Ana Sayfa » Kıbrıs » Telsim'in "güvenli İnternet Seminerleri" Devam Ediyor

Telsim'in "güvenli İnternet Seminerleri" Devam Ediyor

Lefkoşa, 4 Aralık 12 (T.a.k): Telsim'in "güvenli İnternet Kullanımı" Seminerleri Devam Ediyor..

 
 
Telsim'in

Seminerlerde öğrenciler, konunun uzmanları tarafından, bilinçsiz kullanıldığında internetin vereceği zararlar hakkında uyarılırken, nasıl doğru kullanılacağı konusunda bilinçlendiriliyor.

Telsim'den verilen bilgiye göre, Telsim'in eğitim projeleri arasında yer alan, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürlüğü ve Cyber Ethics ile işbirliğinde düzenlediği Güvenli İnternet Seminerleri Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu, Erenköy Lisesi ve Mehmetçik Ortaokulu'nda başladı.

Şehit Zeka Çorba Ortaokulu, Cumhuriyet Lisesi, Doğa Koleji, Polatpaşa Lisesi, Beyarmudu Ortaokulu, Canbulat Özgürlük Ortaokulu ve Gazimağusa Türk Maarif Koleji'nde devam eden seminerler, KKTC genelinde tüm ortaokullarda yapılacak.

Seminerlerde, Telsim Ürün ve Servisler İdarecisi Emre Uyguroğlu ile Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel, Güvenli İnternet Kullanımı konusunda öğrencileri bilgilendiriyor.

Telsim Ürün ve Servisler İdrecisi Emre Uyguroğlu, yaptığı sunumda, virüsler, truva atı, casus yazılımlar ve korunma yöntemleri, kimlik hırsızlığının ne olduğunu, kimlik hırsızlığı türleri, kimlik hırsızlığı yöntemleri ve bunlardan korunmanın yolları;,şifreler ve güvenlikle ilgili konularda öğrencilere detaylı bilgi aktardı.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel de, marka ve internet bağımlılığına ilişkin slayt eşliğinde sunup yaptı.

(RU/HY) FOTOĞRAFLI

 
4 Aralık 2012 Salı 19:25
Okunma: 670
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler