Ana Sayfa » Kıbrıs » Yardım Edin...

Yardım Edin...

Anne ile babası ayrı yaşayan ve iki günden beri kayıp olan ilkokul birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Mustafa Diker hala bulunamadı

 
 
Yardım Edin...
Elmas TOKAY

Haspolat’ta geçtiğimiz cumartesi günü öğle saatlerinde evinden ayrılan ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 7 yaşındaki Mustafa Diker, tüm aramalara karşın dün de bulunamadı. Mustafa’nın kaybı, polisin yanı sıra itfaiye ve Sivil Savunma ekiplerini de harekete geçirdi.
Mustafa’nın annesi Şemse İri ile ayrı yaşayan ve oğlunu yanına alan baba Erol Diker “Cumartesi Lefkoşa’ya inecektim, benimle birlikte gelmek istemedi ve evde kaldı. Döndüğümde onu bulamayınca çılgına döndüm” dedi. Diker “tüm insanlara sesleniyorum. İnsaniyet namına Mustafa’yı bulmamıza yardım edin” dedi.
Oğlunun kayıp olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşıran, hem polisten hem de köylülerden yardım isteyen anne Şemse İri de oğlunun yolunu gözlüyor. İri “evladımı sağ bulayım başka birşey istemiyorum” dedi.

Bölgede arama yapıldı

Mustafa Diker’in babası Erol Diker KIBRIS’a yaptığı açıklamada, “Cumartesi günü Lefkoşa’ya gelmek istemedi, daha önce de olduğu gibi yalınız evde bıraktık” dedi. 
Mustafa’nın arkadaşları ile oynamak istediğini, anlatan baba Erol Diker şöyle devam etti:
“Cumartesi saat 13.00’te eve geldim. Mustafa’ya ait olan ev anahtarı masa üzerindeydi. Etrafa baktım, bulamadım. Dışarı çıktım. Her yerde aradım, gene yok. Okula falan baktım, orda da yok. Yer yarıldı içine girdi. Saat 15.00 gibi Değirmenlik Polis Karakolu’na gittim ve kaybolduğunu bildirdim.”

Ayrıntılar KIBRIS'ta

 
9 Nisan 2012 Pazartesi 08:45
Okunma: 824
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler