Yayın Amacı :

Haberkktc.com haber sitesi; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ve yutdışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin her ortamda olduğu gibi internet ortamında da bilgi edinme girişimlerini desteklemek için  bilgilendirici, aydınlatıcı, uyarıcı ve eğitici haberler yayınlar...

Bilgi, Doküman ve Arşiv Kullanımı:

Haberkktc.com haber sitesi; KKTC ulusal haber ajansının yayınladığı haberleri, Dünya haber ajansları tarafından abonelere dağıtılan haberleri, kendi haber ekibi tarafından üretilen haberleri, gerekse KKTC yerel medya unsurları tarafından üretilen haberleri kaynak belirterek ve özgün yorumlar ekleyerek okuyucularına ulaştırır. Bu yayınların ardından, aksi sabit olaylarla ilgili haberi düzeltmeyi, gerekirse haber, fotoğraf ve görüntüyü yayından kaldırmayı taahhüt eder.

 

Çok Seslilik ve Katılımcı Yayıncılık:

Haberkktc.com haber sitesi; Okuyucularının yayınlanan haberlerle ilgili fikir ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmaları için her haberin altında bulunan okuyucu yorum panelini ekleyerek  okuyuculara görüşlerini kamuoyu ile paylaşma fırsatı sunar,  farklı görüşleri ve konu ile ilgili tüm bakış açılarını yansıtır.

Doğruluk, dürüstlük değişmez ilkesidir:

Haberkktc.com haber sitesi; Doğru ve dürüst yayıncılık ilkesini yayınladığı tüm haberlerde uygular. Yalan ve yanlı haber yayınlamaz. Olayları tüm yönleriyle irdeleyip, kamuoyu algısının doğru şekilde oluşmasını sağlar.

 

Cevap Hakkına Saygı:

Haberkktc.com haber sitesi;İddia ve ithamlara karşı, taraflara cevap hakkını en hızlı ve doğru biçimde kullanma fırsatı sunar.

 

Önyargısız Yaklaşım:

Haberkktc.com haber sitesi;Haberin araştırılmasından sunumuna kadar her aşamasında önyargılardan arınmış, saplantısız bir yaklaşım sergiler.

 

Güvenilirlik:

Haberkktc.com haber sitesi;Kendine duyulan güvenin sorumluluğunu üstlenir ve bu güveni korumak için çalışır.

 

haberkktc.com özel ilkeleri

KKTC'nin ve Kıbrıs Türk halkının, yüceltilmesi ve hak ettiği yere ulaşması için elinden gelen tüm çabayı gösterir.

Söz konusu; KKTC'nin çıkarları ise taraftır.

Söz konusu; Kıbrıs Türk halkının çıkarları ise taraftır.

Söz konusu; KKTC yurttaşlarının çıkarları ise taraftır.

Söz konusu; Bayrağımız ise taraftır.

Söz konusu; Milli birlik ve beraberliğimiz ise taraftır.

Söz konusu; Bağımsızlık ve özgürlüğümüz ise taraftır.

 

 

Önemli Not:

Sitede kaynak belirtilerek yayınlanan haberlerden dolayı doğabilecek yasal sorunlardan kaynak olarak gösterilen kurum, kuruluş veya kişi sorumludur.

Kaynak belirtilerek yayınlanan haberlerden, haberkktc.com sitesi  sadece ve sadece haberi düzeltmek, doğrusunu yayınlamak ve veya siteden kaldırmaktan başka hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

Yazarların köşelerindeki yazıları kendi kişisel görüşlerini yansıtmaktadır, yazarların yazılarına hiçbir şekilde müdahale edilmemekle birlikte bazı yazarların görüşleri sitenin genel görüşlerine aykırı olabilir.

Bu konuyu düşünce özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmenizi rica ediyoruz.

 

 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu