Ana Sayfa » Kıbrıs » UBP Kadın Kolları Anneler Gününü Kutladı...

UBP Kadın Kolları Anneler Gününü Kutladı...

"gülin Küçük" Yılın Annesi İlan Edildi .

 
 
UBP Kadın Kolları Anneler Gününü Kutladı...

İRSEN KÜÇÜK : "HÜKÜMETİMİZ BAŞARILI OLDUKÇA MUHALEFET SALDIRILARINI ARTIRMAKTADIR."

GÜLİN KÜÇÜK : "TÜM ANNELERİMİZİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM"

Lefkoşa, 12 Mayıs 12 (T.A.K.): Ulusal Birlik Partisi Kadın Kolları Örgütleri dün Acapulco Otel'de "Anneler Günü"nü kutlama etkinliği düzenledi. 

Etkinlikte UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, UBP Gazimağusa Milletvekili Afet Özcafer, Bakan, Milletvekili ve Belediye Başkanları eşleri ile UBP Lefkoşa, İskele, Güzelyurt, Girne ve Gazimağusa Kadın Kolları Örgütleri ile UBP sempatizanı çok sayıda kadın hazır bulundu.

UBP Lefkoşa İlçesi Kadın Kolları Başkanı Süreyya Gürses yaptığı konuşmanın sonunda, beş ilçenin UBP Kadın Kolları Örgütleri olarak hazırladıkları ortak bildiriyi açıkladı. Açıklamada Başbakan İrsen Küçük'ün eşi Gülin Küçük "Anneler Günü" dolayısıyla "Yılın Annesi" olarak ilan edildi. Gülin Küçük'e plaketini Başbakan İrsen Küçük takdim etti.

UBP Basın Bürosu açıklamasına göre, Başbakan İrsen Küçük burada yaptığı konuşmada, UBP'nin gerçeğinin bu salonlarda kendisini gösterdiğini, özellikle hanımlarla, kadın kolları örgütleriyle, kadın teşkilatlarıyla yapılan çalışmalar ile UBP'ye olan katkıların ve çalışmaların hep başarılı olduğunu belirterek, "Her zaman hedefte olan ülkedeki iktidar partileridir. İktidardaki partiler başarılı oldukça, muhalefetteki partilerin saldırıları artmaktadır. Bu doğaldır ama gerçekler içerisinde ve kamuoyunu yanıltmadan yapılmalıdır. Buna saygı duyarız. Ama şayet, saptırma ve amaçlı yayınlar yapılırsa bunlar da tabii ki yanıtını alacaklardır" dedi.

Başbakan İrsen Küçük, UBP'nin 2009 yılında halkımızın desteğiyle tek başına yeniden iktidara getirildiğini ve üç yıldan beri de görevini sürdürdüğünü belirterek, "Hep söyleriz, UBP Kadroları halktan aldığı emaneti, süresinden önce hiçbir zaman bırakmamıştır. UBP halkımızın desteğiyle her zaman iktidar parti veya koalisyonlarla hep iktidarlarda olmuştur, bir dönem hariç. 2009 seçimlerinde de halkımızdan aldığımız emaneti halkımızın refaha kavuşabilmesi, geçim standartlarının yükseltilmesi, ekonomimizin düzeltilmesi, Anavatanımızla olan ilişkilerimizin en üst düzeye getirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu konuda da başarılı olduğumuzu zaten bizim söylememize gerek yok, kamuoyu bunu biliyor, halkımız bunu biliyor, Anavatanımız bunu biliyor." dedi.

Başbakan Küçük, daha geçen hafta Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı'nın ülkede olduğunu, anavatanla birlikte tüm konulara çözüm buldukça muhalefetin saldırısını artırmasının doğal olduğunu belirterek, "Meclisimizde, UBP Milletvekilleri gurubunda yaptığımız yasal çalışmalarla yıllardan beri ülkenin gündeminde olup da geçirilmeyen birçok yasa bu dönemde gerçekleşmiştir. Bu çalışmalarla ülkemizin önünün açılması, ekonomimizin daha iyi bir duruma gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İşte Askerlik Yasası, Askerlik Yasasına köklü bir çözüm yine UBP hükümetleri döneminde gerçekleştirilmiştir. Muhaceret yasaları, Sosyal Sigortalar yasaları, hep bizim dönemimizde geçirilmiş ve sonuçlar alınmaya başlanmıştır" dedi.

Başbakan İrsen Küçük, gelişen turizmimizde, bu içinde bulunduğumuz otel gibi her yıl birkaç oteli ülkemize kazandırdıklarını, üniversitelerin geliştirilmesi çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, " İşte bu başarılı çalışmalar tabii ki muhalefeti gocunduracak, ürkütecek ve haksız yere UBP'ye saldırılarını artıracaktır. Turizmimiz gelişirken, otellerimiz gelişirken, üniversitelerimiz gelişirken tabii ki bir de modern uçak alanına Kuzey Kıbrıs'ın ihtiyacı vardır. Bunun için de çalışmalarımız tamamlanmıştır. Bu hafta içerisinde, kapalı ve körüklü bir uçak alanına kavuşmamız için düğmeye basılmıştır."dedi.

Başbakan Küçük, turizmde, eğitimde, sağlıkta, içişlerinde, ulaştırmada tüm bakanlıklarda çalışmaların devam ettiğini,  Anavatanla hazırlanan büyük projelerin bir bir gerçekleştirildiğini belirterek, "Bunlardan birisi de Anavatanımızdan gelecek olan su projesidir.  TC Başbakanı Sayın Recep Tayip Erdoğan ile ve son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile yapılan toplantıda da vardığımız mutabakata göre, su gibi elektrik enerjisi de Kuzey Kıbrıs'a gelecektir. Bunun müjdesini vermek istiyorum" dedi.

Tüm çalışmalarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için olduğunu belirten Başbakan Küçük, "İnşallah Kıbrıs Türk halkı önümüzdeki dönemlerde çok daha refah ve huzur içerisinde bugünkü gibi 'Anneler Günü'nü kutlayacaktır. Hepimizi dünyaya getiren ve bizi bu günlere ulaştıran tüm annelerimizin ellerinden öperim" dedi.

Daha sonra söz alan Başbakan İrsen Küçük'ün eşi Gülin Küçük, UBP Kadın Kolları örgütlerinin ortak bir kararla kendisini "Anneler Günü"nde, "Yılın Annesi" olarak seçmesinden büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek, "Bütün annelerin 'Anneler Günü'nü kutluyorum. Bugün özel ve kutsal bir gündür. Tüm annelerin ellerinden öpüyorum ve tüm annelerimize uzun ömürler diliyorum."dedi.

Gülin Küçük, yavrusunu dokuz ay karnında taşıyan, besleyip büyüten, her türlü bakımını yapıp başucunda uykusuz geceler geçiren bir annenin, tüm bunları hiçbir karşılık beklemeden büyük bir sevgiyle yaptığını, evlatları için her türlü zorluğa katlandığını ve her ne şartta olursa olsun mücadeleden asla vazgeçmediğini belirterek, "Anneliğin nasıl bir şey olduğunu anlaması için herkesin bu duyguyu yaşaması gerekir. Allah herkese bu duyguyu nasip etsin. Annelerimiz bizi büyütürken yaptıkları fedakarlıkları asla ödeyemeyiz. Fakat yaşlandıklarında ve bize ihtiyaç duydukları zamanlarda yanlarında olursak ve bir evladın üzerine düşen görevi yerine getirirse ancak o zaman onlara layık birer evlat olabiliriz" dedi.

Gülin Küçük, ülkemizde yapılan kamuoyu araştırmalarında UBP'nin hep birinci parti çıktığını, son olarak yapılan ankette de bunun yine böyle olduğunu belirterek, "Bunda Kadın Kolları örgütlerimizin katkısı çok büyüktür. Ben tüm örgütlerimizi bu vesile ile bir kez daha kutluyorum ve onlarla gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.  Ulusal Birlik Partisi köklü ve güçlü bir partidir. Bizler de bu partiyi güçlü kılan üyeleriyiz. Bu yolları Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ile birlikte yürümeye devam edeceğiz.  Bu zorlu ve sıkıntılı bir yürüyüştür. Bu yolda bazı çatlak sesler duyulmaktadır. Bizim kararlı yürüyüşümüzü bu çatlak sesler engelleyemeyecektir. Bir biriz, bütünüz ve buna izin vermeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle bütün zorlukları aşacağız ve UBP'ye yaraşır bir olgunlukla partimizi yüceltmeye devam edeceğiz."dedi.

(AK/HÖ) FOTOĞRAFLI

 
12 Mayıs 2012 Cumartesi 20:54
Okunma: 564
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)