçimi olduğunu ancak tüm partililerin tek yürek halinde bu seçime destek verdiğini belirtti.


Ulusal Birlik Partisinin dayanışmasını, birbirine bağlılığını ve başarılı olmak için verdiği mücadeleyi ortaya koymakta olduklarını belirten Başbakan İrsen Küçük, ‘bu akşam benimle birlikte huzurunuza gelen bakanlarımız, Belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, ilçe yönetim kurulu üyelerimiz, kadınlarımız ve gençlerimiz, hepimiz 7 Nisan’daki belediye seçimi için bundan böyle yollardayız ve Ulusal Birlik Partisinin başarısı için hep birlikte mücadele edeceğiz’ dedi.


Başbakan sözlerine şöyle devam etti: ‘Biz her seçimi ciddiye alırız ve hiçbir seçimden de gocunmayız, korkmayız, çekinmeyiz çünkü sizlere güveniyoruz. Siz Ulusal Birlik Partililer bizimle yollarda olduğunuz müddetçe, her seçime göğüs gerecek, her seçimden başarı ile çıkacak yine partiniz Ulusal Birlik Partisi’dir. Biz seçimden çekinsek bu ara seçimi yaptırmazdık. İstifa eden belediye başkanımız bizdendi. Onun istifasını kabul etmezdik ve bu seçimde olmazdı. Ama bir gerçeği de ortaya koymak lazım. Lefkoşa belediyemizde özellikle görev yapan siyasi partilerin temsilcilerinin hep birlikte bazı sıkıntılar doğmasından sonra ve özellikle bu sıkıntıyı aşmamızda bize yardımcı olmayan, CTP, TDP ve DP meclis üyeleri kalkıp bir de istifa etmişlerdir. Yani Lefkoşa Belediyesini kilitlemeye kalkmışlardır. İşte bunun üzerine biz Ulusal Birlik Partisi olarak ve yetkili organlarımız istifasını sunan belediye başkanımızın istifasını kabüllendik ve bu seçimin kapısını biz açtık.’


Başbakan İrsen Küçük konuşmasında diğer partilerin adaylarını da eleştirdi. Demokrat Parti’nin adayı Mustafa Arabacıoğlu’nu seslenen Başbakan İrsen Küçük “daha geçtiğimiz günlerde siyaseti bırakacağını, yorulduğunu söylüyordu’ diyerek yıpranmış demokrat partinin geçtiğimiz Cumhurbaşkanı seçimlerinde de Mustafa Arabacıoğlu’nu aday çıkarttığını dile getirerek ‘bunların başka adayı yok mu’ diye sordu.


Toplumcu Demokrasi Partisi’nin adayı Suphi Hüdoğlu’nu da eleştiren Başbakan Küçük, Hüdaoğlu’nu hiç kale almadığını, daha mindere bile çıkmayan bir partinin adayının nasıl Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı olacağını sordu.


Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin sloganı olan ‘Kimdir Be Bunlar’ı da sert dille eleştiren Küçük, “kimdir be bunlar dedikleri bizleriz sizleriz kardeşlerim bu ayırımcılıktır, bizleri küçük düşürmektedir. Kimdir be bunlar dedikleri Kıbrıs Türk Halkıdır.” dedi.


Hükümetin LTB’ye sıkıntıların aşılması için çok yardım yaptığını, özellikle Belediye çalışanların yanında durduğunu ifade eden Küçük, “20 milyon Türk Lirası üzerinde Lefkoşa belediyesine hükümet olarak katkı verdik, şimdiye kadar bu ülkede hiçbir belediyeye program dışı bu kadar yardım yapılmadı” dedi.


Hükümetin yaptığı katkının yanında, TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek  Ziraat Bankası’ndan 90 milyon TL kredi ayarlandığını anlatan Küçük, “Kredi LTB’nin emrindedir. Hasan Sertoğlu ekibi ile birlikte, bu krediyle Lefkoşamızın önünü açacaktır” dedi.
Gece, tüm UBP’li Belediye Başkanları, Milletvekilleri,Bakanları ve partililerin, Belediye Meclis Üyesi adaylarla el ele sahnede yer alması ile sona erdi.

 
16 Mart 2013 Cumartesi 17:17
Okunma: 1586
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu