Ana Sayfa » Kıbrıs » UBP 37 Yaşında...

UBP 37 Yaşında...

UBP 37. Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu Düzenledi.

 
 
UBP 37 Yaşında...
UBP 37 Yaşında
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün bulunduğu Cumhurbaşkanlığı görevine UBP ile geldiğini, bundan da onur ve gurur duyduğunu belirterek, KKTC'nin gelişmesi, halkının ihtiyaçlarının karşılanması ve refahının yükseltilmesi için gerekli adımları atan UBP'nin birlik ve beraberliğini koruması ve kucaklaşmasını bilmesi gerektiğini söyledi. 


UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük de, UBP Kurultayı'nın bir "formalite" olduğunu ve tüzük gereği yapıldığını, asıl hedefin 2014 genel ve yerel seçimlere hazırlanmak olduğunu belirterek, UBP'nin kurultay sonrasında kucaklaşarak halka hizmet etmeye ve halkın emrinde olmaya devam edeceğini vurguladı. 


UBP 37. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla dün akşam resepsiyon düzenledi. Lefkoşa Hidden Garden'da yer alan resepsiyona Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, devlet yetkilileri, siyasi parti başkanları, kurum kuruluş temsilcileri ile partililer katıldı. 


UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük eşi Gülin Küçük ile birlikte resepsiyona katılan konukları kapıda karşıladı. Karşılama sırasında Küçük'e UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy da eşlik etti. 


Resepsiyona, 21 Ekim'de yapılacak UBP Kurultayı'nda UBP Gene Başkan Adayı olan Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif de katıldı. Kaşif, Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Başbakan İrsen Küçük'ün konuşmalarının ardından kürsü önüne gelerek ilk önce Eroğlu ardından Küçük ile el sıkıştı. Partililer bunun üzerine başkan adaylarını alkışladı.   


NAMSOY 


Şehitler için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan resepsiyonda, açılış konuşmasını UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy yaptı. 


Namsoy, UBP'nin, ülkenin gelişmesi, gelecek nesillere büyük ve kalıcı eserler bırakmak için Anavatan Türkiye ile birlikte gecesini gündüzüne katarak çalıştığını belirterek, yılmadan yorulmadan KKTC için ortaya konan hedeflere koşarak gideceklerini vurguladı. 


KKTC'nin UBP ile geleceğinin refah, huzurlu ve güzel olacağına vurgu yapan Namsoy, UBP'nin birlik ve beraberlik içinde olduğunu, içerisinde sorunlar olsa bile bunu aile içinde tartıştığını ve çözdüğünü belirterek, önemli olanın halka hizmet, ülkeyi kalkındırmak ve yüceltmek olduğunu kaydetti. 


Namsoy, güçlü bir KKTC yaratmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini belirtti. 


KÜÇÜK


"Başbakan Küçük" sloganları ve büyük bir coşkuyla kürsüye gelen UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük de, 37 yıldır UBP'liler ile KKTC'nin yaşatılması, geliştirilmesi ve yüceltilmesi için canla başla çalıştıklarını belirterek, UBP'nin gençler sayesinde daha nice 37 yıllar kutlayacağını söyledi. 


Küçük, UBP'nin Anavatan Türkiye ile değişmez bir ilişkisi olduğunu, Anavatansız KKTC'nin olamayacağını belirterek, KKTC'yi Anavatan ile birlikte, el birliğiyle yücelteceklerini ve geleceğe taşıyacaklarını vurguladı. 


"Hep iddialı konuşurum; salonlara sığmayan tek siyasi parti UBP'dir" diyen Küçük, bu onurun UBP'lilerin olduğunu vurguladı. 


"UBP seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla konuşması kesilen Küçük, "Asıl biz UBP'liler ve gençlerimizle, kadınlarımızla gurur duyuyoruz" dedi ve UBP'nin geleceğinin emin ellerde olduğunu, gençlerin UBP kadrolarını doldurmaya ve sorumluluklar almaya devam ettiğine işaret etti. 


Küçük, UBP'nin bugünlere gelmesinde en büyük mimarın gençler ve kadınlar olduğuna dikkat çekerek, UBP olarak halkın ihtiyaçlarını karşılamak, refahını artırmak ve geleceğe taşımak için önemli adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi. 


21 Ekim'de yapılacak kurultayın tüzük gereği bir "formalite" olduğunu belirten Küçük, asıl hedefin 2014 seçimleri olduğunu ifade ederek, kurultay sonrasında kucaklaşarak halk için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. 


İrsen Küçük, "Halkımız ve partimiz için sonuna kadar birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz" diyerek, UBP'nin ülkenin gelişmesinde her zaman baş rol oynadığını, bu önemli kararları da tereddüt etmeden aldıklarını söyledi. 


Amaçlarının günü geçirmek adına değil, gelecek nesillere bırakmak için güçlü KKTC'yi yaratacak kararlar almak olduğunu vurgulayan Küçük, ülkeye yaptıkları tüm yatırımları gelecek nesillere refah bir ülke bırakmak için olduğunu kaydetti. 


Küçük, "Büyük UBP"yi kurumsallaştırarak daha geniş kitlelere ulaştıracaklarını, kadroları gençleştirerek ülkeye hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayarak, "Biz halkımızın emrindeyiz... Ülkemizi başarıdan başarıya taşıyacağız" dedi. 


UBP'nin Anavatanın desteği ile büyük projeleri ülkeye kazandırdığını ve ülkeye damga vuracak projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini söyleyen Küçük, yakın bir zamanda Anadolu suyunun KKTC topraklarına akacağını anımsattı. 


Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a halkı adına teşekkürlerini sunan Küçük, KKTC'yi geleceğe hep birlikte taşıyacaklarını vurguladı. 


EROĞLU 


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da yaptığı konuşmada, kendisini Cumhurbaşkanlığı dahil her makama getiren UBP'lilere teşekkür ederek, bugünlere UBP sayesinde geldiğini hiç unutmadığını ve bundan onur ve gurur duyduğunu kaydetti.


Eroğlu, UBP'nin her kadrosunda görev aldığını ve çeşitli üst düzey görevler yaptığını, girdiği tüm seçimlere UBP ile girdiğini ve kaybetse bile "güneşin altında kaybettiğini" belirterek, UBP'nin KKTC devletini ileriye götürmek ve geleceğe taşımak gibi büyük bir görevi omuzlarına yüklendiğini vurguladı. 


Siyasi hayatta bazen sıkıntılar olabileceğini, ancak önemli olanın UBP'nin birlik ve beraberliğini koruyarak, sandıktan başarıyla çıkması olduğunu, bunun üzerinde de hassasiyetle durulması gerektiğini belirten Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı görevine UBP'den geldiğinin bilincinde olduğunu ve onurunu yaşadığını söyledi. 


37 yıllık UBP tarihinde neler yaşadığını unutmadığını, UBP'nin bugün kimliğini kazandığını ve KKTC'ye damgasını vurduğunu belirten Eroğlu, "Ben siyasi hayatımda birçok sıkıntı yaşadım ama birbirimize güvenerek, dayanarak ve kucaklaşarak bu zorlukları hep aştık. Son seçimlerde UBP'yi muhalefetten tek parti iktidarına getirdik. Temennim bu başarıların devam etmesi ve bir çatı altında birlik beraberlik ve kardeşlik sürsün. Ben çok kurultayda aday oldum, geriye küskünlük bırakmadan geçirilmeli... Bunun için Genel Başkana büyük görev düşer" dedi. 


Eroğlu, UBP'nin KKTC var oldukça var olacağına işaret ederek, UBP'nin halkın ihtiyaçlarına göre gerekli adımları atması ve halkını kucaklaması gerektiğini vurguladı. 


UBP'li olmaktan her zaman gurur duyduğunu yineleyen Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı görevine de UBP ile geldiğini, bu görevde halkının haklarını korumak için çalıştığını ifade ederek, siyasi hayatında üç şeye büyük öne verdiğini belirterek, bunların; KKTC devleti ve bayrağı, Anavatan Türkiye ile ilişkiler ve gençler olduğunu kaydetti. 


Eroğlu, UBP'nin ülkenin en köklü partisi olduğunu, nesiller boyu da UBP'nin yoluna devam edeceğini, bu yüzden herkesi kucaklaması gerektiğini belirterek, "Ben ve benden sonrası yok, UBP var" dedi. 


Konuşmaların ardından UBP yaş günü pastasını  UBP Genel Başkanı Küçük eşi Gülin Küçük ile birlikte kesti. UBP Yönetim kadrosu, bakanlar ve milletvekilleri kürsüden partilileri selamladı.

Eroğlu ile Küçük, resepsiyonda yaptıkları konuşmalarda; birlik, beraberlik ve "güçlü KKTC" mesajı verdiler.


Konuşmalardan sonra üzerinde "Büyük UBP Güçlü KKTC" yazan pasta kesildi.UBP 37 Yaşında... 
11 Ekim 2012 Perşembe 21:47
Okunma: 1498
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu