Ana Sayfa » G. Kıbrıs » Simerini Gazetesinde Yer Alan Ankete Göre, Rumlar Yaşam Düzeylerinin Daha Da Kötüleşeceğine İnanıyor...

Simerini Gazetesinde Yer Alan Ankete Göre, Rumlar Yaşam Düzeylerinin Daha Da Kötüleşeceğine İnanıyor...

Lefkoşa, 3 Aralık 13 (T.a.k): Simerini Gazetesinde Bugün Yer Alan Bir Ankete Göre, Kıbrıslı Rumlar, Ülkeyi Etkisi Altına Alan Ekonomik Krizle İlgili Sorumluluğu Politikacılara Ve Bankalara Atıyor, Aynı Zamanda Yaşam Düzeylerinin Daha Da Kötüleşeceğine İnanıyor..

 
 
Simerini Gazetesinde Yer Alan Ankete Göre, Rumlar Yaşam Düzeylerinin Daha Da Kötüleşeceğine İnanıyor...
Sıradan vatandaşların, ülkenin ve kendilerinin geleceğiyle ilgili öngörülerinin iyi olmadığını haber veren gazete, anketin, "Prime Consulting" tarafından Sigma'nın "Protoselido" programı hesabına yapıldığını yazdı.


Ankete göre, vatandaşların büyük çoğunluğunun, önümüzdeki dönem içerisinde vatandaşların yaşam düzeyinin daha da kötüleşmesini beklediklerini kaydeden gazete, vatandaşların ekonomik krize ilişkin olarak, bir önceki ve şimdiki hükümete de sorumluluk yüklemekte olduklarını belirtti.


10 Rum'dan 6'sının yaşam düzeylerinin daha da kötüleşeceğine inandıklarını belirten gazete, ekonomik krizin sorumluları konusunda ise, ankete katılanların yüzde 31,1'inin siyasiler, yüzde 15,1'inin siyasiler ve bankalar, yüzde 14,4'ünün Hristofyas hükümeti, yüzde 12,6'sının şu anki hükümet yanıtını verdiklerini ifade etti.


Gazete, ankete katılan 10 Rum'dan 9'unun, daha iyi bir yaşam düzeyi talep etmek için, tepki verme taraftarı olduklarını belirttiklerini de aktardı.


(İY/ŞEB)                         


 
3 Aralık 2013 Salı 11:38
Okunma: 702
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler