Ana Sayfa » Kıbrıs » Tmt Mücahitler Derneği'nden Larnaka Sancağı'nda Görev Yapanlara Anı Madalyonu

Tmt Mücahitler Derneği'nden Larnaka Sancağı'nda Görev Yapanlara Anı Madalyonu

İskele, 30 Kasım 12 (T.a.k.): Kıbrıs Tmt Mücahitler Derneği, Milli Mücadele Yıllarında Larnaka Sancağı'na Bağlı Görev Yapan  Tmt Mensuplarıyla  Mücahitlere İskele'de Düzenlenen Törenle Anı Madalyonu Takdim Etti..

 
 
Tmt Mücahitler Derneği'nden Larnaka Sancağı'nda Görev Yapanlara Anı Madalyonu

İskele Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende aralarında İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun'un da bulunduğu 43 kişiye derneğin 50. Yıl Madalyonu verildi. Hayatta olmayan TMT mensupları ve Mücahitlerin madalyonları ailelerine veya yakınlarına verildi.

ORUN

İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun törende yaptığı konuşmada,  milletlerin var oluşlarının ve devletlerin kuruluşlarının hep mücadelelerden geçtiğini söyledi.

TMT'nin zaman zaman bazı çevreler tarafından  karanlık ve olumsuz bir örgüt gibi gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Orun, Kıbrıs Türk tarihinde şanlı yerini alan TMT'nin, devlet oluşturulmasında çok büyük hizmetleri bulunduğunu ifade etti.

Bugün ekonomide sorunlar yaşansa da, zor koşullar olsa da, özgür ortamda nefes alınmasını sağlayan bir devlet bulunduğunu ifade eden Orun, "Bundan daha güzel ve mutlu bir olay olamaz" dedi.

Orun, vefa örneği göstererek anı madalyonu veren Kıbrıs TMT  Mücahitler Derneği yetkililerine de teşekkür  etti.

BORA

Kıbrıs TMT  Mücahitler Derneği Eş Başkanı Yılmaz Bora da anı madalyonlarıyla ilgili bilgi verdi.

Bora, 2008 yılında TMT'nin 50'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlen yarışmalarda dereceye girenlere  madalyon düzenlendiğini anlatarak, 50'inci yıl madalyonlarının her Kıbrıslı Türk'ün evine girm