Ana Sayfa » Kıbrıs » UBP Girne Genişletilmiş Bölge Toplantısı Yapıldı

UBP Girne Genişletilmiş Bölge Toplantısı Yapıldı

Başbakan Küçük: "eşel Mobilin Birinci 6 Aylık Diliminin Temmuz Ayında Verilmesini Öngörüyoruz".

 
 
UBP Girne Genişletilmiş Bölge Toplantısı  Yapıldı

Lefkoşa, 6 Haziran 12 (T.A.:K.): Başbakan İrsen Küçük, Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) tarafından duyurulacak olan hayat pahalılığı rakamları çerçevesinde eşel mobilin birinci 6 aylık diliminin Temmuz ayında verilmesini öngördüklerini açıkladı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genişletilmiş bölge toplantılarına Girne'de devam etti.

Pia-Bella Otelde dün akşam saat 20.30'da başlayan toplantıya UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Girne İlçesine bağlı tüm Örgütlerden, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları örgütlerinden temsilciler ve partililer katıldı.

UBP'den verilen bilgiye göre toplantıya katılan UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük ile eşi Gülin Küçük, sevgi gösterileri ile karşılandı.

NEJDET NUMAN

UBP Girne İlçe Başkanı Nejdet Numan yaptığı açılış konuşmasında, genişletilmiş bölge toplantılarına  gösterdikleri ilgi nedeniyle partililerine teşekkür etti; "Biz bu alanları doldurarak partimizi tek başına iktidar yaptık"  dedi.

2009 yılında UBP'nin tek başına iktidar olmasından sonra, CTP'den enkaz  devrealdıklarını  ve bu enkazı düzeltmek için büyük uğraş verdiklerini belirten Numan, "Ancak biliyorsunuz ki bütün dünyayı saran ekonomik kriz KKTC'nde de sıkıntı yaratmıştır. Hükümetimiz aldığı tedbirlerle yavaş yavaş ayağa kalkıyoruz. Bu yavaş yavaş ayağa kalkmamızdan maalesef bazı siyasi partiler bu durumda bizim zayıf olduğumuzu zannetmektedirler. Buyursunlar, burası er meydanıdır" şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN KÜÇÜK

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük de yaptığı konuşmada, toplantıya gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  "Üç yıldan beri iktidara getirmiş olduğunuz Ulusal Birlik Partisi, tabii ki beklediğiniz hizmetleri her geçen gün halkımıza sunmaya devam etmektedir. İlçe Başkanınızın da belirttiği gibi bizlere her zaman destek verdiniz. UBP'mizi iktidar yapmak için vermiş olduğunuz katkılara bir kez daha teşekkür ederim" dedi.

"HALKIN GERÇEK İRADESİ SANDIKLARDADIR"

Başbakan Küçük, başta ana muhalefet partisi olmak üzere diğer muhalefet partilerinin yaptırdıkları anketleri kendilerine göre değerlendirdiklerini ifade ederek, şunları dile getirdi:

"Ne yapsalar Ulusal Birlik Partisi'nin birinci parti konumunu inkar etmeleri mümkün değildir. Tabii ki anketlere itibar ederiz. Ama halkın nabzı, halkın desteği her zaman için sandıklardadır. Sandıklar bize her zaman doğruyu söylemektedir. Son olarak ülkemizde yapılan üç seçimde de partimiz sandıklardan hep zaferle çıkmıştır. İşte irade ordadır. Sandıklardadır. Halkın iradesi bu sandıklardadır. İnancımız o'dur ki tüm UBP'liler olarak bu sandıkları doldurmaya devam edeceğiz."

"HALKTAN ALDIĞIMIZ EMANETİ YARIM BIRAKAN PARTİ OLMADIK"

Muhalefet patilerin şimdi de 'irade kalmadı, erken seçime gidelim' dediğine,  UBP'nin hem erken seçime hem de genel seçime en hazır olan parti olduğuna işaret eden Küçük, şöyle konuştu:

"Seçimlerden korkan bir parti değiliz. Halktan aldığımız emaneti yarıda bırakan bir parti de hiçbir zaman olmadık. CTP, DP, ÖRP zaman içerisinde halktan iki kez destek almışlar (1994 ve 2033'te) her iki defada da sürelerini doldurmadan yarıda bırakmışlardır ve son olarak da seçime bir yıl kala erken seçime gitmişlerdir.  Biz halktan aldığımız emaneti halka hizmet olarak yansıtırız ve süremizin sonuna kadar da bu süreyi halkın menfaatine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yararına kullanırız."

"HALKIMIZLA BÜTÜNLEŞEN PARTİYİZ "

UBP'nin iktidara geldikten sonra halka yönelik birçok hizmetler sunduğunu da ifade eden Küçük, "Belki halkın tüm beklentilerine cevap verememiş olabiliriz. Ancak süre içerisinde çalışmalarımız devam etmektedir. Özellikle iktidara geldiğimiz ilk yıllarda bazı kararlar almak zorunda kaldık. Ama ondan sonraki yıllarda halkın daha da memnun olacağı ve halkımızın daha da rahatlatılacağı kararları da almak tabii ki iktidarların görevidir. İşte önümüzde 2012-2013-2014. Bu yıllarda halkımızın birçok beklentisine icraatlarımızla yanıt vereceğiz. Biz hiçbir zaman görevden kaçmadık ve halkımızla bütünleşen bir partiyiz" dedi.

"ANAVATANIMIZLA İLİŞKİLERİMİZ EN ÜST DÜZEYDEDİR"

Başbakan İrsen Küçük, her zaman için halkın beklentilerini yerine getirmeye gayret ettiklerini, bulunulan noktadan çok daha iyiye gitmek hedeflerinin olduğunu bunun için de büyük projelere imza atan parti olduklarını da söyledi.

"Biz her zaman olduğu gibi Anavatanımızla, kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin kardeşliği, dostluğunu hiçbir zaman aralarında bir çıkarın olmadığı bir dönemde en yüksek düzeyde Anavatanımızla halkımızın ve UBP'mizin ilişkilerini de en üst seviyede tuttuk. Anavatanımız yatırımlarımızın dışında normal bütçemize büyük projelerle de Kıbrıs Türk Halkına yardımlarını devam ettirmektedir" diyen Başbakan Küçük,  su projesinden sonra elektriğin de geleceğine dikkat çekerek, "Anavatanımızın yıllık bütçe katkılarının dışında ekstra katkıları da devam etmektedir.  Anavatanımıza bu vesile ile bir kez daha teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

HAYAT PAHALILIĞI BU AY ÖDENECEK

Başbakan Küçük, CTP hükümetlerinin büyük yıkımından sonra, Avrupa ve dünyadaki ekonomik kriz dönemlerinde bile halkımıza büyük sıkıntılar yaşatmadan bu günlere gelindiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ekonomik konularda bir yıl için aldığımız tedbirlerde 2011 yılında hayat pahalılığı ve eşel mobili bir defalığına ertelemek için yasa yaptık. Ama şimdi 2012 yılında eşel mobilin normal altı ay'da bir hesaplanması ve önümüzdeki Temmuz ay'ında da birinci altı ay diliminin Devlet Planlama Örgütü tarafından duyurulacak olan hayat pahalılığının da halkımıza verilmesini ön görmekteyiz. Biz 2011 yılında da çalışanlarımıza artış yapmıştık, bunu  hatırlatmak isterim. %3 artış vermiştik. Ekonomimiz düzeldikçe hem çalışanlarımızın ekonomik gücünü artırmak, hem de istihdamların kapısını daha da aralamak için, bilhassa 2004 yılında CTP Hükümetlerinin işten attığı 1600 gencimize yeniden iş kapılarını açmak için uğraşıyoruz ve bu konuda istihdamlara da devam edeceğiz."

"YATIRIMLARA DEVAM EDECEĞİZ"

Yol projelerine Türkiye ile birlikte büyük önem verdiklerini ve birçok yolu da genişletip duble yol haline getirdiklerini, Lefkoşa-Girne yolunun  ilk kez ışıklandırıldığını anımsatan Başbakan Küçük, "Girne'den sonra Lapta'ya kadar yarım kalan yolumuzu da bu yıl içerisinde tamamlanacağı müjdesini vermek isterim. 2013 yılında da Girne-Çatalköy yolunun duble yol olarak yapılmasını çalışmalarımız da devam etmektedir. Hastanelerimizi Sağlık Bakanlığımızın çalışmalarıyla iyileştirmeye devam ediyoruz, yenilerini yapmaya devam ediyoruz. Atıl durumda bırakılan Girne Limanının da Girne'ye yaraşır duruma getirilmesi için de hükümet çalışmalarını sürdürmekteyiz, tedbirler almaktayız" dedi.

"Çiftçimize, hayvancımıza yaptığımız desteği biliyorsunuz. Şimdi hasat vakti ve hasat vaktinde de arpaya-buğdaya verdiğimiz fiyat, çiftçimizi korumak bakımından ve tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri için de yüksek rakamlarla alımlarını ilan ettik ve yakında başlıyoruz. Mazot yardımımız 0.55 kuruştan, 1.1 kuruşa çıkmıştır. Bu destek köylümüze verilmeye başlanmıştır. Çiftçimizin ve hayvancımızın hiçbir zaman mağdur olmaması için özen gösteriyoruz"  diye devam eden Başbakan Küçük sözlerini şöyle tamamladı:

 "İnşallah hep birlikte çok daha iyi günlere ulaşacağız. Önümüzdeki aylar, yıllarda yatırımlarımız devam edecektir. Ercan ihalesi de bunlardan bir tanesidir.   Ulusal birlik Partisi'ne verdiğiniz güvenle, biz de layık olmaya çalışacağız."

Bu arada, Küçük, Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Marmara Bölgesi Örgütünün önceki akşam Gönyeli'de Mezze Restoranda düzenlediği yemeğe de katıldı.

(KAR/HA)

 
6 Haziran 2012 Çarşamba 18:26
Okunma: 648
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu