Ana Sayfa » Kıbrıs » UBP Kurultay Süreci...

UBP Kurultay Süreci...

Kaşif: "yapılması Gereken Yargı Kararına Uygun Olarak Bir Hafta İçinde İkinci Turu Yapmaktır".

 
 
UBP Kurultay Süreci...
Lefkoşa, 23 Ocak 13 (T.A.K): Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, UBP'de yapılması gerekenin; "yargı kararına uygun olarak bir hafta içinde UBP Genel Başkanlık yarışının ikinci turunu yapmak ve kararı UBP'nin en yüce karar organı olan UBP Kurultayı ile delegelerin hür iradesine bırakmak olduğuna" inanç belirtti.


Kaşif, "eleştirilerinin UBP'ye değil, hala tamamlanmayan UBP Kurultayı Genel Başkanlık seçimlerinde rakibi olan UBP Genel Başkanlığı'nın diğer adayı İrsen Küçük'e yönelik" olduğunu ifade ederek, mahkeme kararı sonucu 20 günden bu yana UBP Genel Başkanı bulunmadığını ve UBP içinde Başbakan İrsen Küçük'ün konumu ne ise, kendisinin konumunun da o olduğunu, ikisinin de Genel Başkan adayı olduğunu iddia etti.


Başbakan İrsen Küçük'ü "ülkenin ve UBP'nin birlik ve beraberliğini bozmakla" suçlayan ve UBP delegesini "satın alınabilen bir eşya" gibi gördüğünü öne süren Kaşif, Küçük'ün, kendisiyle Anavatan Türkiye'yi karşı karşıya getirmeye çalıştığını savundu.


Ahmet Kaşif bugün yaptığı yazılı açıklamada, "ülke ve UBP'de yaşanan sorunlara bir türlü sağlıklı çözüm üretilememesi ile UBP'de antidemokratik, sevgi-saygı yerine ötekileştirmeyi tercih eden bir zihniyetin hüküm sürmesinin Başbakan İrsen Küçük'ten kaynaklandığını" iddia etti.


Kaşif, kendisi ve arkadaşlarının ne UBP ne de UBP'lilerle bir sorunları olmadığını belirterek, "'İlla ki ben' diyen sayın Küçük'tür" dedi.


Hedeflerinin; İrsen Küçük'ün "ben odaklı" zihniyetinden ülkeyi ve partiyi kurtarmak, doğru ve saygın bir yönetim anlayışını ülkede ve partide hakim kılmak olduğunu ifade eden Kaşif, şu görüşleri aktardı:


"UBP'nin birlik ve beraberliğini bozan biri varsa o da aylar öncesinden başlayan son dönemde de doruğa tırmanan, kendisinden olmadığını düşündüğü herkesi dışlayan, görevden alan, cezalandıran, tehdit eden, bir ilçe kongresi, bir kurultay uğruna her türlü siyasi ayak oyununu kendi partisinden insanlara karşı bile yapmaktan kaçınmayan, makamını sadece kendi ve atrafındaki bazı kişiler için kullanan, UBP delegesini satın alınabilen bir eşya gibi gören tutumu ile Başbakan İrsen Küçük'tür.


UBP Parti Tüzüğü oradayken ikinci tur başkanlık seçimini yapmaktan kaçan, aylardır UBP Genel Başkanlık yarışının mahkemelerde görüşülmesine neden olan, parti tüzüğünü ve demokratik teamülleri hiçe sayarak kararlar aldırtan, bizi partiden atmakla tehdit eden, parti adına yaptırdığı açıklamalarla bize akıl almaz suçlama ve eleştirilerde bulunan, bizleri çağırmadan grup toplantısı yaptırtan Sayın Küçük'ün yeni tehditleri bizler için geçersizdir.


UBP'nin 2009 yılı Nisan ayında tek başına iktidara gelişinden sonra kurulan kabinede yer almadığı için UBP  hükümetinin  listesinin okunacağı Cumhuriyet Meclisi toplantısına gelmeyen, UBP'lilerin tek başına iktidar sevinçlerini zehir eden sayın Küçük'ün disiplinden bahsedebilmesi hayli şaşırtıcıdır...


Benim eleştirilerim UBP'ye değil, hala tamamlanmayan UBP Kurultayı Genel Başkanlık seçimlerinde rakibim olan UBP Genel Başkanlığı'nın diğer adayı İrsen Küçük'e yöneliktir ve bu da yarışın, yaşananların doğal bir gereğidir. Partinin ve ülkenin içinde buluduğu sıkıntıları böyle bir zamamda söylemeyecek de ne zaman dile getireceğiz? Bunu bile hazmedemeyen bir kişi nasıl demokrat olabilir?...Ülkede ve UBP'de birlik, huzur  bırakmayan Başbakan Küçük'ün sanki parti ve ülke güllük gülistanlıkmış gibi açıklama yapması ve partinin ülkenin içine düşürüldüğü  sıkıntılardan nerseyse bizi sorumlu tutmaya kalkışması, ülkemiz ve partimiz  için büyük bir talihsizliktir."


"BİZİMLE TÜRKİYE'Yİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEYE ÇALIŞIYOR"


Kaşif, Başbakan İrsen Küçük'ün, kendileri ile Anavatan Türkiye'yi karşı karşıya getirmeye çalıştığını da iddia ederek, Küçük'ün yaptığını savunduğu yanlışlarla Anavatan Türkiye'ye en fazla zararı kendisinin verdiğini öne sürdü.


Küçük'e, daha önceki Ekonomik Programlar konusunda eleştirilerde bulunan Kaşif, kendilerinin, ekonomik programın doğru bir şekilde ve tüm kesimlerle sağlıklı diyalog kurularak uygulanmasından yana olduklarını kaydetti.


Kaşif şunları dile getirdi:


"Ben hiç bir şeyi unutmadım. Unutan sayın Başbakandır. Sayın Küçük 2010 yılı Nisan ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden hemen sonra yapılan olağanüstü parti kurultayında yıl sonunda yapılacak olağan kurultaya kadar 6 aylık bir süre için UBP Genel Başkanı olmayı kabul ettiğini, bu yöndeki belgeye kendisi ve tüm UBP milletvekillerinin imza koyduğunu, benim bu yüzden fedakarlık yaparak genel başkan adaylığımdan geri adım attığımı ama İrsen beyin sözünde durmadığını, attığı imzayı unuttuğunu, verdiği sözden caydığını, benim 2010 kurultayında da kendisine sert eleştirilerde bulunarak Genel Başkan adayı olduğumu gizlemeye çalışıyor.


Evet, kendisi Başbakan ben de Bakan olarak çalıştım ama  tabandan gelen sesler, ülkede ve partide ortaya çıkan sıkıntılar sonrasında en demokratik hakkımı kullanarak Genel Başkanlığa aday oldum. Kendisi Genel Başkan ve Başbakan olarak ne yaptı? Benim adaylığımı içine sindiremeyerek genel başkanlık yarışında avantaj sağlamak  hesabıyla beni Bakanlık görevinden aldı, bana destek veren herkesi düşman görerek dışladı, görevden aldı.


Benim ve arkadaşlarımızın amacı Anavatan Türkiye ve onun iktidarda olan hükümeti ile karşılıklı sevgi ve saygı içinde işbirliğini daha ileri götürmek, Kıbrıs davamızı halkımız ve Anavatan Türkiye ile birlikte savunmak, ekonomizin gelişmesi, halkımızın refahının artması için Anavatan Türkiye ile belirli program ve planlar çerçevesinde birlikte çaba göstermektir.


TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ KİŞİLERE BAĞLI DEĞİLDİR


Bize göre Anavatan Türkiye ile ilişkilerimiz kişilere bağlı değildir ve olmamalıdır.


UBP'ye, ülkeye ve Anavatan Türkiye'ye  zarar veren asıl kişi olan  Başbakan İrsen Küçük bizi statükocu olmakla suçlayabilecek en son kişidir.Biz ülkede ve partide baştan aşağı bir gelişim ve değişim hareketi başlatmak ,çağdaş , takım ruhu ile hareketi benimsemiş bir vizyonla  halkımızın yakındığı sorunları geride bırakmak gereken Anayasal, yasal tüm reformların önünü açmak için göreve talibiz...


Ülkede ve partide kaostan söz ediliyorsa bunun tek sorumlusu Başbakan Küçüktür ve bu gerçek hiçbir demagoji ya da demeçle değiştirilemez."


Ahmet Kaşif bu görüşleri ışığında UBP'de yapılması gerekenin; yargı kararına uygun olarak bir hafta içinde UBP Genel Başkanlık yarışının ikinci turunun yapılması ve kararı UBP'nin en yüce karar organı olan UBP Kurultayı ile delegelerin hür iradesine bırakılması olduğunu kaydetti.


(EMR/HÖ)        


 
23 Ocak 2013 Çarşamba 17:42
Okunma: 607
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu