Ana Sayfa » Kıbrıs » UBP Güzelyurt Genişletilmiş Bölge Toplantısı Yapıldı

UBP Güzelyurt Genişletilmiş Bölge Toplantısı Yapıldı

İrsen Küçük: "hizmetlerimize Devam Edeceğiz".

 
 
UBP Güzelyurt Genişletilmiş Bölge Toplantısı Yapıldı

"UBP YIPRATILMAK İÇİN LTB'DE SUNİ KRİZ YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR"

"UBP HÜKÜMETLERİ VEFASIZ DEĞİLDİR. 2 AYDAN BERİ BU EYLEMLER DEVAM ETMEKTE, ÇÖPLER TOPLANMAMAKTADIR. ÇOCUKLARIMIZIN, HALKIMIZIN SAĞLIĞI TEHLİKEDE OLDUĞU İÇİN ERTELEME KARARI ALDIK"

Lefkoşa, 16 Mayıs 12 (T.A.K): Ulusal Birlik Partisi, genişletilmiş bölge toplantılarından birisini daha dün akşamı Güzelyurt'ta, Güzelyurt Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Toplantıya, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, UBP Güzelyurt İlçe Başkanı ve bölge milletvekili Ahmet Çaluda ve diğer bölge milletvekilleri Mutlu Atasayan ile Türkay Tokel, UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer ve diğer partililer katıldı.

ÇALUDA

UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda yaptığı açılış konuşmasında, başta UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük ile bakan ve milletvekillerine bölgelerine gerçekleştirdikleri böylesine önemli bir toplantı için teşekkürlerini belirterek, "1974 yılından beri bu toprakları vatan yaptık. Her türlü cefaya ve fedakarlığa katlandık. Biz hükümetimize inanıyor ve güveniyoruz. Ülkemizde yapılan tüm yatırımlar ve icraatlarda UBP hükümetlerinin imzası olduğunu herkes biliyor. Biz bir kere daha göçmen olmak istemiyoruz. Son olarak TC Başbakanı Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın KKTC'yi ziyaretinde yaptığı konuşmasında, 'Güzelyurt artık masada tartışılamaz' deyişinden sonra bölgemizde yatırımlar yeniden hareketlenmiştir. Biz UBP olarak halkımızın teminatıyız. Halkımıza verdiğimiz sözleri sırasıyla yerine getirmek boynumuzun borcudur. Biz rozete bakmayız. Soy isimlere bakmayız. Biz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sevdalılarının partisiyiz" dedi.

HASİPOĞLU

Daha sonra söz alan UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu da yaptığı konuşmada, çok kritik bir dönem yaşandığını, UBP'nin çok badirelerden geçerek bu günlere geldiğini belirterek, "Önemli olan bizim birlik ve beraberlik içerisinde olmamızdır. Bu birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bizi yıkacak güç yoktur. Çok sağlam bir tabanımız vardır ve biz bu tabanımıza güveniyoruz. " dedi.

Hasipoğlu, bugünlerde suni olarak eylemler yapıldığını ve buna dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Ne kadar doğru işler yapsak, arkasından hemen grev yapılıyor, eylemler yapılıyor. Kabineyi zayıflatmak için bir takım eylemlere devam ediliyor. Bunlara dikkat etmemiz gerekir. Yani CTP iktidardan giderken, halka miras mı bıraktı da biz bu mirası yedik? Yok böyle bir şey!2.5 katrilyon borç bıraktılar. Bize bırakılan borç bütçenin %90'nı kadar. Eğer Anavatanımız katkı yapmasaydı bu ülke çoktan batardı. Onun için CTP dayanamadı ve 2009 'da erken seçim kararı aldı. Ama biz tecrübeli kadrolarımızla tüm sıkıntıların altından kalkmasını, ekonomimizi düzeltmesini ve halkımızın refah seviyesini artırmasını çok iyi biliriz. Bunu hep birlikte başaracağız" dedi.

KÜÇÜK

Son konuşmacı olarak söz alan UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük de, ülkede salonları tüm toplantılarında dolduran tek partinin Ulusal Birlik Partisi olduğunu belirterek ve tüm UBP'lilere bunun için teşekkür etti.

Başbakan İrsen Küçük, CTP'nin iki dönem iktidarlara geldiğini fakat görev sürelerini tamamlayamayarak erken seçim kararları alarak iktidarlardan kaçtığını ifade ederek, "UBP hükümetleri hiçbir zaman görev süresini tamamlamadan iktidarı bırakmamıştır. Ulusal Birlik Partisi dimdik ayakta ve hizmetlerini artırır bir şekilde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına hizmetlerine devam etmektedir. 2009 yılında da CTP yine erken seçim kararı almış ve yapılan seçimlerde halkımız UBP'yi tek başına iktidara getirmiştir. Partimiz iktidara geldikten sonra aldığı tedbirlerle bütçe açıklarını kapatmış, ekonomimizi düzeltmeye başlamıştır. Yıllarca alınmayan hizmetlerin halka getirilmesi, bilhassa ana sektörlerde yapılan çalışmalar ve Anavatanımızla yaptığımız işbirliği sayesinde ülkemizde çarklar yeniden dönmeye başlamıştır. " dedi.

Başbakan Küçük, Ülkede istikrarın çok önemli olduğunu, bunun siyasette de önemli olduğunu belirterek, "Hizmet verilmek isteniyorsa önce istikrarı yakalamak gerekmektedir. İşte UBP iktidarları döneminde ülkemize bu yakalanan istikrarı bozmamak gerekmektedir. Böylelikle halkımızı layık olduğu seviyeye getireceğimize inanıyoruz" dedi.

Güzelyurt bölgesi sorunlarını ve halkın beklentilerini çok iyi bildiğini söyleyen Başbakan İrsen Küçük, "Son olarak Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti'nin Sayın Başbakanı Recep Tayip Erdoğan'ın KKTC'yi ziyaretinde, 'Artık Güzelyurt masada tartışılamaz' cümlesinden sonra bölgede bir toparlanma ve yatırımların yeniden hareketlendiğini gözlemlemekteyiz. Ben inanıyorum ki bu yatırımlar önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek ve Güzelyurt bölgesinin de nüfusu artacaktır" diye konuştu.

Küçük, "Güzelyurt bölgesinin derivasyon projesinin, modern sulama projelerinin, Medarı iftiharları olan Lefke Avrupa Üniversitesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin UBP hükümetleri döneminde yapıldığını ve bu yatırımların ülkenin ileriye gitmesi için yapılan projeler olduğunu" belirterek, bu projelerin gerçekleşmesine büyük katkısı olan Anavatan Türkiye'ye teşekkür etti.

Güzelyurt bölgesinde yatırımların devam edeceğini, ada genelinde alt yapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Küçük, "Yolların iyileştirilmesi, yolların daha emniyetli duruma getirilmesi, çift şeritli yol projeleri, yolları aydınlatmak projeleri hep bizim tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Lefkoşa-Güzelyurt yolunun ışıklandırılması da 2012 yılında tamamlanmış olacaktır" dedi.

Küçük, "Yeşilırmak ve Taşpınar yollarının yapımına da yakında başlanacaktır. Bu bölgede turizm, tarıma büyük önem verdiğimizi de söylemek isterim. Anavatanımızla birlikte projelerimize 2013 yılında da devam edeceğiz. "diye konuştu.

YILLARCA BEKLETİLEN KONULARI BİZ YASALLAŞTIRDIK

Başbakan İrsen Küçük, mecliste birçok yasaların hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bu çalışmalar yıllarca bekletilen Askerlik Yasası yine bizim dönemimizde gerçekleştirilmiştir. Özelleştirme Yasası, Af Yasaları yine bizim dönemimizde gerçekleştirilmiştir ve yürürlüğe konulmuştur. Halk arasında 'Tefecilik' olarak bilinen para borçlanma yasası da yasal zemine oturtulacaktır. Bunun için çalışmalar devam etmektedir. Özelleştirme konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Biliyorsunuz petroller iki iş adamımıza ihale ile verilmiştir. Bu da ilk özelleştirme projesi olarak Kıbrıs tarihine geçecektir."dedi.

Konuşmasında KTHY konusuna da değinen Başbakan İrsen Küçük sözlerini şöyle sürdürdü;

"KTHY'nın batışında hangi partilerin katkısını olduğunu da devamlı olarak basından izlemektesiniz. 2004 yılında biz DP-CTP iktidarına hükümeti devrettiğimizde KTHY parası olan kuruluşlarımızdan bir tanesi idi. 30-40 trilyon doları vardı. Elektrik Kurumu'nun 5 trilyonu, Tarım Sigortası'nın 35 trilyonu, Toprak Ürünleri Kurumu'nun 24 trilyonu vardı. Ama maalesef 2009 yılında CTP'den hükümeti devraldığımızda borç içerisinde aldık. Elektrik Kurumunu 100 Milyonun üzerinde borç ile aldık. Toprak Ürünleri Kurumu'nun 24 trilyonu, Tarım Sigortası'nın parası, Devlet Üretim çiftliklerinin parasını bulamadık. KTHY da can çekişir durumdaydı. Biz 2010 Mayıs ayında hükümete geldik, Haziran ayında KTHY iflasını açıkladı. Biz özeleştirme yasası ile 302 vatandaşımıza iş imkanı bulduk" dedi.

Başbakan Küçük, Ercan Havaalanı'nın modern bir duruma getirilmesi için gerekli çalışmaların tamamlandığını ve bu hafta ihale aşamasına geldiğini ve bunun da UBP'nin kalıcı eserlerinden biri olacağını belirterek, "Hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Günümüzde bazı sıkıntılar abartılarak halkımızın bilgisine getirilmektedir ve UBP yıpratılmaya çalışılmaktadır. Yine de Ana Muhalefet partisi ile diğer partiler yaptıkları anketlerde UBP'nin birinci parti olduğunu kendileri açıklamaktadırlar. Geçenlerde CTP de bir anket yaptığını ve UBP'nin %36, CTP'nin %33 oy'u olduğunu açılamıştır. Biz kaç tane anket yaptıysak, CTP'nin oy'ları %23'lerdedir. Şunu da iftiharla söylemek isterim ki, Güzelyurt bölgesinde yaptığımız ankette UBP'nin oy'u %42'lerdedir. Bunun için de sizlere yürekten teşekkür ederim" dedi.

LTB'DE SUNİ KRİZ YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Belediyesi'nde suni bir kriz yaratılma çalışması olduğunu, amacın UBP'yi yıpratmak olduğunu kaydederek, "Hükümetlerin belediyelere katkısı bellidir. Bütçe de meclisimizde geçen şekliyle harcanabilir. Hükümet oturup da sağa-sola para dağıtamaz. Çünkü para tüm halkındır. Sizin paranızdır. Biz buna rağmen Cumhurbaşkanımız Derviş Eroğlu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda bir karar alarak imkanlarımızı zorlayarak, çalışanların ödenebilmesi için bir karar ürettik. Gerekli kaynağı da birer maaş ödenebilmesi için aktardık. Ama sendika bu paraların çalışanlara verilmemesi için, gerek belediye binası, gerekse mali şubeleri işgal ettiler. Neden? Bu para dağıtılmasın da çalışanlar eylemlerine devam etsin diye" dedi.

Hemen akabinde Sendikal Platformun toplanıp genel grev kararı aldığını anımsatan Küçük, "UBP hükümetleri vefasız değildir. 2 aydan beri bu eylemler devam etmekte, çöpler toplanmamaktadır. Çocuklarımızın sağlığı tehlikede olduğu için de erteleme kararı aldık. Halkımızın sağlığı tehlikede olduğu için erteleme kararı aldık" dedi.

(AK/HÖ) FOTOĞRAFLI

 
16 Mayıs 2012 Çarşamba 19:43
Okunma: 559
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu