Ana Sayfa » Kıbrıs » Tecavüze 8 yıl

Tecavüze 8 yıl

21 yaşındaki M.Ç.’ye tecavüz eden sanık Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök’ün ceza kararları verildi. Tecavüz, tecavüzcüler tarafından cep telefonuna da kaydedilmişti

 
 
Tecavüze 8 yılGÖRÜNTÜLER TELEFONDA… 19 Ağustos tarihinde M.Ç. isimli 21 yaşındaki kızı bir apartman dairesine getiren Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök, hem tecavüz etmiş, hem de tecavüzü cep telefonuna kaydetmişti. Mağusa Ağır Ceza heyeti, organize tecavüz suçuna, önemli bir ceza kesmeyi uygun buldu

8 YIL YATACAKLAR… Sakiner, Yınal ve Gök, “Yasa dışı cinsi münasebette bulunma niyetiyle alıkoyma”, “Kadınlara karşı namusa ve adaba aykırı davranışta bulunarak müstehcen darpta bulunma”, “Kasti hasar” ve “Kanuna aykırı bir fiille darp etme” suçunu işledi, 8’er yıl hapis yatacak

KAMU MENFAATİ İÇİN… Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Nüvit Gazi, amacın sanıklardan intikam almak olmadığını, verilen cezanın toplumsal tepki olarak görülmesi gerektiğini, önemli olanın hem sanıkları ıslah etmek hem de kamu menfaatini korumak olduğunu belirtti“Bu bir toplumsal tepkidir” ifadesini kullanan Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Nüvit Gazi, tecavüz suçlusu Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök’ü 8’er yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı. Gazi, bu cezanın suçluların ıslahı için önemli olduğunu belirtti. 

Gazimağusa’da 19 Ağustos tarihinde Kaliland bölgesindeki Tamcoşar Apartmanı’nda M.Ç.’ye tecavüz eden sanıklar Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök hakkındaki karar dün Gazimağusa Ağır CezaMahkemesi’nde okundu.

“Irza geçme”, “Doğa düzenine aykırı zorla cinsel ilişkiye girme”, “Yasa dışı cinsi münasebette bulunma niyetiyle alıkoyma”, “Kadınlara karşı namusa ve adaba aykırı davranışta bulunarak müstehcen darpta bulunma”, “Kasti hasar” ve “Kanuna aykırı bir fiille darp etme” davaları ile ilgili yargılanan sanıklar Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulunarak 8’er yıl hapse mahkum edildiler.

Olay nasıl oldu?

Ülkede infial yaratan olay, 19 Ağustos saat 01.00- 02.30 sıralarında, zanlılardan biri telefon yardımıyla M.Ç.’nin Tamcoşar Apartmanı zemin kat daire 2’ye gelmesini sağlamıştı, daha sonra diğer zanlılarla birlikte genç kıza şiddet uygulayarak tecavüz edip, doğaya aykırı cinsi münasebette bulunmuşlardı. Sanık Yıldıray Yınal ve Abdullah Gök haklarında açılan 6 davayı kabul etmiş ancak sanık Abdullah Sakiner hakkında açılan davaları kabul etmeyerek duruşmaya geçilmiş ve duruşma 57 celse sürmüştü. Duruşmanın bitmesinin ardından ise önceki gün sanık Abdullah Sakiner’in mahkumiyet kararı okundu. Sanık Sakiner, aleyhine getirilen 6 davadan da suçlu bulunarak mahkum edildi. Ancak sanık Abdullah Sakiner’in ceza kararı ile sanık Yıldıray Yınal ve Enver Gök’ün ise mahkumiyet ve ceza kararları dün açıklandı.

Meseleyle ilgili 127 emare sunuldu

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün sanık Abdullah Sakiner hakkındaki kararı okuyan Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, sanık Sakiner’in hakkında açılan 6 davayı kabul etmediğini bunun üzerine meseleyle ilgili duruşmaya geçildiğini, iddia makamının sanık Abdullah Sakiner ile ilgili davasını ispat etmek için 28 tanığın dinlettiğini ve 127 emarenin ise mahkemeye ibraz edildiğini anımsattı.

Sanık Sakiner de suçlu bulundu

Sanık Abdullah Sakiner’in vermiş olduğu gönüllü ifadenin, sanığın “Irza geçme” suçunu işlediğini gösterdiğini belirten Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, sanık Yıldıray Yınal’ın müştekiye baskı kullanarak zorla doğaya aykırı ilişkiye girdiğini ve sanık Abdullah Sakiner’in ise yardım ettiğinin açık olduğunu söyledi. Sanıkların dava konusu suçları beraber işlediklerini ifade eden Gazi, sanık Abdullah Sakiner’in de suçları işlediğine bulgu yaptıklarını açıkladı. 

Gazi, sanık Abdullah Sakiner’i aleyhine getirilen “Irza geçme”, “Doğa düzenine aykırı zorla cinsel ilişkiye girme”, “Yasa dışı cinsi münasebette bulunma niyetiyle alıkoyma”, “Kadınlara karşı namusa ve adaba aykırı davranışta bulunarak müstehcen darpta bulunma”, “Kasti hasar” ve “Kanuna aykırı bir fiille darp etme” davalarından suçlu bularak mahkum ettiklerini açıkladı ve ceza takdirini 29 Haziran’a ertelediklerini hatırlattı.

Yargıç Gazi: “Verilen ceza toplumsal tepki olarak görülmeli’

Mahkeme heyetinin, sanık Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök ile ilgili oy birliği ile aldığı ceza kararını dün yeniden Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Nüvit Gazi okudu. 

Yargıç Gazi, her 3 sanığı da haklarında getirilen 6 davadan da suçlu bularak mahkum ettiklerini açıkladı. Sanığa gereğinden fazla ceza verilmesi halinde sanığı ıslah etmeyip isyankar yaptığını, gereğinden az bir ceza verilmesi halinde ise sanığı tekrar suç işlemeye teşvik ettiğini ifade eden Gazi, amacın sanıklardan intikam almak olmadığını, verilen cezanın toplumsal tepki olarak görülmesi gerektiğini, önemli olanın hem sanıkları ıslah etmek hem de kamu menfaatini korumak olduğunu belirtti. 

Böylesi bir suç işleyen kişilere kesinlikle ciddi bir hapis cezası verilmesi gerektiğini vurgulayan Gazi, 6 davadan suçlu bulunan sanık Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök’ü 8’er yıl hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

 
30 Haziran 2012 Cumartesi 09:41
Okunma: 898
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu