Ana Sayfa » Kıbrıs » Sivil Savunma Yarışmaları Ödül Töreni Yapıldı

Sivil Savunma Yarışmaları Ödül Töreni Yapıldı

Akyıldız: "bu Yarışmalarla Gençlere Sosyal Ve Kültürel Alktivite Alanları Yaratılıyor".

 
 
Sivil Savunma Yarışmaları Ödül Töreni Yapıldı
Sivil Savunma Yarışmaları
Lefkoşa, 19 Mayıs 12 (T.A.K.): Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı'nın Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla koordineli olarak düzenlediği 2. Satranç Turnuvası, 22.Kompozisyon ve Şiir Yazma Yarışması ile 23. Resim Yarışması'nın ödül töreni dün akşam yapıldı.


Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Gazinosu'nda yer alan törene TC Lefkoşa Büyükelçiliği 1. Müsteşarı Ayşegül Kandaş Aksoy, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Ali Yönel, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Mehmet Levent Akyıldız, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, bazı yetkililer ve veliler ile öğretmenler katıldı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende konuşan Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Mehmet Levent Akyıldız, her yıl geleneksel olarak Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığıyla birlikte düzenledikleri gençlere yönelik bu yarışmalarda, aile ve yurt sevgisinin pekiştirilmesi, çevreye karşı duyarlılığın artırılması, paylaşma duygularının geliştirilmesi, trafik kurallarına uyma bilinci ve hızlı düşünme gibi becerilerin artırılmasının hedeflendiğini belirtti.


Bu yarışmalara ilginin artarak devam etmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden Akyıldız, gençlere dersleri yanında sosyal ve kültürel aktivite alanları yaratıldığını anlatarak, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti ve dereceye girenleri kutladı.


Akyıldız, TC Lefkoşa Büyükelçiliği, bakanlık yetkilileri ve okullar ile velilere de katkılarından dolayı teşekkür etti.


Daha sonra ödüllerin verilmesine geçildi. Dereceye giren öğrenciler ve okul müdürleriyle öğretmenlerine para ödülü, plaket, belge ve çeşitli hediyeler verildi. Ödüllerin verilmesinin ardından dereceye giren eserlerin sergilendiği salon gezildi ve  tören kokteylle sona erdi.


DERECEYE GİRENLER


SİVİL SAVUNMA YARIŞMALARINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE OKULLARI
 
SATRANÇ TURNUVASI
 
Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrenciler:
 
Ortaokullar kategorisi;
Birinci              Hüseyin Can AĞDELEN         Türk Maarif Koleji
İkinci               Ayberk BİLİR                        Türk Maarif Koleji
Üçüncü            Emin ŞENSAY                       Güzelyurt Türk Maarif Koleji
 
Liseler kategorisi;
Birinci Batuhan BİLGEHAN              Namık Kemal Lisesi
İkinci               Nilhan YILDIRAN                  Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Üçüncü            Harun TÜRK                          Lapta Yavuzlar Lisesi
 
KOMPOZİSYON
Liseler Arası Kompozisyon Yazma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler:
Birinci              Merve TOPUZ                        Karpaz Meslek Lisesi
İkinci               Fikriye KANLI                                   20 Temmuz Fen Lisesi
Üçüncü            Tuğrul KOCADAL                 Bülent Ecevit Anadolu Lisesi
 
ŞİİR YAZMA
Ortaokullar Arası Şiir Yazma Yarışmasında dereceye giren öğrenciler:
Birinci              Sultan TOMAÇ                       Canbulat Özgürlük Ortaokulu
İkinci               Bülent ARKUT                       Türk Maarif Koleji
Üçüncü            Kader BAL                             Değirmenlik Lisesi Orta Bölümü
5-8 yaş grubu Resim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler:
Birinci              Havva MALYALIZADE         9 Eylül İlkokulu
İkinci               Efe TİBUKOĞLU                   TED Kuzey Kıbrıs Koleji
Üçüncü            Fatma Betül CİVAN    Fazıl Plümer Anaokulu
 
RESİM
5-8 yaş grubu Resim Yarışması Mansiyon ödülüne layık görülenler:
Cihan EVLAT             Mehmetçik İlkokulu
Ogeday EKMEKÇİ                Eşref Bitlis İlkokulu
 
5-8 yaş grubu Resim Yarışması Sergiye değer görülenler:
Eylül KARŞILI                        TED Kuzey Kıbrıs Koleji
Özlem ÇAKICI                       Yakındoğu İlkokulu
Rüzgar Adil ADIŞANLI          Gönyeli Fazıl Plümer İlkokulu
Tan PARALIK                        TED Kuzey Kıbrıs Koleji
Ada CANKOY                      9 Eylül İlkokulu
Sofya GÖKSOY                     Şht.Doğan Ahmet İlkokulu
 
9-11 yaş grubu Resim Yarışmasında dereceye girenler:
Birinci              Alara KARABEKİR    TED Kuzey Kıbrıs Koleji
İkinci               Melisa KARPUZCU   Tepebaşı İlkokulu
Üçüncü            Susen BLADANLI      Yakındoğu İlkokulu
 
9-11 yaş grubu Resim Yarışması Mansiyon ödülüne layık görülenler:
Gülsüm GİLAL            Alasya İlkokulu
İsmet FALYALI          Mehmetçik İlkokulu
 
9-11  YAŞ GRUBU  JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
Şerife ORAÇ               Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi
 
9-11 yaş grubu Resim Yarışması Sergiye değer görülenler:
Enejan GARRİBAYEVA                    23 Nisan İlkokulu
Polen BAREKE                                  Şht.Ertuğrul İlkokulu
Nilgün Esin ÇITAK                             Şht.İlker Karter İlkokulu
Azra AZGIN                                       Gazi İlkokulu
Ayşem GÖRAL                                  Alsancak İlkokulu
Seran MISTIKOĞLU                        Yakındoğu İlkokulu.




 
19 Mayıs 2012 Cumartesi 09:55
Okunma: 1699
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)