Ana Sayfa » Kıbrıs » Vekillerin Özgeçmişleri

Vekillerin Özgeçmişleri

28 Temmuz Erken Genel Seçimleri İle Cumhuriyet Meclisi'ne Girecek 50 Milletvekili Belirlendi. İşte Milletvekillerin Özgeçmişleri. .

 
 
Vekillerin Özgeçmişleri
CTP-BG


DR. SİBEL SİBER


1960 yılında Lefkoşa'da doğdu. 1983 yılında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Şişli Etfal Hastanesi'nde İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından, aynı yıl Kıbrıs'a dönerek Lefkoşa'da özel kliniğinde çalışmaya başladı. 1989 yılında burslu olarak ABD'de Virginia Üniversitesi'nde Diyabet ve Endokrinoloji eğitimi gördü. 2000 yılında Fullbright burslusu olarak ABD'de Chicago Rush Üniversitesi'nde Romatizmal Hastalıklar eğitimi aldı. 2009 yılı genel seçimlerinde CTP-BG'den Lefkoşa milletvekili seçildi. KKTC'nin ilk kadın Başbakanı'dır. 2013 Haziran ayından bu yana KKTC Başbakanlık görevini sürdürmektedir.


TUFAN ERHÜRMAN


1970 yılında Lefkoşa'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001 yılında Hukuk Doktoru oldu. Değişik dönemlerde DAÜ ve YDÜ Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2008-2010 yılları arasında KKTC Müzakere Heyeti üyesi olarak da görev yaptı. Hukuk, siyaset ve edebiyat alanlarında yayımlanmış çok sayıda kitabı bulunmaktadır. Halen DAÜ öğretim üyesi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


ÖZDİL NAMİ


1967 yılında Londra'da doğdu. 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nü tamamladıktan sonra, 1991 yılında California Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Kıbrıs'ta birçok üniversitede öğretim görevlisi olarak ve 2004 yılına kadar Erdil & Sons Ltd.'de direktör olarak çalıştı. 1999 yılından 2001'e kadar KKTC Cumhurbaşkanlığı Siyasi Analiz Görevlisi olarak görev yaptı. KKTC Meclisi'ndeki komitelerde ve Avrupa Parlamentosu'nda aktif görev aldı.


ÖZKAN YORGANCIOĞLU


1954 yılında Baf'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye ve Siyaset Bilimi kürsüsünden mezun oldu. Seracılar Kooperatifi ve Kıbrıs Türk Petrollerinde çalıştı, Yeni Düzen Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Daha sonra kendi işini kurdu. 1974 yılından itibaren CTP'nin birçok kademesinde görev aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yürüttü. 2011 yılından beridir CTP-BG Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.


DR. AHMET GÜLLE


1960 yılında Gönendere'de doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra aynı fakültede ihtisas yaparak Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlığını aldı. Halen Lefkoşa'da özel Kulak Burun Boğaz Kliniği'nde çalışmaktadır.


DOĞUŞ DERYA


1978 yılında Lefkoşa'da doğdu. 1999'da İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler'den mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mekanizması'nın  kuruluş çalışmalarını yürüttü. Kıbrıs Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları Bölümü'nde doktora öğrencisidir. Gönyeli Belediyesi Sosyal Aktiviteler Merkezi koordinatörü olarak görev yapmaktadır.


BİRİKİM ÖZGÜR


1978 yılında Lefkoşa'da doğdu. Yüksek öğrenimini ODTÜ'de tamamladı. ODTÜ ve Bilkent Üniversiteleri'nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. ODTÜ'de Eğitim Bilimleri alanında doktorasını tamamladı. Türkiye'de tarlada çalıştığı için eğitim hizmetlerinden faydalanamayan mevsimlik çocuk işçilerin eğitime kazandırılmasını hedefleyen "Tarladan Okula" projesinde Eğitim Uzmanı olarak görev aldı. Halen YDÜ'de Öğretim Üyesi olarak çalışıyor.


TEBERRÜKEN ULUÇAY


1966 yılında Mağusa'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını DAÜ'de tamamladı. Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü'nde doktora eğitimine devam etti. 2005'ten beridir CTP Milletvekilidir.


ASIM AKANSOY


1967 yılında Mağusa'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nde Kimya Mühendisliği Bölümü'nde okudu. Gazimağusa Belediyesi'nde Kültür Sanat Sorumlusu olarak çalıştı. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı.


FERDİ SABİT SOYER


1952 yılında Lefkoşa'da doğdu. Lise tahsilini 1970 yılında Lefkoşa Türk Lisesi'nde tamamladı. Yüksek tahsiline ara vererek uzun süre sendikacı olarak görev yaptı. Partinin çeşitli organlarda görev aldı. 1985'den itibaren CTP milletvekili olarak parlamentoda görev yapmaktadır. Başbakanlık ve bakanlık görevlerinde bulundu.


ERKUT ŞAHALİ


1973 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi'nde Avrupa Birliği, Manchester Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları uzmanlık eğitimi gördü. Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü yaptı.


Dr. ARİF ALBAYRAK


1956 yılında Baf'da doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1980 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1981-1985 yılları arasında Kadın Doğum ihtisasını tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. Aralık 2003 yılından beridir CTP Gazimağusa Milletvekili olarak görev yapıyor.


DR. ABBAS SINAY


1957 yılında Baf'da doğdu. 1981 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Kulak Boğaz Burun dalında uzmanlık ihtisası yaptı. 1990-2003 yılları arasında Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak Girne Akçiçek Hastanesi'nde görev yaptı.


DR. SALİH İZBUL


1957 yılında Limasol'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1991 yılından 2003 yılına kadar Girne Akçiçek Hastanesi'nde görev yaptı.


FAZİLET ÖZDENEFE


1980 yılında Lefkoşa'da doğdu. 2001 yılında Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2002 yılından beridir Girne'de avukatlık mesleğini icra etmektedir.


ÖMER SOYER KALYONCU


1950 yılında Girne'de doğdu. ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve  Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı.


ARMAĞAN CANDAN


1975 yılında doğdu. İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Aynı alanda İngiltere'de master yaptı. Belçika, İstanbul ve Almanya'da Avrupa Birliği uzmanı olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı AB İşleri Sorumlusu olarak görev yaptı. Gönyeli Belediyesi'nde Dış İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmaktadır.


MEHMET ÇAĞLAR


1959 yılında doğdu. ODTÜ mezunu olup Matematik Eğitimi doktorası yapmıştır. Eğitim Bilimleri Bölümü'nde Profesör olarak görev yapmaktadır.


DR. HÜSEYİN ERÇAL


1954 yılında Malya'da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Güzelyurt'ta ve Cengiz Topel Hastanesi'nde dahiliye uzmanı olarak çalışmaktadır. 


ÖNDER SENNAROĞLU


1957 yılında Büyükkonuk'da doğdu. 1981 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü'nden mezun oldu. Tarım Bakanı olarak görev yaptı.


BİRAY HAMZAOĞULLARI


1962 yılında Erenköy'de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Lefkoşa Türk Maarif Koleji'nde tamamladı. Askerlik görevi sonrası ailesine ait otobüs işletmesinde çalışmaya başladı.


UBP


TAHSİN ERTUĞRULOĞLU


1953 yılında Lefkoşa'da doğdu. ABD Arizona Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Ertuğruloğlu, Dışişleri ve Savunma Bakanlığı'nda görev yaptı. KKTC Londra Temsilciliği'nde Siyasi İşler Sorumlusu; Başbakanlık Müsteşarlığı; BRTK Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığı; Dışişleri ve Savunma Bakanı olarak görev yaptı. Avrupa Konseyi Parlamenterler Assamblesi toplantılarında partisini temsil etti.


DR. FAİZ SUCUOĞLU


1961'de Baf- Poli'de doğdu. Lefkoşa Türk Lisesi'ni bitirdikten sonra burslu olarak Almanya'da başladığı tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 1993'de İstanbul'da Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını bitiren Sucuoğlu, KKTC'ye dönerek Lefkoşa'da açtığı kendi özel kliniğinde 19 yıldır mesleğini sürdürmektedir.


ERSİN TATAR

1960 yılında Lefkoşa'da doğdu. Lise eğitimini İngiltere'de tamamladı. 1982 yılında Cambridge Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 1982-86 yıllarında İngiltere'de Price Waterhouse'da çalışarak Chartered Accountant unvanını aldı. Ersin Tatar, 1986-1991 yılları arasında PollyPeck Firması'nda Finansman Müdürü; İstanbul-Show TV'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1996 yılında KKTC'nin ilk özel televizyon kanalı olan Kanal T'yi kuran Tatar, Maliye Bakanlığı yaptı.


HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN


1965 yılında Lefkoşa'da doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Cambridge Üniversitesi Clare College'de İngiliz Dili ve Yönetim Bilimi dalında eğitim gördü. Spor alanında oyuncu ve yönetici olarak görevlerde bulunan Özgürgün, özel sektörde yöneticilik yaptı. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyeliği; Avrupa Demokrat Grubu (EDG) ve Siyasi İşler Komitesi üyeliği de yapan Özgürgün, Dışişleri Bakanlığı görevini yürüttü.


SUNAT ATUN


1973'te Gazimağusa'da doğdu. İngiltere'de Leicester University Ekonomi bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Fransa'da Lojistik Yönetimi alanında MA, 1997 yılında da İngiltere University of Plymouth'da Denizcilik İşletmesi alanlarında ihtisas yaptı. A&S Atun Denizcilik ve Ticaret Şirketi'nde yöneticilik yapan Atun, Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak görev yaptı.


HAMZA ERSAN SANER


1966'da Gazimağusa'da doğdu. Orta ve lise tahsilini Mağusa Namık Kemal Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1988 yılında Trakya Üniversitesi'nden mimar olarak mezun oldu. 1997 yılında ABD'de kentsel tasarım üzerine eğitim gördü. Saner, Turizm Çevre ve Kültür ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev yaptı.


DR. ERDAL ÖZCENK


1958 yılında Lefkoşa'da doğdu. 1982 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.1987'de İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. Gazimağusa Devlet Hastanesi Dâhiliye servisinde görev yapan Özcenk, 2009 yılında Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekim Vekilliği yaptı.


DURSUN OĞUZ


Ailesiyle birlikte 1975 yılında göçmen olarak KKTC'ye geldi. 1996 yılında Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Gazimağusa Bölge Müdürlüğü'nde göreve başladı. İşletme Bölümü mezunu olup Yüksek Lisansını, YDÜ Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı'nda tezli olarak tamamladı. 2009 tarihinde Sivil Savunma Gazimağusa Bölge Müdürlüğü görevinden ayrılarak, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne atandı.


DR. ÜNAL ÜSTEL


1955 yılında Baf'ın Yeşilova Köyü'nde doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Üstel, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı olarak görev yaptı.


KUTLU EVREN


1957 Girne'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Turizm branşında eğitim gördü. Kutlu Evren, sanayici olarak serbest ticaret yaşamını sürdürüyor.


İZLEM GÜRÇAĞ


1972'de Binatlı-Limasol'da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Gürçağ, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve  Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'nde biyolog olarak görev yaptı . 2008'de LAMEL adıyla kendi özel Tıbbi Tahlil Laboratuarını açtı ve halen burada hizmet veriyor.


DR. ALİ PİLLİ


1955'te Baf'a bağlı Falya köyünde doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde İç Hastalıkları dalındaki uzmanlık eğitimini tamamladı. Pilli, Cengiz Topel Hastanesi, Lefke Sağlık Merkezi ve Güzelyurt Sağlık Merkezi'nde İç Hastalıkları Uzmanı ve Güzelyurt Sağlık Merkezi'nde sorumlu hekim olarak görev yapıyor.


KEMAL DÜRÜST


1971'de Limasol'da doğdu. 1992-1993 eğitim yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden müzik öğretmeni olarak mezun oldu ve Lefke Avrupa Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi konusunda yüksek lisans yaptı. Dürüst, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı olarak görev yaptı.


NAZIM ÇAVUŞOĞLU

1965 yılında Topçuköy'de doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Girne Amerikan Üniversitesi'nde Halk Edebiyatı branşında master yaptı. Edebiyat öğretmeni olan Çavuşoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı; Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı ve İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı olarak görev yaptı.


DP


SERDAR DENKTAŞ


1959 yılında Lefkoşa'da doğdu. Almanya ve İngiltere'de geçirdiği tahsil döneminden sonra Kıbrıs'ta ticaret, sanayi ve bankacılık alanlarında görev yaptı. Kıbrıs Türk Milliyetçiliği fikrini ortaya atan ve savunan Serdar Denktaş'ın yayınlanmış 3 ve hakkında yayınlanan 1 kitabı vardır. Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevlerinde bulunan  Serdar Denktaş, Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanlığını yürütüyor.


DR. MUSTAFA ARABACIOĞLU


1953 yılında Gönyeli'de doğdu. 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Arabacıoğlu, Kıbrıs'a gelerek Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi, Dahiliye Servisi'nde göreve başladı. Arabacıoğlu, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı olarak görev yaptı.


HASAN TAÇOY


1963 yılında Lefkoşa'da doğdu. 1986 yılında ABD'de Wisconsin Üniversitesi Ekonomi ve Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre Serbest Ticaret ve Konfeksiyon Sanayii ile uğraştı. Taçoy, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı.


ZORLU TÖRE


1956 yılında Akhisar Larnaka'da doğdu. Ortaokulu Bekirpaşa'da, Lise eğitimini Lefkoşa'da tamamladı. Daha sonra Çukurova Üniversitesi'nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Tarım, hayvancılık ve ticaretle uğraştı. Töre, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı.


DR AHMET KAŞİF


1950 yılında Nergisli'de doğdu. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitede Genel Cerrahi dalında ihtisas yaptı. 1980 yılında Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrah olarak göreve başladı. Kaşif, Ulaştırma Bakanlığı, Çalışma, Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı görevlerine bulundu.


FİKRİ ATAOĞLU


1964 yılında Avtepe'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gazimağusa'da tamamladı. İngiltere'de 2 yıllık çalışma yaşamından sonra KKTC'ye dönen Ataoğlu, şirket direktörlüğü yaptı. Girne Amerikan Üniversitesi'nde Amatör Yat Kaptanlığı'nı bitiren Ataoğlu, halen DP-UG Gazimağusa İlçe Başkanlığı'nı yürütmektedir.


DR. HAKAN DİNÇYÜREK

1963 yılında doğdu. 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde  Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. 1 yıl ÇAPA'da öğretim görevlisi olarak çalışan Dinçyürek, Kıbrıs Türk Ortopedi tarihinde birçok ilklere imza attı. Dinçyürek, halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi'nde görev yapmaktadır.


DR. ÖZDEMİR BEROVA


1968 yılında Lefkoşa'da doğdu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Berova, İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası yaptı. 2002 yılından beri Girne Dr. Akçiçek hastanesinde Genel Cerrah olarak görev yapan Berova, aynı zamanda Başhekim yardımcılığı görevini yürütmektedir.


DR. ESAT ERGÜN SERDAROĞLU


1944 yılında Limasol kazasına bağlı Evdim köyünde doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İstanbul Haseki Hastanesinde Kadın Doğum İhtisası yaptı. Daha sonra Almanya'ya gitti ve üst ihtisas mütehassıs doktor olarak 10 yıl Almanya'da çalıştı. 1986 yılında yurda döndü ve kendi özel kliniğinde halen mesleğini sürdürmektedir.


MENTEŞ GÜNDÜZ


1961 yılında Limasol'da doğdu. 1985 yılında İstanbul Yüksek Denizcilik Okulu'ndan mezun olduktan sonra Uluslararası Uzakyol Gemi Kaptanı olarak görev yaptı. Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Planlaması üzerine Master yaptı. Girne Gemyat Delta Marina'da Genel Müdür olarak ve Girne Liman Başkanlığı'nda 11 yıl Kılavuz Kaptan olarak görev yaptı . Halen Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nde part-time öğretim görevliliği görevini yürüten Gündüz, Güzelyurt Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.


HÜSEYİN ALANLI


Hüseyin Alanlı 1970 yılında Larnaka'da doğdu. Yüksek tahsilini tamamladıktan sonra 1998 yılında Milletvekili olarak aktif siyasete atıldı. Alanlı, halen Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


DR. HAMİT BAKIRCI


Dr. Hamit Bakırcı 1972 yılında Trabzon'da doğdu. 1996 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1997 yılında Yenierenköy Sağlık Merkezi'nde göreve başladı . 2001 yılından beri karpaz bölgesinde hekimlik görevini sürdürüyor.


TDP


DOÇ. DR. MEHMET ÇAKICI


1966 yılında Lefkoşa'da doğdu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Psikiyatri ihtisası ve Adli Tıp Doktorası yaptı. 2001 yılında Psikiyatri Doçenti oldu. YDÜ Psikoloji Bölümü Başkanı olarak görev yaptı. Pembe Köşk Madde Bağımlılığı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini kurdu. Çakıcı, TDP'nin ilk Genel Başkanı olarak halen bu görevi sürdürüyor.


HÜSEYİN ANGOLEMLİ


1944 yılında Taşpınar köyünde doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunudur. 1968-1981 yıllarında Mağusa Namık Kemal Lisesi'nde öğretmen olarak görev yaptı. İlk kez 1981 yılında Milletvekili seçimlerine katılarak TKP Mağusa milletvekili seçildi. TKP Genel Başkanı olarak da görev yaptı.


ZEKİ ÇELER


4 Mart 1981'de Girne'de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi üzerine yaptı. Uluslararası İlişkiler üzerine eğitim aldı. Yurt dışında özellikle Avustralya'da yerel ve bölgesel yönetimler üzerine uzun süre gözlem ve araştırmalar yaptı. 


 
29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:08
Okunma: 1779
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu