Ana Sayfa » Kıbrıs » Turizm Bakanlığı ile KITOB ve KITSAB arasında protokol

Turizm Bakanlığı ile KITOB ve KITSAB arasında protokol

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, KITSAB Başkanı Orhan TOLUN ve KITOB Başkanı Mehmet DOLMACI ile “Teşviklendirme Esasları” çerçevesinde Denetim Protokolü imzaladı.

 
 
Turizm Bakanlığı ile KITOB ve KITSAB arasında protokol
 

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan protokol 1 Ocak, 2011 – 31 Aralık, 2013 tarihli Teşviklendirme Esasları çerçevesinde KKTC’ye taşınan turistlere yönelik olarak tur operatörleri, KITSAB üyesi turizm ve seyahat acenteleri ile havayolu ve/veya deniz yolu şirketlerine ödenecek teşviklerin denetim kriterlerini içermektedir.

İmzalanan protokole göre;

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan 1 Ocak, 2011 – 31 Aralık, 2013 tarihli “Teşviklendirme Esasları” çerçevesinde teşvik kapsamına giren  ve 1 Ocak, 2012 – 31 Aralık, 2012 tarihlerini kapsayan her türlü müracaat (charter seferler için olanlar hariç)  tur operatörleri veya yerel acente tarafından, havayolu şirketleri ile turistik tesislerden onaylı isim listeleri ile birlikte KITSAB ve KITOB’a iletilecek,Bu müracaatlar, belge ve bilgi içeren evrakların olabileceği gibi, bilgisayar ortamında (cd, usb, mail, v.s.) şeklinde de olabilecektir.Charter seferler için yapılacak teşvik başvuruları ise Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’ne yapılacaktır. Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi yapılan teşvik başvurularının manifestolarını ve isim listelerini ilgili uçak şirketinden temin ettikten sonra ilk denetimleri Bakanlık, KITSAB ve KITOB personeli birlikte yapacak, daha sonra da söz konusu başvurular detaylı denetim için dosya halinde Birliklere ulaştırılacaktır.T.C Haricindeki Charter Seferler İçin Teşviklendirme Esasları kapsamındaki teşviklerin denetimleri de Birliklerce, yine ilgili tur operatörünün anlaşma yaptığı uçak şirketi ve konaklamanın gerçekleştiği tesisten yapılacaktır.

Tüm evrakları tamamlanmış olarak Birliklere gönderilen teşvik başvurularının her iki Birlik’in de mutabık kaldığı raporları, başvurular Birliklere ulaştıktan sonra en geç 15 gün içinde Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’ne ulaştırılmalıdır. Raporlar gönderilirken, üzerinde Birlikler tarafından teslim alındığı tarihin mevcut olduğu başvuru belgesinin bir de kopyası raporun ekinde yer almalıdır. En geç 15 gün içinde raporunu göndermeyen Birliğe, bu teşvikler için katkı yapılmayacaktır.Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığına bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’ne gönderilen raporların ödeme işlemleri en geç 20 gün içinde tamamlanacaktır.Özel Teşviklendirme Esasları kapsamında seminer, konferans, kongre, toplantı gruplarına ilişkin müracaat, grup sayısı, konaklama tarihleri, konaklama tesisi, isim listesi ve programı içerecektir. Bu tip müracaatların grubun KKTC’ye gelişinden en geç 3 gün önce Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’ne ulaştırılması gerekmektedir.Özel Teşviklendirme Esasları kapsamında seminer, konferans, kongre, toplantı gruplarının denetimlerini Bakanlık, KITSAB ve KITOB personeli birlikte yapacaktır. Bu denetimler sırasında, teşvik için başvurulan grupların otellerden onaylı isim listeleri alınacaktır.Bu protokol ile 1 Ocak, 2011 – 31 Aralık, 2013 tarihli Teşviklendirme Esasları çerçevesinde KITSAB ve KITOB’a, 1 Ocak, 2012 – 31 Aralık, 2012 tarihleri arasında yapacakları denetimler için katkı sağlanacaktır. Her turist için 2.- Euro olacak olan katkı miktarı Turizm Geliştirme ve Tanıtma Fonu’ndan karşılanacak olup, KITSAB ve KITOB’un herbiri için yıllık 50.000.- Euro’yu aşmayacaktır.Teşvik ödemeleri, KITSAB ve KITOB tarafından denetlenmiş bilgi ve belgelerin Bakanlık tarafından da onaylanmasını müteakip yapılacaktır.

 
15 Ağustos 2012 Çarşamba 14:50
Okunma: 846
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu