Ana Sayfa » Dünya » Suriye Muhalif Güçler: "hizbullah Bölgeyi Cehenneme Çeviriyor"

Suriye Muhalif Güçler: "hizbullah Bölgeyi Cehenneme Çeviriyor"

İstanbul, 9 Haziran 13 (T.a.k.): Suriye Muhalif Ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (Smdk) Geçici Başkanı George Sabra, "hizbullah Suriye'de Yaptıklarıyla Bölgeyi Cehenneme Çevirecek Bir Savaşa Kapı Açıyor. Bu Durumda Kan, Sadece Suriye Köylerinde Akmayacak" Dedi..

 
 
Suriye Muhalif Güçler:

Sabra İstanbul'da bir otelde düzenlediği ve çok sayıda muhalifin katıldığı basın toplantısında, ölümü sadece Suriyelilerin tatmasına izin vermeyeceklerini ifade ederek, "Hizbullah yaptıklarıyla bölgeyi cehenneme çevirecek bir savaşa kapı açıyor. Bu durumda kan sadece Suriye köylerinde akmayacak" ifadelerini kullandı.

2. Cenevre Konferansı ve Suriye krizine siyasi çözüm bulunması konusuna da değinen Sabra, Suriye'de şartlar değişmediği sürece Cenevre'deki konferanstan ya da herhangi bir siyasi girişimden bahsedilemeyeceğini söyledi.

Sabra ayrıca, Suriye'de meydana gelen olayların Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak gibi komşu ülkeleri de etkilediğini belirterek, ülkede yaşananların bölgenin güvenlik ve istikrarına gölge düşürdüğünü kaydetti.

(AA/GÜL/HA)

 
9 Haziran 2013 Pazar 08:39
Okunma: 729
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler