Ana Sayfa » Kıbrıs » UBP Değirmenlik Ziyareti

UBP Değirmenlik Ziyareti

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanlığı, Değirmenlik köyünü ziyaret etti.

 
 
UBP Değirmenlik Ziyareti
UBP'den yapılan açıklamaya göre, Dr. Faiz Sucuoğlu başkanlığındaki UBP Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu'nun dün yaptığı Aşağı ve Yukarı Değirmenlik ziyaretlerine, Genel Sekreter Dr. Ertuğrul Hasipoğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de katıldı.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu köy gezilerinde yaptığı konuşmalarda, köy ve bölge ziyaretlerinde vatandaşlarla iç içe olmayı ve sorunları yerinde saptamayı hedeflediklerini belirtti.

Sucuoğlu, dairelerde, bakanlıklarda, kurum ve kuruluşlarda işleri olan vatandaşları gidip-gelme sorunlarından kurtarmak, onlara tüm işlerinde yardımcı olmak istediklerini dile getirdi.

Sucuoğlu, hemen hemen tüm yerleşim birimlerinde halkın en büyük sorununun istihdam olduğunu belirterek, "Devletimizin imkanları kısıtlıdır. Dolayısıyla biz insanlarımızın işsiz kalmaması için, özel sektörle işbirliği içerisine girerek işsiz insanlarımızın iş bulmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bunda da başarılı olmaya başladık. Bugüne kadar 30 kadar gencimize özel sektörde iş imkanı yarattık. Bir rahatlama olması durumunda devlette de istihdam imkanları ortaya çıkacaktır. Ama devlette rahatlama olana kadar biz işsiz insanlarımızın işsiz kalmamaları için uğraş veriyoruz" dedi.

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu da, UBP'nin 2009 yılında hükümeti CTP'den devralırken tüm kurum ve kuruluşların borç içinde olduğunu belirterek, CTP'ye eleştirilerde bulundu.

Türkiye'nin yardımlarıyla bu zor günlerin atlatılacağını ifade eden Hasipoğlu, "Bazı sıkıntılar olabilir. Biz bu konuda halkımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz. İnanın çok çalışıyoruz. Ülkemizi daha ileriye götürmek, ekonomimizi düzeltmek, halkımızın refah seviyesini artırmak için çok uğraş veriyoruz. Güzel günleri bizleri beklemektedir" dedi.

Kıbrıs konusuna da değinen Hasipoğlu, bu konuda şunları söyledi:

"Rumların olumsuz tutumu devam ettiği müddetçe Kıbrıs'ta bir çözüm olacağına inanmıyorum. Görüşme masasında samimi olan ve gerçekten bir çözüm için uğraşan ve çözüm isteyen Türk tarafıdır. Bu, tarihteki tüm görüşmelerden bellidir. En son olarak da Annan Planı'na Türk tarafının evet demesi bunun kanıtıdır."

Kaynak TAK

 
19 Mayıs 2011 Perşembe 22:08
Okunma: 893
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler